Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карти за Sony Nav-xxx

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Карти за Sony Nav-xxx

    Здравейте... Значи трябват ми карти на Германия, Англия, Австрия, Италиа, Франция, Испания... устройството е само с 512мб. памет и за това не казвам цяла европа. Картите в него са с разширение .мар свалях доста карти но не ми вършат работа, ако можете помогнете ще сам благодарен.

  • #2
    Re: Карти за Sony Nav-U50

    Като му гледам картинката софтуера ми прилича MedionNavigator5 или Navigon5. Но по всяка вероятност картите ще са компилирани от Sony за техния си девайс. За всеки случай тук съм качил карта на Испания и Португалия за MedionNavigator5. Ако искаш пробвай с нея , но ме съмнява да са съвместими. Може и да пробваш от Navigon5.
    http://www.bgshare.com/files/234607/...20Portugal.map

    Коментар


    • #3
      Re: Карти за Sony Nav-U50

      Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
      Като му гледам картинката софтуера ми прилича MedionNavigator5 или Navigon5. Но по всяка вероятност картите ще са компилирани от Sony за техния си девайс. За всеки случай тук съм качил карта на Испания и Португалия за MedionNavigator5. Ако искаш пробвай с нея , но ме съмнява да са съвместими. Може и да пробваш от Navigon5.
      http://www.bgshare.com/files/234607/...20Portugal.map
      не тази карта не става, като я кача на навигацията я отчита но при избор на карта неможе да се избере даже тази карта която има в навигацията не може да се избере явно има конфликт.... имаш ли друго предложение ?

      Коментар


      • #4
        Re: Карти за Sony Nav-U50

        Картите в устройството са на NAVTEQ, и като погледнах в сайта им, няма оферта за допълнителни карти. Поинтересувай се в Сони - България с какво могат да ти бъдат полезни. Но за безплатни карти според мен трябва да забравиш.
        LZ1OAL

        Коментар


        • #5
          от къде да се намери карта за SONY nuvu 50

          нов съм във форума и се радвам че имаме такъв прекрасен и полезен форум.искам да си закупя sony навигация но нямам идея с какви карти работи и става ли на garmin nuvi за sony.моля ви дайте ми инфо и съвет.много благодаря предварително

          Коментар


          • #6
            До: от къде да се намери карта за SONY nuvu 50

            От никъде не можеш да си намериш карти за това Sony! Най-малко са съвместими с Garmin! Има един начин да се замени вътрешната му програма и да заработи с други карти (но не и гармински) , но още по-голяма е вероятността при това да го скапеш и да не става за нищо. Ориентирай се към друг уред!

            Коментар


            • #7
              До: от къде да се намери карта за SONY nuvu 50

              а в sony bg дали имт идея,все пак този уред трябва да може да се ползва по някакъв начин и в бг,а и вече съм го купил.помогнете

              Коментар


              • #8
                До: от къде да се намери карта за SONY nuvu 50

                Колега не си уточнил какви карти ти трябват/ Европа или БГ др./ , какъв е точния модел на Sonyto .В торентите нищо ли не намери?

                Коментар


                • #9
                  До: от къде да се намери карта за SONY nuvu 50

                  Този PNA работи с програмата Navigon 6 (или може да стои пета версия). Трябват ти карти за Navigon ! Но преди това трябва да излекуваш вградената версия да не ти иска код. Всичко е описано на "4pda.ru" , но там може да не успееш да влезеш. Също така може да се пробва да се инсталира TomTom или IGO. A за Garmin , както писах - забрави!

                  "DARAS" :
                  "....Вот такой простой сбособ поставит TomTom 6 в SONY NV-50.
                  Mounted Volume/SONY/NAV-U/Nav-U.EXE ->Nav.EXE
                  B NAV-U Бросаем сборку TOMTOM 6.1,Tom Tom Navigator.exe->Nav-U.EXE
                  Ресет
                  Карты активируем 123456789012
                  Неплохой апарат но очен маленкя памят всево 512 mb и нет гнезда flash......"
                  http://www.bgshare.com/210208/tomtom_SONY.rar

                  "GRIG11"
                  "......Я установил на SONY NV-50 Том Том6 так как описал daras в своём посте. При этом не возникло никаких проблем, даже СР не понадобился. Нужно скачать прикреплённый Дарасом файл, распаковать и содержимое папки бросить в папку NAV-U. Предварительно нужно убрать оригинальный Nav-U.EXE (я просто создал новую папку и туда его всунул). Сначала появляется заставка с лиц. соглашением и дважды щёлкнув по ней запустится Том. Активируем карту Гуам, добавляем в папку voice нужные голоса, кидаем папку с нужной вам страной и в путь. Да, нужно ещё удалить родную карту, иначе места не хватит. Чтобы поймать спутники, нужно выставить правильную конфигурацию. Я не помню точно всех названий, так как прибор у хозяина, но знаю, что сначала нужно выбрать NMEA, затем порт с GPS, вроде вторая строчка сверху и baudrate 9600, с 4800 тоже крутится, но спутники не находит. Всем удачи.

                  "a767522" :
                  "......У меня толком так ничего и не вышлоМенять в 51 я смог только навигон на навигон,с переименованием исполняемого файла в nav-u.exe.Пошли сборки 6-й версии из темы про альтернативный софт для пна,пробовал поставить карты для 6-й версии,проги не захотели с ними работать,то не видели,то вылетали при попытке просмотра,даже если и увидели...Про карты версии 5 вообще молчу.
                  Том-Том никак не хотел запускаться,как я не переименовывал,видно,винда при старте еще проверяет,что за программа хочет запуститься.Редатирование реестра бессмысленно,все загружается по новой при старте или при вык-вкл питания.
                  Если бы я отдал в таком виде прибор человеку,то пришлось бы его обучать по полной программе.Короче,я сдался...Можно,конечно,начать заморочки с биосом,благо,наводки в той же ветке про альт. софт есть,но хозяин агрегата не готов идти так далеко
                  Но это,повторюсь,касалось только версии 51,может,с 50 все иначе.
                  Удачи!......"

                  И още много в този дух. Търси в "4pda.ru" или в "ppcwarez.org".
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    До: от къде да се намери карта за SONY nuvu 50

                    голямо благодаря

                    Коментар


                    • #11
                      До: от къде да се намери карта за SONY nuvu 50

                      Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                      Този PNA работи с програмата Navigon 6 (или може да стои пета версия). Трябват ти карти за Navigon ! Но преди това трябва да излекуваш вградената версия да не ти иска код. Всичко е описано на "4pda.ru" , но там може да не успееш да влезеш. Също така може да се пробва да се инсталира TomTom или IGO. A за Garmin , както писах - забрави!

                      "DARAS" :
                      "....Вот такой простой сбособ поставит TomTom 6 в SONY NV-50.
                      Mounted Volume/SONY/NAV-U/Nav-U.EXE ->Nav.EXE
                      B NAV-U Бросаем сборку TOMTOM 6.1,Tom Tom Navigator.exe->Nav-U.EXE
                      Ресет
                      Карты активируем 123456789012
                      Неплохой апарат но очен маленкя памят всево 512 mb и нет гнезда flash......"
                      http://www.bgshare.com/210208/tomtom_SONY.rar

                      "GRIG11"
                      "......Я установил на SONY NV-50 Том Том6 так как описал daras в своём посте. При этом не возникло никаких проблем, даже СР не понадобился. Нужно скачать прикреплённый Дарасом файл, распаковать и содержимое папки бросить в папку NAV-U. Предварительно нужно убрать оригинальный Nav-U.EXE (я просто создал новую папку и туда его всунул). Сначала появляется заставка с лиц. соглашением и дважды щёлкнув по ней запустится Том. Активируем карту Гуам, добавляем в папку voice нужные голоса, кидаем папку с нужной вам страной и в путь. Да, нужно ещё удалить родную карту, иначе места не хватит. Чтобы поймать спутники, нужно выставить правильную конфигурацию. Я не помню точно всех названий, так как прибор у хозяина, но знаю, что сначала нужно выбрать NMEA, затем порт с GPS, вроде вторая строчка сверху и baudrate 9600, с 4800 тоже крутится, но спутники не находит. Всем удачи.

                      "a767522" :
                      "......У меня толком так ничего и не вышлоМенять в 51 я смог только навигон на навигон,с переименованием исполняемого файла в nav-u.exe.Пошли сборки 6-й версии из темы про альтернативный софт для пна,пробовал поставить карты для 6-й версии,проги не захотели с ними работать,то не видели,то вылетали при попытке просмотра,даже если и увидели...Про карты версии 5 вообще молчу.
                      Том-Том никак не хотел запускаться,как я не переименовывал,видно,винда при старте еще проверяет,что за программа хочет запуститься.Редатирование реестра бессмысленно,все загружается по новой при старте или при вык-вкл питания.
                      Если бы я отдал в таком виде прибор человеку,то пришлось бы его обучать по полной программе.Короче,я сдался...Можно,конечно,начать заморочки с биосом,благо,наводки в той же ветке про альт. софт есть,но хозяин агрегата не готов идти так далеко
                      Но это,повторюсь,касалось только версии 51,может,с 50 все иначе.
                      Удачи!......"

                      И още много в този дух. Търси в "4pda.ru" или в "ppcwarez.org".
                      Имам SONY NV-U51G...не само че не можах да кача том том по описания начин , но и навигацията почна да ми се рестартира постоянно...Освен всичко не си запазих оригиналния файл- Nav-U.EXE
                      Някой ще може ли да ми помогне ?

                      Коментар


                      • #12
                        До: от къде да се намери карта за SONY nuvu 50

                        Първоначално публикуван от joromag Преглед на мнение
                        Имам SONY NV-U51G...не само че не можах да кача том том по описания начин , но и навигацията почна да ми се рестартира постоянно...Освен всичко не си запазих оригиналния файл- Nav-U.EXE
                        Някой ще може ли да ми помогне ?
                        Аз имам NV-U51S ако мислиш че става мога да ти го пратя

                        Коментар


                        • #13
                          До: от къде да се намери карта за SONY nuvu 50

                          Обадете се в представителството на SONY
                          Имам U82 , търсих къде ли не карта за БГ но без резултат(в торентите има само ъпдейт на фърмуера и то за някои модели)
                          Обадих се накрая там и момчето ми каза ,че не може да се намери карта на БГ просто защото няма такава
                          Този навигатор е бил предвиден и произведен за западняците и тази карта на БГ с подробна София , главните пътища и някои курорти са били бонус за "европейците", но ако съм имал някакъв софтуерен проблем , щели са веднага да го решат
                          Успех
                          Поздрави

                          Коментар


                          • #14
                            До: от къде да се намери карта за SONY nuvu 50

                            Сони Нуви-50 е доста добре направен уред. Лошото е , че няма подходящи карти за нашия регион.
                            За пореден път се уверявам, че при покупката на джи-пи-ес навигатор, трябва първо да се провери как стоят нещата с картите.....
                            Ако живеехме в западна европа, нещата щяха да стоят по друг начин.
                            У нас, заради лесния достъп до подходящи карти, повечето потребители се насочват към Гармин или евентуално Ай-Гоу, заради що-годе задоволителни карти и чудесния интерфейс на програмите.
                            [URL]http://doglickingscreen.com/dog.swf[/URL]

                            Коментар


                            • #15
                              До: от къде да се намери карта за SONY nuvu 50

                              Първоначално публикуван от galant1974 Преглед на мнение
                              нов съм във форума и се радвам че имаме такъв прекрасен и полезен форум.искам да си закупя sony навигация но нямам идея с какви карти работи и става ли на garmin nuvi за sony.моля ви дайте ми инфо и съвет.много благодаря предварително
                              И аз дълго време се чудих какво да го правя и накрая замених софтуера с IGO8 и сега си слагам каквито карти си поискам..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X