Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin City Navigator 2011.20 NT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

    Изненада. След като прeформатирах SD картата наново във формат FAT32, nuvi255 прочете и голямата версия на картата.
    Последно редактирано от lapostolov68; 29-08-10, 15:31.

    Коментар


    • #17
      От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

      Първоначално публикуван от hristov Преглед на мнение
      Колега, имах впредвид, че има още какво да се желае от БГ картата както и още много подобрения, а сме седнали да критикуваме другите и най-вече лидера в това отношение. Така е, има забележки към Garmin относно БГ покритието, но хората едва сега са започнали сериозно да се занимават с БГ и за толкова кратко време имат такъв напредък. Сигурен съм, че в следващия ъпдейт ще си изгладят грешките, както го имаха проблема с Италия и също така съм сигурен, че до 2-3 години Garmin ще имат пълно покритие на БГ заедно с 3D функцията.
      Много ми е интересно какъв кусур тогава ще им намерим....макар, че ние си мрънкаме за всичко и по всяко време...
      Колега, съжалявам че пиша с малко закъснение, но не е добре човек да се изказва неподготвен.
      Твоите очаквания за покритието на България от Garmin са доста оптимистични, но не това е най-важното. Ако се опиташ да покараш даже в София, която е почти със 100% покритие, ще зебележиш толкова много грешки, че ще ти се прииска да тръгнеш пеша.

      Категорично не съм съгласен с твърдението за развитието на ОФРМ. За последните 2 години българската карта има не по-малко нови версии от Европейската на Garmin, но и това не е най-важното. Това са продукти с различна насоченост и използваемост. Не мисля, че Garmin картата някога може да достигне ОФРМ по прецизност и детайли.
      Garmin nuvi 765

      Коментар


      • #18
        От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

        На прима виста Михайловград от кога няма такъв град в България ? Прилича на Италия в картата 2008,която за мен е от1977 г.Познайте каква е основата на картите!!!!

        Коментар


        • #19
          От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

          Аз мисля, че двете карти имат различни функции дотолкова, че ако човек иска подробна информация си взима ОФРМ, а ако му е целта да кара по магистралите и да премине през България само, то тогава си взима Гарминската. Аз за Турция ползвам Турската карта, защото Сити навигатора няма инфо за много градчета и села.
          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

          Коментар


          • #20
            От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

            Имам garmin nuvi 255w. Свалих прика4ените файлове, на сд карта към нувито качих img файла, като му направих unl файл в notepad с id на сд картата. Нувито я разпозна, но като задам маршрут до някаде нито се движи по него, нито говори. Някой знае ли какав може да е проблема? С другите ми качени карти нямам проблем-те са за Б-я и Е-па, с които купих нувито.

            Коментар


            • #21
              От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

              Май нещто е забила, защото и с другите карти се получи същото. Но се оправиха.

              Коментар


              • #22
                От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

                Колеги може ли някой който вече е изтеглил картата да я сложи в някой торент сайт, защото в сайта в първият пост няма сийд и не мога да я изтегля вече доста време...

                Коментар


                • #23
                  От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

                  В първият пост има два линка към общо четири торента! И четирите работят.

                  П.П. Плюс още един за стария MapSource.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

                    Първоначално публикуван от ivobang Преглед на мнение
                    На прима виста Михайловград от кога няма такъв град в България ? Прилича на Италия в картата 2008,която за мен е от1977 г.Познайте каква е основата на картите!!!!
                    1. И така - след като протествах из страната 2011.20 - мога да кажа, че наистина горното изказване е само на прима виста....
                    2. Като цяло - почти всичко ново из България до ниво - град от калибъра на Сандански е вкарано и го има в детайли. Включително и нови отсечки на новосъздадени улички из СОфия. Наистина има стари имена, както на градове, така и на улици, но това надали променя коректността на нововъведената информация в картата.
                    3. Проблемът е в това, че доста често са оставени като приоритетни за изчисляване на маршрути (най-бързо достигане) пътищата, които са били по-рано основни магистрални пътища. Но новите са си налице. Поради тази причина може да ви прекарва през населени места или встрани от обходни (околовръстни) пътища. Ако обаче си продължите по дадения околовръстен път на дадено населено място (например Плевен) - тогава си работи нормално, понеже тези нови виадукти, пътища са налице, но са с по-нисък приоритет.
                    4. Голям проблем е (но той не е на картата, а на нашата мила Татковина), че зададени като републиканска пътна мрежа пътища са в окаяно състояние и на практика понякога от там е направо епопея да се премине. Например пътят от гара Бов през село Бов до Лакатник (през Издримец) е налице, но е в окаяно състояние... За сравнение ще дам пример, че по подобен планински (междуселски) но зададен като третокласен републикански път в съседна Гърция се пътува по мъничко, но в блестящо състояние пътче (село Варвара - Нео и Пальохори). Тоест - не са виновни картите на Гармин, за това, че нашата републиканска пътна мрежа е по-разгромена и от времето, когато сме имали пътища от преди Втората световна война. Няма защо да прехвърляме управленския кретенизъм на българската държава в дълг на хора, които са въвели коректно подадени им данни за републиканската ни пътна мрежа, която информация е тотално менте относно качество на тази пътна мрежа.
                    5. Липсват 3D и Line assiste информации в картата за България, но като гледам темпа на въвеждане на такива в Гърция, предполагам, че след около две версии и в българския сегмент ще има достатъчно (да не кажа всички, понеже те не са толкова много) Line assist кръстовища на магистралните ни пътища.
                    6. Като цяло (след направени преходи в Северна и Западна България) мога да кажа, че картата надхвърля доста моите предварителни очаквания.
                    7. Заформя се ситуация, при която (според мен), за да се запази конкурентността на нашите си карти - те ще трябва по-бързо и по пълно да изградят екстрите като 3D и Line assist мрежи, а също така и да въведат по спешност населените места на ниво села от градски тип...
                    Последно редактирано от kihi; 15-09-10, 10:47.
                    Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                    Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

                      Един глупав въпрос: Като тръгна да си генерирам ключ, за да отключа картата за MapSource какво да пиша в полето Unit ID? Пробвах с ID-то на ГПС-а, но не стана.
                      [URL="http://dobavi.info/cars/Volkswagen/"][IMG]http://dobavi.info/cars/Volkswagen/m14836.gif[/IMG][/URL]

                      Коментар


                      • #26
                        От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

                        Някъде другаде е проблема. За тази карта се използва кракната версия на Mapsource и модифициран кейген. Иначе не се отключва. В торента всичко това го има.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

                          Здравейте колеги,искам да попитам след като сам закупил Нуви 3790 преди 2 месеса,има ли смисъл да се мъча с кракове или ъпдеита ми е безплатен.Ако е,към кой да се обърна или от каде да го направя.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

                            Ако не си се регистрирал в сайта на garmin, може и да не е безплатен. При мен срокът беше 60 дни от първото включване на уреда и понеже не знаех - го изпуснах - специално за еврокартата. За българската регистрацията си е отделно.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

                              Как да отключим картата в MapSource:
                              Трябва да се замени Мapsource.exe с този файл:
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...21#post1248221

                              ... този линк не работи,може ли да качиш някой друг,благодаря предварително

                              Коментар


                              • #30
                                От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

                                Просто съм го копирал грешно , не знам защо така се е получило. Редактирах го.
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...21#post1248221

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X