Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin City Navigator 2011.20 NT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Garmin City Navigator 2011.20 NT

    Към поста прикрепям торент файл за Garmin City Navigator 2011.20 NT. Вътре е версия за MapSource и готов *.img файл.
    FID=2266

    Още три места за теглене:
    http://www.noeman.org/gsm/garmin-map...tml#post607318

    Руснаците я направиха за стария MapSource с променен FID (MAPID)=2166 :
    http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3120343

    Как се инсталира на PC в MapSource:
    Стартираме файла CNEUNT2011_20Update.msi , лежащ в папката IMG.

    Как да отключим картата в MapSource:
    Трябва да се замени Мapsource.exe с този файл:
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...21#post1248221
    И да се генерира ключ.
    FID (MapID)=2266
    П.П. Не съм пробвал с оригиналния MapSource.exe дали ще приеме ключа. Аз веднага го замених.



    За проба само България готов *.img файл:
    http://dox.bg/files/dw?a=70125cf2e3
    Мнооого далеко от нивото на местните карти на България , но вече и Navteq ни обърнаха внимание.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от milstan; 03-10-10, 14:49.

  • #2
    От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

    картата за България е доста добра и подробна - сега я тествах - без забележки
    GARMIN nuvi 2350 LT
    GARMIN nuvi 250W - broken display

    Коментар


    • #3
      От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

      Мале-мале какви груби грешки има...

      От Самоков до Якоруда за най-кратък маршрут прекарва през хижа Грънчар

      Отделно картата има много интересна интерпретация на "най кратък маршрут". Упорито избягва забутаните места, може би защото Garmin знаят какво е качеството на продукта щом се отделиш от главните пътища

      Коментар


      • #4
        От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
        Мале-мале какви груби грешки има...

        От Самоков до Якоруда за най-кратък маршрут прекарва през хижа Грънчар
        Че той си е най-кратък! Освен това минава през връх Мусала. Може би 2011.20 има туристическа насоченост - Слагаш раницата на гърба, тръгваш от Самоков и след има-няма 40-50 часа ходене, при което около 42 км по хоризонтала, 3000 метра качване и 3000 метра слизане, свеж и бодър, си в Якоруда!
        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

        Коментар


        • #5
          От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
          Мале-мале какви груби грешки има...

          От Самоков до Якоруда за най-кратък маршрут прекарва през хижа Грънчар

          Отделно картата има много интересна интерпретация на "най кратък маршрут". Упорито избягва забутаните места, може би защото Garmin знаят какво е качеството на продукта щом се отделиш от главните пътища
          Типично българска черта...веднага да се намерят "кусури" на другите...
          Факт е, че Garmin успяха за 3 месеца да покрият 50%от БГ, а ние чакаме обновление на БГ картата, което надминава повече от 4 месеца (а може и повече да стане) за 10% покритие...

          Коментар


          • #6
            От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

            Първоначално публикуван от hristov Преглед на мнение
            Типично българска черта...веднага да се намерят "кусури" на другите...
            Факт е, че Garmin успяха за 3 месеца да покрият 50%от БГ, а ние чакаме обновление на БГ картата, което надминава повече от 4 месеца (а може и повече да стане) за 10% покритие...
            1. Когато има кусури, те са си кусури и трябва да се проявява нетърпимост към тях. На това е основан напредъка. Дали ще ги цитираш или поправяш, това е второстепенен въпрос. Важното е да има нетърпимост към дефектите. Ако Събин беше оторизиран да поправя Сити Навигатора, вероятно щеше да направи това. Но не може. От друга страна не съм чел нито една публикация на хората, които правят ОФРМ, която да не приема показани тяхни кусури. Това говори за професионален подход. Така, че твърдението за типично българската черта в случая си го запази за себе си.

            2. Едно е, имайки бяло петно, да го попълниш, ползвайки многобройни платни и безплатни материали, съвсем друго е, когато си стигнал до някакво ниво, да добавиш 10% към него, базирайки се на собствени проучвания и обходи и на това, което ти изпратят някои от съмишлениците на идеята. Те дори да са много, не им е работата да попълват картата. Просто когато отидат някъде по съвсем друга причина и констатират нещо, те го изпращат на тима. Аз лично съм изпращал поне 10 мейла с информация, но не смея да кажа, че това представлява дори 1/1 000 000 част от необходимото за да стане картата перфектна. Така, че не сравнявай 50-те процента на CN с 10-те на ОФРМ. Не е едно и също.

            3. Неуместно е и сравнението на GARMIN с ОФРМ. Едното е корпорация, другото група ентусиасти, които искат да направят нещо. Представяш ли си как би изглеждала ОФРМ Геотрейд ако момчетата от екипа имаха ресурса на GARMIN? А това, последното, в известна степен зависи от теб, мен и всички останали. Разбираш ли това?
            Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

            Коментар


            • #7
              От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

              Колега, имах впредвид, че има още какво да се желае от БГ картата както и още много подобрения, а сме седнали да критикуваме другите и най-вече лидера в това отношение. Така е, има забележки към Garmin относно БГ покритието, но хората едва сега са започнали сериозно да се занимават с БГ и за толкова кратко време имат такъв напредък. Сигурен съм, че в следващия ъпдейт ще си изгладят грешките, както го имаха проблема с Италия и също така съм сигурен, че до 2-3 години Garmin ще имат пълно покритие на БГ заедно с 3D функцията.
              Много ми е интересно какъв кусур тогава ще им намерим....макар, че ние си мрънкаме за всичко и по всяко време...

              Коментар


              • #8
                От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

                Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                ... От Самоков до Якоруда за най-кратък маршрут прекарва през хижа Грънчар ...
                Интересното е, че същият номер го правеше и IGO. Явно някъде в изходната информация, която се ползва, има нещо гнило.

                Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                Че той си е най-кратък! Освен това минава през връх Мусала. ...
                Не става въпрос за туристическа пътека, а за съвсем проходим път, който обаче минава през вододайна зона на яз. Бели Искър и през територията на Национален парк Рила, поради което е забранен за движение.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Не става въпрос за туристическа пътека, а за съвсем проходим път, който обаче минава през вододайна зона на яз. Бели Искър и през територията на Национален парк Рила, поради което е забранен за движение.
                  Бил съм няколко пъти на хижа Грънчар. От Якоруда през Трещеник до Нехтеница пътят си е асфалтов, при това доста добър като настилка. Оттам до х. Грънчар е чакъл. За джипка няма проблеми, с кола трябва да се внимава, особено ако е по-ниска, но все пак става. От Грънчар, обаче, не съм забелязал да има път нататък. Може да не съм обърнал внимание. Ако знаеш, кажи как стоят нещата : какво представлява, откъде минава ит.н. Нищо, че е забранен, да знаем.
                  Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

                    На по старите български карти си го има като път .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

                      Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                      ... От Грънчар, обаче, не съм забелязал да има път нататък. Може да не съм обърнал внимание. Ако знаеш, кажи как стоят нещата : какво представлява, откъде минава ит.н. Нищо, че е забранен, да знаем.
                      Има път нагоре от хижата, който през разклон "Джанка" се спуска към яз. "Бели Искър". На въпросния разклон има табела, че започва вододайна зона и преминаването е забранено.
                      До там няма проблем да се качиш, ако не ти е жал за боята, че пътят е тесен, а клекът е много жилав и заядлив и се бие ...
                      Прикачени файлове
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

                        Колеги, може ли някой да даде линк за новата карта в .img формат? Благодаря!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

                          В торента от прикачения файл в първия пост я има и в *.img вариант.
                          Това е същия торент:
                          http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3120138

                          Коментар


                          • #14
                            От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

                            Уф, какво да правя сега като е по-голяма то 2 гб и Nuvi 255 не я чете. Пробвах да форматирам картата в NTFS, нож тогава уредът изобщо не вижда SD-карта. зна ели някой, какъв е този exFAT формат, който съществува като опция за хформатиране и дали той може да реши проблема?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Garmin City Navigator 2011.20 NT

                              Инсталация в мапсорс и маркиране само на районите, които те интересуват. Ако махнеш скандинавия(даже не цялата) ще стане работата. После публикуваш някъде файла, че много хора са на твоето дередже
                              последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X