Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Mapsource и gpx формат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Mapsource и gpx формат

    Здравейте. Имам следното питане.

    Когато с мапсорса, направя примерно един waypoint, след това го запомня от (File --> Save As...) в *.gpx формат и го кача с poi loader-a - нямам никакви проблеми. Всичко работи.

    Обаче когато с мапсорса, направя един route (примерно между два града), след това го запомня от (File --> Save As...) в *.gpx формат, не успявам да го кача с poi loader-a в устройството. Poi loader-a ми казва, че няма валидни данни. Посочил съм правилно пътя до папката, където се намира *.gpx файла.

    'Та въпроса ми е: Има ли начин да качвам Route-тове в устройството като поита (POI), направени в програмата мапсорс?

    Устройството е: Garmin Nuvi 215T. Ползвам последни версия на mapsource и poi loader

  • #2
    До: проблем с mapsource и gpx формат

    С POILoader се качват само POI (точки). То и името му си го казва.
    Маршрути се качват направо с MapSource от Transfer > Send to device... , като сложиш отметка само на Routes.
    Обаче твоя уред не вижда маршрути качени от MapSource. Трябва ти Nuvi7XX и нагоре (говоря за автомибилните модели).

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с Mapsource и gpx формат

      След много напъване, все пак успях да намеря псевдо начин да качвам рутове в нювито, което по принцип не ги поддържа. Начина е следния:

      1. Прави се "route" с определените от нас местоназначния в програмата mapsource и се за запомня от file --> save as... в *.gpx формат.

      2. Запомненото файлче (*.gpx) го upload-вам на този сайт: http://www.gpsvisualizer.com/convert_input като го конвертирам отново в gpx формат. Това става като на "Output format" се избере GPX и след това --> бутона Convert

      3. Копират се и се запомнят конвертираните данни в обикновен текстов файл с произволно име и разширение - gpx.

      4. Конвертирания файл се качва с POI Loader-a в нювито, като вече не дава съобщение за грешка. Файла обаче не съдържа информация за "route" маршрута, а само за отделните дестинации (като POI точки), които са задавани в мапсорса в т.1

      5. След като файла е качен в нювито се задава навигиране към последната POI точка, която всъщност се явява и последната точка на "route"-a, а останалите POI-та се вкарват като междинни дестинации.
      По този начин успявам да накарам нювито да навигира по зададен от мен маршрут. Т.е. от отделните POI точки, карам нювито да навигира, през зададените от мен маршрути.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с Mapsource и gpx формат

        И още веднъж: защо за тези ъплоуди не ползваш самия Мапсорс?!!
        POIloader-а е ефективен в съвсем друга ситуация.
        Георги Тонев

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X