Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си върна стария USB драйвер за MapSource?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да си върна стария USB драйвер за MapSource?

    Скоро си инсталирах някаква карта (май беше на Румъния). При инсталацията без никой да ме пита Мапсорса от 6.13.7 стана 6.15.6, при това USB драйвера от 2.2.1 стана 2.3. Деинсталирах всичко и наново инсталирах 6.13.7. Това добре, но той веднага си хваща новия драйвер. Мъчих се да изтрия в regisrty всичко, свързано с Garmin, но някои неща не ми позволи да ги трия и мисля, че точно те са сързани с новата версия на драйвера. Моля за помощ как да си върна старата 2.2.1. Ако питате защо, причината е, че с новия драйвер като качвам карти в моя 60CS екранчето гасне и уреда забива. Карти, които със стария драйвер без проблеми съм качвал.
    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

  • #2
    До: Как да си върна стария USB драйвер за MapSource?

    Не знам, каква е в случая операционната система, но от Windows XP насетне, Garmin-ските USB драйвери не се използват и не са нужни.
    Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
    GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

    Коментар


    • #3
      До: Как да си върна стария USB драйвер за MapSource?

      Операционната система е XP. Като си в MapSource иди на Help-About MapSource-USB Driver versions... и ще видиш каква е твоята. Също така в C:\Garmin има директория USB_Drivers, където са компонентите на драйвера. В самия WINDOWS също го има вследствие на инсталацията на MapSource. Нали точно оттам искам да го махна, но не мога.
      Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

      Коментар


      • #4
        До: Как да си върна стария USB драйвер за MapSource?

        1. Първо деинсталирах драйвера от Контрол панел> Add or Remov...
        2. После от Windows\system32\drivers\ изтриваш файла grmnusb.sys.
        3. Триеш и папката USB Driver от C:\Garmin (не знам при теб къде е )
        4. Теглиш стария драйвер от тук и инсталираш:
        http://www8.garmin.com/software/USBDrivers_221.exe
        Ако MapSource ти каже , че нямаш драйвер , горното ексе го екстракваш с WinRAR и от папка USBDrivers_221\USB_Drivers\Amd64 взимаш двата файла grmnusb и ги копираш в Windows\system32\drivers\ със заместване.

        П.П. Точка 2 може да се пропусне. Така пробвах дали ще изчезне версията на драйвера. Това всичко е за WinXP.

        Коментар


        • #5
          До: Как да си върна стария USB драйвер за MapSource?

          Благодаря за отговорите. Ако знаех две неща : че драйверите във WIDOWS се намират в ...\System32 и че USBDrivers_221.exe може да екстрактне с WINRAR, нямаше да питам. Направих го и MapSource позна уреда. Само, че пак като кача карти w GPS-а екранчето гасне. Пробвах на лаптопа, няма проблеми. Сега нямам време, но по-късно ще анализирам разликите между инсталациите на MapSource на PC-то и на лаптопа и продължавам борбата. Още веднъж благодаря.
          Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

          Коментар


          • #6
            До: Как да си върна стария USB драйвер за MapSource?

            Пак ще повторя, MapSource не използва Garmin-ски USB драйвери.
            Нямам такива файлове никъде в Windows директориите, а MapSource ми казва - "USB Driver Versions: No USB drivers installed."
            Доколкото знам, драйверите се ползват например от Garmin Mobile PC, или от други програми, които работят с Garmin устройства в режим, различен от Mass Storage.
            Проблема в случая май не е в драйверите .
            Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
            GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

            Коментар


            • #7
              До: Как да си върна стария USB драйвер за MapSource?

              Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
              Пак ще повторя, MapSource не използва Garmin-ски USB драйвери.
              Нямам такива файлове никъде в Windows директориите, а MapSource ми казва - "USB Driver Versions: No USB drivers installed."
              Доколкото знам, драйверите се ползват например от Garmin Mobile PC, или от други програми, които работят с Garmin устройства в режим, различен от Mass Storage.
              Проблема в случая май не е в драйверите .
              GPS-ът ми е GPSMaps 60CS. Той няма слот за SD и единственият начин да му кача карта е чрез компютър. Ако няма инсталиран драйвер как ще се свържат PC и GPS ?
              Ако пробпемът не в драйверите, къде може да бъде? Не е в уреда, защото от лаптопа прехвърлям карти безпроблемно. Значи е в компютъра, но къде точно...
              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

              Коментар


              • #8
                До: Как да си върна стария USB драйвер за MapSource?

                Привет !
                Оказа се, че драйверите в лаптопа и PC са различни. При инсталиране и деинсталиране на различни карти се появяват разни версии на драйверите и това е била причината. Копирах тези от лаптопа в PC (чрез заместване) и стана работата. Другото, което се оказа е, че 2.3.1 не става (GPS-a забива), сега съм с 2.1.0 и нямам проблеми. Явно някаква несъвместимост на 2.2.1 с 60CS.
                Сега ще попитам още нещо. При опит да кача на GPS-а един много малък сет от 6 карти (общ обем около 300 К), в MapSource ми излезе следното идиотско съобщение :
                "The map set is approximately 0.3 MB, but only 56 MB is available on the destination. Please select fewer maps and try again"
                Бива ли такива работи в една реномирана програма като MapSource?
                Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X