Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топо карти 1/25000

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Топо карти 1/25000

    Здравейте, в стари теми попадам на постове, че някои колеги имате топо картите 1/25000. Дали има вариант да ги получа, ако още са налични? Трябват ми с абсолютно любителска цел- за туризъм, на хартия , сканирани или каквито има! Ще съм много благодарен! Изрових нета, БА, МВР и нищо

  • #2
    https://www.kade.si
    Горе вдясно от бутона си избираш типове карти.

    Коментар


    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      Потърси връзки във "ВИАС"

    • Красимир77
      Красимир77 коментира
      Редактиране на коментар
      Е там не съм пробвал, признавам си!!!

    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      Аз моите ги бях взел на времето от колега , който следваше там

  • #3
    Просто, но не безплатно решение:
    https://mgs.armf.bg/Tarifa/37.html

    От какъв зор ти трябва толкова едър мащаб?

    ПС Има вече и туристически карти в мащаб 1:25 000 за Витоша, Рила, Пирин и Славянка. В Basecamp магазините например.

    Коментар


    • Красимир77
      Красимир77 коментира
      Редактиране на коментар
      Зная за военно-географската служба, но там предлагат само нови издания. Те са правени по аеро способ /имам достъп до тях, не стават/ и са в пъти по-неточни и бедни като данни от старите, правени на терен, на които има всяка пътечка и изворче /те и затова бяха засекретени/. Аз търся от старите издания, като руските в нета 1/50000. Пробвах и при военно-географската служба, но вече не ги пазят, поне така казаха де. Ползвам ги чисто за кеф, като обикалям планината, да ги налагам на терен и да сравнявам измененията.

    • ezhko
      ezhko коментира
      Редактиране на коментар
      Не съм сигурен какво имаш предвид под аеро способ. Едромащабната топографска карта се обновява основно чрез фотограметрично заснемане от десетилетия.
      За точност и богатство на информацията си има стандарти, които също не са се променяли съществено от много петилетки...
      Специално пътеките и изворчетата не се различаваха между гражданската и военната версия. Основните разлики бяха в координатите и в наличието на подробна информация за военните обекти.

    • Красимир77
      Красимир77 коментира
      Редактиране на коментар
      Старите карти са правени от военни на терен, познавам такива хора, минавали по всяко място за отбелязване с точност. На новите дори височините на върховете са закръглени, много са бедни на инфо.

  • #4
    Първоначално публикуван от Красимир77 Преглед на мнение
    Зная за военно-географската служба, но там предлагат само нови издания. Те са правени по аеро способ /имам достъп до тях,..
    Би ли пуснал, ако е възможно, някое парченче от тези нови издания 1:25000 (ако имаш Варна, но и каквото и да е), да видя как изглеждат?

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X