Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли карта с водоемите в България?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Има ли карта с водоемите в България?

    Gpx-а е наред, обаче gpi-то ме запраща в района на Yeba, Испания
    Няма майтап. Иначе е много красиво там: http://www.panoramio.com/photo/31384886
    Вероятно Мапсорса не ти е настроен да работи в десетичен формат:

    Може и при мен да е проблема, обаче останалите ПОИ-та са ми коректни.

    Коментар


    • #17
      До: Има ли карта с водоемите в България?

      Входящият файл е един и същ в десетичнен формат, но при .gpi използвам друга конвертираща програма. Има ли възможност .gpi формата да се отваря в PC, a не в GPS устройствата за да анализирам грешката ?

      П.П - Sotk след преобразуване на .gpi файла в .kml и отварянв с GoogleEart се получи следната картинка. Провери и обясни как достигна до по-горното препращане в една хубава местност ?? Местността наистина е впечеляваща !!! Може да покажеш как си отворил .gpi файла в MapSource. Лично за мен ще бъде интересно. На това което си представил има текст със следното съдържание: "Грешна локация? Предложи нова" ??
      По-долу предоставения от мен и след това преобразуван .gpi файл в .kml и отварянето му с GoogleEarth. Моето становище е че не може един и същи файл да ни препраща към две ралични области на Google Earth.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от tabak; 25-01-10, 22:33.

      Коментар


      • #18
        До: Има ли карта с водоемите в България?

        В пост # 15 .gpi файла е грешен. По-долу записан коректения файл.
        Някой от модераторите може да го изтрие, за да не се обърква потребителя.
        Привет
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от tabak; 26-01-10, 05:49.

        Коментар


        • #19
          До: Има ли карта с водоемите в България?

          Значи копирах Lakes_BG.gpi в папка Poi на GPS-а. Не съм го отварял с Мапсорс. Получиха се точки на 2 000 км от София. Координатите въведох ръчно с цифри в Google Earth, за да видя къде ме е запратило, защото нямам карта на Европа. Иначе е ясно, че точките не са в България.
          Възможно е и при мен да е проблема, но въпроса е да разберем от къде идва.
          Вкарал съм повечето пои-та на колегата Нептун от този форум и с тях нямам разминаване.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #20
            До: Има ли карта с водоемите в България?

            Явно съм преобразувал друг файл. Моля те провери този от пост # 18. Файла в него го преконвертирах в KML и мисля че всичко е наред.
            Sotk благодаря за информацията.
            Привет

            П.П - Все пак този формат (.gpi) в GPS за мотициклети ли се ползва или намира и/или други приложения ??
            Последно редактирано от tabak; 26-01-10, 10:42.

            Коментар


            • #21
              До: Има ли карта с водоемите в България?

              Да сега всичко е наред. Благодаря за водоемите !

              Коментар


              • #22
                До: Има ли карта с водоемите в България?

                GPI се ползва във всички навигации на Garmin и се получава при зареждане с POI loader..
                Тази база идентична ли е с тази:
                http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=31&t=30522

                Коментар


                • #23
                  До: Има ли карта с водоемите в България?

                  Не съм сигурен, но понеже е взет от Icpart, той казва че базата е от форума "На риба". Данните са взети от пост #12 и съдържат 218 точки. Нямам другата база за да преценя. Мога да ги сравня и да се добавят тези, които липсват. Между другото повечето точки попадат в средата на водоемите.
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от tabak; 26-01-10, 12:22.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Има ли карта с водоемите в България?

                    А за иго 8 има ли че невидях
                    0885 297985,мтел-Радо
                    0876 556870,виваком като домашен

                    Коментар


                    • #25
                      От: Има ли карта с водоемите в България?

                      Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
                      А за иго 8 има ли че невидях
                      Eто оттук http://hvanah.com/?page=gps са взети данните, но може да се припокриват и от посочените Милстан в "На риба"
                      Иначе в горния сайт отдолу с малките букви е посочено как се конвертира във формат за Иго.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Има ли карта с водоемите в България?

                        Малко обновление на темата от моя страна
                        Наскоро намерих този Риболовен Атлас на България ето тук: http://www.ribolovenatlas.com/
                        В сайта има и kml файл за Гугъл Земя който може да отворите и да разгледате кои язовири и водоеми къде се намират.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X