Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се разпечатва карта?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се разпечатва карта?

    Има доста теми за картите, но тук ми се ще да се опишат стъпките необходими за да си разпечата човек един лист цветно в някое копирно студио (примерно от руските карти с мащаб 1:50000) .
    Например може да се започне така:
    1.Отивам на сайт http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/#section5
    2.Намирам номера на картата, която ми трябва
    3.Свалям я от
    http://www.topomaps.eu/europe/bulgaria.shtml с разширение .tif
    -Оттам нататък какво се прави?

    -Кои програми се ползват?
    -Какво се прави за да се разпечата картата в реален мащаб 1:50000 ?
    -Какво се прави за да се избери определен сектор от картата и да го разпечатам в реален мащаб ? Например сектор , който да се събере на един лист А4 (или A3).
    -Напишете по-прост и лесен алгоритъм.

    Нека някой да обясни сканирането на картите,размерите им, резолюцията и разпечатването. Имат ли връзка? Изобщо най-важното за разпечатване.

    Благодаря предварително!


  • #2
    До: Как се разпечатва карта?

    Програмата която ти трябва за целта e Oziexplorer и при нея намяш никакви проблеми относно начина на задаване на мащаба за който искаш да ти се разпечата картата. Освен това се намират и лесно калибрационните файлове за тези карти мащаб 1:50000 от руските даже го има някъде връзката тука из форума, просто я потърси или направо си ги свали оттук hxxxйййp://bgspeleo.info/?page=maps

    Коментар


    • #3
      До: Как се разпечатва карта?

      Аз лично печатам тези карти през Photoshop. Разделям ги на осем части и ги печатам по две на А4, като после ги лепя с плат.

      Първо трябва да разбереш с каква резолюция е сканирана картата. Това става от Image -> Image size. Обикновено е 200 или 250dpi. Понякога е зададена грешно и трябва да се поправи (при махната отметка на resample image). Ориентираш се по това, че 50к картните листи са с размери около 40/43см.

      След това решаваш дали максималния формат на принтера, с който разполагаш ще ти е достатъчен, за да отпечаташ цялата карта. Ако не е я режеш (аз ползвам Image->Canvas size за това).

      За печат се използва Print with preview с настройка Scale: 100%.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X