Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се флашва ROM на Гармин ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се флашва ROM на Гармин ?

    Здравейте,

    Бих желал да знам как мога да флашна РОМ-а на Гармин-а. Мога ли да инсталирам примерно РОМ от 660 на 250W ?

    Можете ли да ми дадете някакъв сайт с повече техническа информация.

    Другият ми въпрос е мога ли да подобря обхвата като инсталирам външна антена ?

  • #2
    До: Как се флашва ROM на Гармин ?

    Първоначално публикуван от smartstyle Преглед на мнение
    Здравейте,

    Бих желал да знам как мога да флашна РОМ-а на Гармин-а. Мога ли да инсталирам примерно РОМ от 660 на 250W ?

    Можете ли да ми дадете някакъв сайт с повече техническа информация.

    Другият ми въпрос е мога ли да подобря обхвата като инсталирам външна антена ?
    Отиваш на garmin.com и проверяваш за твоят ГПС, не слагай (не знам дали дори е възможно) Фърмуеар от друг модел!
    Външната антена би трябвало да подобри приемането на сигналите от спътниците, така че ако е възможно и имаш - ползвай на воля
    Успех

    Коментар


    • #3
      До: Как се флашва ROM на Гармин ?

      Не можах да намеря информация за моя модел ... за антената, не знам дали може да се инсталира. Моя модел няма никакви слотове. Това е Гармин нуви 250W

      Коментар


      • #4
        До: Как се флашва ROM на Гармин ?

        Труден въпрос ...Има едни системни RGN файлове за всеки модел nuvi, влизане в Pre-boot mode и т.н., но как става.. , направил съм един списък с линкове към софтуера и системните файлове на повечето модели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=38756 . Интересното е че nuvi 2xx вече работи и със софтуера на 2x5, за съжаление не ми остава време да си поиграя и да видя как са го направили...

        Коментар


        • #5
          До: Как се флашва ROM на Гармин ?

          Добре аз имам четци за най-различни чипове. НЕ мога ли да извадя ром чипа от самия гармин да го вкарам в четеца и да запиша фърмуера директно ? Къде се намира той вътре точно ?

          Коментар


          • #6
            До: Как се флашва ROM на Гармин ?

            Първоначално публикуван от smartstyle Преглед на мнение
            Не можах да намеря информация за моя модел ... за антената, не знам дали може да се инсталира. Моя модел няма никакви слотове. Това е Гармин нуви 250W
            Ето
            https://buy.garmin.com/shop/store/do...D=134&pID=9121
            можеш да използваш и
            http://www8.garmin.com/products/webupdater/

            Успех

            Коментар


            • #7
              До: Как се флашва ROM на Гармин ?

              Астерикс ! Това което ти ми даде работи. Днес го тествах. Работи безотказно.

              Сега трябва ми техническа документация за Гармин 760/750. Описание на чиповете и кой за какво е. Можеш ли да извадиш такава от някъде ?

              Коментар


              • #8
                До: Как се флашва ROM на Гармин ?

                Астерикс ! Това което ти ми даде работи. Днес го тествах. Работи безотказно.

                Сега трябва ми техническа документация за Гармин 760/750. Описание на чиповете и кой за какво е. Можеш ли да извадиш такава от някъде ?
                ...сега разбрах какво имаш предвид i moga da ti sydejstwam...Обаче техническа документация на нювитата не знам дали може да се намери, това само Garmin го имат...обаче мога да разбера кой точно чип е постоянната ROM памет...лошото обаче е , че това най-рано може да стане към края на тази седмица...А ти сигурен ли си, че можеш да причиниш такава операция на нювито или просто си ентусиаст? В смисъл правил ли си такова нещо преди?
                Последно редактирано от asterix85; 07-09-08, 00:35.

                Коментар


                • #9
                  До: Как се флашва ROM на Гармин ?

                  Значи принципно отворих нуви-то 760 онзи ден. Вътре има една платка на която има множество малки чипове. Има една метална пластинка която е запоена за една част от платката и пречи да се видят част от тях. Не можеш да я развиеш и трябва леко да я огънеш. Явно чипа върху, който е РОМ-а е супер малък. Върху платката има множество чипове. Предполагам че има два дата чипа. Единият е чип-а на който стои РОМ-а на Гармин а другия е просто чипа на който се записва ПИН-а. РОМ чипа най-вероятно е запоен за дъното. Това не е ЕПРОМ и няма батерия която да го държи. Ако разбера кой чип е мога да го разпоя, но едва ли ще мога да го разчета. Гармин са създали техен си език и алгоритъм. Все пак виш ако можеш да ми намериш документация някаква за дата чип-а и ще можем да го тестваме.

                  Преди сам правил подобно нещо но с компютър на кола на Форд Скорпио.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как се флашва ROM на Гармин ?

                    Значи принципно отворих нуви-то 760 онзи ден. Вътре има една платка на която има множество малки чипове. Има една метална пластинка която е запоена за една част от платката и пречи да се видят част от тях. Не можеш да я развиеш и трябва леко да я огънеш. Явно чипа върху, който е РОМ-а е супер малък. Върху платката има множество чипове. Предполагам че има два дата чипа. Единият е чип-а на който стои РОМ-а на Гармин а другия е просто чипа на който се записва ПИН-а. РОМ чипа най-вероятно е запоен за дъното. Това не е ЕПРОМ и няма батерия която да го държи. Ако разбера кой чип е мога да го разпоя, но едва ли ще мога да го разчета. Гармин са създали техен си език и алгоритъм. Все пак виш ако можеш да ми намериш документация някаква за дата чип-а и ще можем да го тестваме.

                    Преди сам правил подобно нещо но с компютър на кола на Форд Скорпио.
                    ...ми добре! Виж идеята ми е много проста, тъй като скоро имам работа до сервиза на Геотрейд смятах лично да попитам техника им. Май само той може да ти отговори и да даде евентуално някаква документация. Той е много приятен и много знаещ човек, така че не мисля че ще откаже. Ако искаш ти може лично да се обадиш в сервиза и да го попиташ. Телефонът на сервиза може да намериш на гърба на гаранционната ти карта.
                    А междудругото не мисля, че това е единственият начин да се свали информацията от ROM паметта. Първо защото като се влезе в този "Pre-boot mode" режим компютърът го открива нювито като допълнително устройство, но не и като допълнителна памет! И съответно чрез програмите на Garmin - Updater и WebUpdater може да се записва на нея. Тогава защо да не може и да се сваля информацията така ? Чувал съм че има някакви програми за симулация, ама...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как се флашва ROM на Гармин ?

                      Аз съм почти сигурен, че мога да подкарам софтуер от 660 на 250W примерно, стига да може да се копира. Добре ще видя този сервиз на Геотрейд, ще се обадя да ги питам за повече информация, съмнявам се някои да ми даде инфо обаче.....все пак фирмена тайна...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как се флашва ROM на Гармин ?

                        много интересен коментар е написал и chavdarlk, може да ти е от полза http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=38756&page=2

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как се флашва ROM на Гармин ?

                          Също и това: http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=4017 . Използвах http://translate.google.com/translate_t#submit ,за да преведа коментарите. Доколкото разбирам PouchX е използвал някаква програма X-Loader, за да свали информацията от паметта и да я запише на нова по-голяма памет...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как се флашва ROM на Гармин ?

                            да. СУпер готин форум. Благодаря. Има супер интересна информация там. За съжаление е написан на някакъв супер неразбираем език, май полски. С алтависта и гугъл транслейт не мога да го преведа като хората. Но все пак принципа ми е ясен.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X