Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с качване на карти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с качване на карти

    Искам малко помощ...опитвам се да си кача на СД карта BGTopoMaps и BGTopo20m. Уж действам както си трябва - селектирам ги в мапсорса и ди пращам на картата файла който се появява е gmapsupp в папка Гармин (както си трябва), а като пусна ГПСа картите не се показват на дисплея и в настроиките на Мапс не фигурират (т.е. не е просто да да не съм ги включил). ...И така вече 10ина пъти...
    Ако някой помогне ще черпя...някога
    Благодаря предварително!!!

  • #2
    До: Проблем с качване на карти

    Направил ли си на Сд картата си папка с име Garmin на латиница? И тогава да качваш карти.

    Първоначално публикуван от the_sandman Преглед на мнение
    Искам малко помощ...опитвам се да си кача на СД карта BGTopoMaps и BGTopo20m. Уж действам както си трябва - селектирам ги в мапсорса и ди пращам на картата файла който се появява е gmapsupp в папка Гармин (както си трябва), а като пусна ГПСа картите не се показват на дисплея и в настроиките на Мапс не фигурират (т.е. не е просто да да не съм ги включил). ...И така вече 10ина пъти...
    Ако някой помогне ще черпя...някога
    Благодаря предварително!!!
    Последно редактирано от Garminn; 07-08-08, 21:26.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с качване на карти

      Първо - защо ти е топо20 като имаш бгтопо?
      Второ - топо20 не е ли част от ОФРМ , и като такава да иска ключ , и тогава на някои нувита вместо да ти напише CAN'T UNLOCK MAРS се държи точно така - все едно няма карта.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с качване на карти

        Дам има си папка Garmin и в нея мапсорса слага картата. След трансфера ми изписва, че всичко е минало успешно, а ГПС не я "вижда" .
        Преди забравих да отбележа ГПСа е 60CSx (надали това променя нещата ама...)
        Ако някои има разумни предположения - моля (абе вс. и неразумни да са, ако помогнат...)

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с качване на карти

          Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
          Първо - защо ти е топо20 като имаш бгтопо?
          Второ - топо20 не е ли част от ОФРМ , и като такава да иска ключ , и тогава на някои нувита вместо да ти напише CAN'T UNLOCK MAРS се държи точно така - все едно няма карта.
          Честно казано за топо20 не съм сигурен, ама си я дръпнах от тук и ми се вижда странно да я има свободна тук ако е от ОФРМ... ама и това неможе да е проблема, пробвах многократно и само БГтопомап...

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с качване на карти

            топо20 не е заключена. свободна за ползване, прозрачна върху всяка друга карта на БГ
            Светът на Владо

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с качване на карти

              Е-е-е ама всички ли са на море . Няма ли кой да помогне малко (иначе искрено благодаря на опиталите се).
              Давам още информация какво правя, че дано някой се сети каде бъркам и да каже . Значи, пробвал съм с доста карти (заено, всяка по отделно и в различни комббинации) и до сега един единствен път ми засече картите на родопите (след като пробвах и др пробвах и повторно да кача отново тях и не стана ). Иначе всеки път картата си е в верния формат и име, във вярната директория на картата и всеки път мапсорса казва че е ОК...
              И да питам има ли от къде от ГПСа да видя дали е засякъл въобще СД картата и има ли значение как е формаирана (в момента е ФАТ - ама пък такава е и тая с ОФРМа с която си работи).
              Хайде ако няой е насъбрал вече тен и се е върнал пред ПЦто да подаде някой джокер, пък аз пак обещавам, че ще черпя когато мога

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с качване на карти

                Първоначално публикуван от the_sandman Преглед на мнение
                И да питам има ли от къде от ГПСа да видя дали е засякъл въобще СД картата
                Не си написал какъв ти е GPSа. При нувитата settings- map- info - дава всички карти които уреда разпознава, независимо дали са вътре в него качени или на СД картата. Оттам можеш и да активираш или не определени карти.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с качване на карти

                  Първоначално публикуван от the_sandman Преглед на мнение
                  Дам има си папка Garmin и в нея мапсорса слага картата. След трансфера ми изписва, че всичко е минало успешно, а ГПС не я "вижда" .
                  Преди забравих да отбележа ГПСа е 60CSx
                  Моето не е НУВИ, а 60ка и ваобще не ми покава, че има някви карти за да мога да ги включа или изключа...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с качване на карти

                    Погледни размера на компилирания gmapsupp файл дали е от порядъка на няколко MB или пробвай да го отвориш с GPSmapedit там трябва да видиш двете карти накуп ако всичко е наред, чудя се че може Мапсорса да не компилирал както трябва този файл. Иначе както описваш положението би трябвало всичко да е наред като пратиш файла към приемника. Като краен вариант пробвай да извадиш батериите и SD картата от устройството и после пак ги постави и рестартирай приемника, при мен май така се беше ошашавил един път да не вижда картите. Иначе аз съм с Vista HCx който е доста подобен на 60-ката откъм софт.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с качване на карти

                      Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                      Погледни размера на компилирания gmapsupp файл дали е от порядъка на няколко MB или пробвай да го отвориш с GPSmapedit там трябва да видиш двете карти накуп ако всичко е наред.
                      Благодаря за добрата идея файла е с размер 30МБ, а явно трябва да е доста по голям. Картата БГТОПО е съставена от 38 отделни карти, качвам ги всичките, а отваряики файла с ГПСмапедит-а ми показва само 10ина. И така се получава всеки път . Някакви идеи какво му е на мапсорса

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с качване на карти

                        Извинете кажете ми като включа европейската карта трябва ли да сменям езика на рутиране от бг на английски

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с качване на карти

                          the_sandman реших да ти направя сборка на двете карти на Мапсоурс и качих файла за GPS тука:
                          http://www.bgshare.com/355927/gmapsupp.img
                          Ако се виждат картите в приемника значи всичко е наред с него или SD картата, остава Мапсорса да се е прецакал нещо.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с качване на карти

                            Първоначално публикуван от deltatur Преглед на мнение
                            Извинете кажете ми като включа европейската карта трябва ли да сменям езика на рутиране от бг на английски
                            Ако искаш да говори на български- не.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с качване на карти

                              Благодаря за картите icpart
                              Явно СД картата ми е скапана ... тъй като файла се отваря от харда, а от нея МапЕдита ми казва, че неможело да се отвори
                              "WARNING (offset 600h): Sub-map MAPSOURC is not complete.
                              Loading was interrupted by user request.
                              13 warning(s)"
                              Та да се надяваме, че с друга карта 6те стане номера.
                              Благодаря

                              А-а-а между другото кои карти бяха (едната БГтопо), че ми харесаха хоризонталите - има някакви по заоблени от тея в БГтопо .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X