Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Непал, Северен Непал има ли някой карта?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Непал, Северен Непал има ли някой карта?

    Здравейте, търся работеща карта за Непал, още по-добре за Северен Непал. Има ли някой, виждам, че са ходили някои на там, или къде да потърся прилична такава?
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

  • #2
    От: Непал, Северен Непал има ли някой карта?

    Не е сигурно, че е добро, но разгледайте това и това.
    Последно редактирано от kitov; 16-10-16, 06:32.

    Коментар


    • #3
      От: Непал, Северен Непал има ли някой карта?

      Ако ви трябва в България, за да планирате нещо, най-добре го планирайте общо по картите в нета... Ако търсите подробни хартиени туристически карти, то в Катманду се продават във всяка книжарница там, най-различни карти, с различен мащаб на всичките им туристически райони и по-популярни трекове. А книжарници в Катманду има доста.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #4
        От: Непал, Северен Непал има ли някой карта?

        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
        Ако ви трябва в България, за да

        Блгодаря Владич, хартиени имам и всичко е планирано, но обичам да имам и хубава карта в ГПСа, доста ми е удобен, дори бих казал, доста ми е по-удобен от хартиена карта.

        Китов - благодаря, руската я имам, ама не покрива хубаво кралството мунтанг, пък с другата сега ще се боря да правя регистрации и да я дръпна.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #5
          От: Непал, Северен Непал има ли някой карта?

          Аз винаги съм предпочитал хартиената карта пред електрониките, но аз съм си динозавър. Ако не можете тук в България да намерите карта за ГПС-а, вие така, или иначе задължително ще минете през Покхара на път за северен Непал и Мустанг. Там в Покхара на Лейксайд, (улица успоредна на езерото Фева, където са хотелите за бели хора там) има две агенции за летене с парапланери- Сънрайз и Блу скай. В тях работят български пилоти парапланеристи, за които точно сега към края на октомври сезонът за полети е започнал. Те ползват ГПС-и за летене и могат да помогнат за тези карти на място там в Покхара.
          В същност след Катманду, Покхара е последният голям град в Непал, където можете да намерите търсените от вас карти. Следващият град през, който евентуално ще минете, (не ви знам маршрута, но предполагам), е Джомсом и после Муктинат вече в Мустанг, но това са просто едни села високо в планината, в Хималаите... Аз бях там през 1997 година и сигурно са се променили нещата... А в Покхара за последно бях през 2005 год, за да летя там и направих един трек до светилището и бейз кемпа на Анапурна.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #6
            От: Непал, Северен Непал има ли някой карта?

            Дам, доста полезна информация, благодаря ти. Всъщност наистина Покхара е последното цивилизовано място по маршрута. В руски сайт намерих топо-карта, не рутираща на северната част до тибетското плато, дръпнах я, ще видя дали ще тръгне на гармина.
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X