Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за BGMountains & BaseCamp

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за BGMountains & BaseCamp

    Здравейте. На тази страница : http://bgmountains.org/bgmountainsgp...5-how-it-works изрично е написано следното: " Програмата която визуализира картата върху компютър се казва MapSource." Целия сайт го прочетох много вминателно и никъде не намерих нищо за използване на BaseCamp и BGMountains . Без да утежнявам темата с обяснения защо, но ми се налага да попитам следното :
    Според вас , възможно ли е вместо MapSource да се използва равностойно BaseCamp за работа с картата BGMountains, тракове съвместими с нея и примерно Garmin GPSMAP 62s ?
    Благодаря предварително на помогналите.

  • #2
    От: Въпрос за BGMountains & BaseCamp

    Първоначално публикуван от Boriskata Преглед на мнение
    ...
    Според вас , възможно ли е вместо MapSource да се използва равностойно BaseCamp за работа с картата BGMountains, тракове съвместими с нея и примерно Garmin GPSMAP 62s ?
    Благодаря предварително на помогналите.
    Може.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за BGMountains & BaseCamp

      Инсталираните карти на компа се виждат и от двата софта.
      Обаче май не всички тракове свалени през бейс камп са видими след това в мапсорс.
      Това при положение че имаш инсталирани и двата софтуера, разбира се.
      Враг усраине

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за BGMountains & BaseCamp

        Това ми беше необходимо да науча, благодаря.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за BGMountains & BaseCamp

          MapSource хронологично е по-стар софтуер. BaseCamp се появи наскоро и за това не се споменава в BGMountains. Има много повече възможности от MapSource и напълно го заменя. Например управлението/четенето на Любими/Favorites с MapSource е неудобно /поне за Орегон серията, за другите не знам/ - трябва всеки файл да се отваря по отделно, докато с BaseCamp това става само с едно натискане на бутона за синхронизация.
          И както са казали вече по-горе, BaseCamp ще ти свърши работа и може спокойно да минеш без MapSource.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за BGMountains & BaseCamp

            Мапсорс е доста по лек и по-семпъл за работа.
            В зависимост от това, какво трябва да направя аз например ползвам или единият или другият софтуер.
            Враг усраине

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за BGMountains & BaseCamp

              Мапсорса наистина е по-лек и не страда от шаренията на BaseCamp, поне по-старите версии. Но има един огромен минус при работа с тракове - не може да се редактират отделните точки, т.е. да се местят при вече създаден трак.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за BGMountains & BaseCamp

                Първоначално публикуван от connann Преглед на мнение
                ... Но има един огромен минус при работа с тракове - не може да се редактират отделните точки, т.е. да се местят при вече създаден трак.
                Чак огромен?!? То си зависи от начина на употреба на GPS-а и софта. Примерно на мен възможност да се местят отделни точки от траковете просто не ми трябва, защото изключително рядко използвам Мапсорс за чертаене на трак. Траковете, с които работя са тези, записани от GPS-а ми и нямам нужда да им размествам точките - щом съм минал отнякъде, значи съм минал. Ако по някаква причина ми трябва за навигация вместо маршрут да използвам трак, нищо не ми пречи да си направя нужния маршрут в Мапсорс, след което да го конвертирам в трак с WinGDB .

                BaseCamp едно че е по-голяма шарения и върви по-тежко, ами и последната му версия се срина поне 5 пъти за 2 дни.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за BGMountains & BaseCamp

                  Бейс кампа е добър също така за планиране на маршрут (route planner)- нещо, което определено не може да се каже за мапсорс-а.
                  Освен това Active Tracks от новите дивайси (в моят случай Zumo) не не са видими през мапсорс.
                  Та както вече беше казано необходимостта от двата софта пряко зависи от нуждите и от устройствата.
                  Когато трябва да правя нещо на 60-ката или през Nuvi 760 си ползвам само и единствено мапсорса.
                  Нямам опит с 62 но има вероятност и там да има ограничена функционалност само с мапсорс, тъй че колегата правилно си е задал въпроса
                  Враг усраине

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X