Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карта на bgmountains за Андроид

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Карта на bgmountains за Андроид

    Моля за помощ - има ли начин да инсталирам и ползвам гарминската карта на bgmountains с Андроид т.е на телефона? Молs за прости обяснения - лаик съм в картите и gps.
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

  • #2
    От: Карта на bgmountains за Андроид

    Все още няма приложение за Андроид за Гармински продукти.
    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

    Коментар


    • #3
      От: Карта на bgmountains за Андроид

      Бях останал с впечатление, че има някакъв начин за конветиране, така че да се отваря с oruxmaps, но явно не съм разбрал правилно. Благодаря за отговора!
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • #4
        От: Карта на bgmountains за Андроид

        За конвертиране - не знам. Гармин още не са пуснали софт за Андроид. Мислят ли, правят ли...... Закъсняват, така или иначе!
        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

        Коментар


        • #5
          От: Карта на bgmountains за Андроид

          Нали купиха Навигон, а той си има андройдни приложения, въпросът е дали може да се подкара/конвертира гарминска карта под Навигон.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: Карта на bgmountains за Андроид

            И на мене ми трябва та попаднах на следниа линк - http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1699948 за съжаление имам много работа и нямам време да пробвам но ако имам успех тия дни ще пиша.
            When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

            Коментар


            • #7
              От: Карта на bgmountains за Андроид

              преди малко тествах набързо с oruxmaps имаше някаква визуализация но андроида ми е с много малък дисплей и нищо не разбрах . последната версия поддържа зареждане директно на гармински img файлове.
              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

              Коментар


              • #8
                От: Карта на bgmountains за Андроид

                В момента работим по порт на BGMountains на ОСМ-сървър. Това ще ни позволи освен Андроид-съвместим експорт в ОСМ формат, така и седмичен експорт (снапшот) в затворения Гармин-формат.

                Коментар


                • #9
                  От: Карта на bgmountains за Андроид

                  Първоначално публикуван от dido2 Преглед на мнение
                  В момента работим по порт на BGMountains на ОСМ-сървър. Това ще ни позволи освен Андроид-съвместим експорт в ОСМ формат, така и седмичен експорт (снапшот) в затворения Гармин-формат.
                  Уау интересно. Дидо можеш ли дадеш малко повече информация относно този нов проект от ваша страна. По интересно ми е какво точно ще предсатвлява този ОСМ сървър. Това означава ли че ще качите част от данните от BGMountains в Openstreetmap?
                  По принцип ми се върти и из главата от известно време възможността за направата на топокарта на България за Гармин базирана точно на данни от Openstreetmap.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Карта на bgmountains за Андроид

                    Ще представлява уеб-базирана карта върху ОСМ-система с всичките изгоди, които произлизат от това - онлайн-преглед, експорт в ОСМ и гармин формати, опция за директна редакция и вкарване на живи данни.

                    Този ход е продиктуван най-вече от желанието да изкараме вариант за Андроид, който стъпва на опън-сорс формат и опън-сорс тул за преглед.

                    Качване на данните от BGMountains в Openstreetmap няма да има засега - поне докато не завършим картата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Карта на bgmountains за Андроид

                      Ъъъ, какво е ОСМ?
                      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Карта на bgmountains за Андроид

                        Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                        Ъъъ, какво е ОСМ?
                        По мое разбиране това се има в предвид:
                        http://www.openstreetmap.org/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Карта на bgmountains за Андроид

                          Първоначално публикуван от dido2 Преглед на мнение
                          Ще представлява уеб-базирана карта върху ОСМ-система с всичките изгоди, които произлизат от това - онлайн-преглед, експорт в ОСМ и гармин формати, опция за директна редакция и вкарване на живи данни.

                          Този ход е продиктуван най-вече от желанието да изкараме вариант за Андроид, който стъпва на опън-сорс формат и опън-сорс тул за преглед.

                          Качване на данните от BGMountains в Openstreetmap няма да има засега - поне докато не завършим картата.
                          По принцип не забравайте че ако има места картирани от Гугъл снимки и други подобни източници не влизат под лиценза на Openstreetmap, всичко що е различно от свободни данни се води под някакви лицензионни права и не може да се ползва свободно. Засега единствено от Майкрософт са дали тяхното съгласие за свободно ползване например на техните сателитни снимки като основа за картиране. За жалост покритието на Бигмапс за България не е така пълно като например за някои други европейски страни. Много ми се иска такива проекти като BGMointains и BG Topo Map на колегата dhv да преминат рано или късно под шапката на Openstreetmap или да се ползват техни данни например както направи в самото начало Константин Коцев с неговата BGTopomaps и ако може така да се каже беше основополжника на започването на картирането на България в проекта като цяло.
                          А иначе този сайт който ще правите тайл сървър ли ще представалява е или нещо подобно? Например с възможност за наслагване на БГмаунтинс над Openstreetmaps, а например експорта в OSM файл за части от картата ли например ще е или цялата такава. Това означава ли например че могат да се използват данни от вашата карта например в Openstreetmap eстествено при посочване на източника на данните.
                          Последно редактирано от icpart; 15-09-12, 17:34.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Карта на bgmountains за Андроид

                            Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                            По принцип не забравайте че ако има места картирани от Гугъл снимки и други подобни източници не влизат под лиценза на Openstreetmap, всичко що е различно от свободни данни се води под някакви лицензионни права и не може да се ползва свободно. Засега единствено от Майкрософт са дали тяхното съгласие за свободно ползване например на техните сателитни снимки като основа за картиране. За жалост покритието на Бигмапс за България не е така пълно като например за някои други европейски страни. Много ми се иска такива проекти като BGMointains и BG Topo Map на колегата dhv да преминат рано или късно под шапката на Openstreetmap или да се ползват техни данни например както направи в самото начало Константин Коцев с неговата BGTopomaps и ако може така да се каже беше основополжника на започването на картирането на България в проекта като цяло.
                            А иначе този сайт който ще правите тайл сървър ли ще представалява е или нещо подобно? Например с възможност за наслагване на БГмаунтинс над Openstreetmaps, а например експорта в OSM файл за части от картата ли например ще е или цялата такава. Това означава ли например че могат да се използват данни от вашата карта например в Openstreetmap eстествено при посочване на източника на данните.
                            Сайтът ще е върху ГИС-база данни + тайлинг сървър. Ето едно приблизително описание на системата - http://www.gavinj.net/2010/03/settin...ap-server.html

                            Това ще ни позволи лесно да вадим цялостни версии в произволен формат, да речем всяка седмица, или веднага след значителни ъпдейти на информацията. Също така надявам се ще ни позволи да реализираме едно отдавнашно намерение - да вадим "хартиена" версия. Т.е. да дефинираме грид и по него да вадим обработени едромащабни растерни листове, подходящи за разпечатване и ползване по време на походи в планината.

                            За качването в ОСМ - както сме написали в лиценза, данните са свободни за ползване в некомерсиални картни продукти, при условие, че източника е посочен като BGMountains. Който му се занимава - да мърджва.

                            Засега не искам да вкарваме инфо директно в ОСМ най-вече заради изгледа на ОСМ. Както знаеш нашата карта има специфичен изглед, който е подходящ за навигация в планински райони, от туристи. Да речем - по-близък е до изгледа на топографска карта. ОСМ доколкото ми е известно не предлага такъв изглед, така, че упражнението за сливане поне за мен е безсмислено.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Карта на bgmountains за Андроид

                              Благодаря Дидо за по подробната информация.
                              Напълно съм наясно че изгледа по подразбиране на Openstreetmap т.е. Mapnik не е топографски ориентиран и вие точно затова смятате да ползвате свой сървър за специфичното рендиране на информацията за полигоните както е във вашата карта. На мен идеята ми е да се ползват данните в от сървара на Openstreetmap например за горите могат доста точно да се опишат различните типове гори например и водни обекти като реки и поточета и др. т.е. тези елементи могат да се качват като данни в Openstreetmap друг е въпроса че например горите Мапник ги рендира по един и същ начин, но например ако в бъдеще реша да компилар една Гарминска карта от данните в ОSM няма да е проблем да се направи да изглежда което както трябва в приемника като изглед на топографска карта.
                              Иначе относно принтирането на големи хартиени карти виждал ли си този тул за Openstreetmap който позволява точно да се направи кое как да се вижда и в последствие да се принтира:
                              http://maperitive.net/
                              Между другото ето и един пример за Топокарта на Германия и Централна Европа базирана на OSM освен това имат и възможност и за експорт на гарминска карта за даден район:
                              http://www.wanderreitkarte.de/index....9.7408&zoom=15
                              Последно редактирано от icpart; 16-09-12, 19:16.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X