Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми при инсталация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми при инсталация

    Здравейте.
    След целодневно търсене, ровене, четене, все пак стигам и до въпрос. Е не мога да разбера, има ли начин да си кача карта на Украйна на ГПС Гармин от файла НавЛукс.ехе

    - имам ексето, иска връзка на уреда с ПЦто и кода за достъп. Има ли начин от това .ехе някакси да изкарам картата .имг.

    Сигурно е тъп въпрос, ама мозъка повече не поема тоновете инфо
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

  • #2
    От: Може да съм тъп, ама ще питам.

    Още един въпрос.

    Качиха се Турция и Гърция. Излизат на ГПСа. Картата на Румъния 2005 делукс, се отваря прекрасно в МапСурса, а при трансфер в ГПСа не излиза?? БГ картата е под файл мапспром, Румъния я качвах и под пром1, и под мапсъп - все едно е, отваря я, активира я, но не излиза на ГПСа. Някъде греша предполагам, но къде?

    Качвам ги една, по една, разглеждам ги и ако ми харесат обединявам ИМГ файловете в един и ги мятам на СД носителят. Но с тази Румъния нещо не ми се получава??

    Ще ми помогнете ли?
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #3
      От: Може да съм тъп, ама ще питам.

      За всяка една карта се прави отделен unl файл правиш ли го това?

      Коментар


      • #4
        От: Може да съм тъп, ама ще питам.

        Е все пак изчетох всичко, ама иска опит де.

        УНЛ правя за всичките, сега качих друга Украйна и си се отваря, гредата е само с Румъния. Предполагам е повреден самият файл, но защо се отваря в МапСурса тогава?

        Още един въпрос имам, при активирана нова Украйна Аеро не знам какво си, автоматично не се показва ТопоМап БГ.

        А при активирана Гърция, БГ топомапса си се показва.

        Не, че е проблем, стигам до границата и прехвърлям държавите, ама се опитвам да разбера защо?
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #5
          От: Може да съм тъп, ама ще питам.

          Не, че някой отговаря, ама аз да си попитам.

          При обединяване на карти с помощта на ГмапТУЛ, има два входящи файла с размер 320000 и 180000, а и изходящият е с размер 330 000?
          Въпросът ми е, нормално ли е изходящият файл да е толкова малък, пир положение че двата са около 500 000?
          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

          Коментар


          • #6
            От: Може да съм тъп, ама ще питам.

            Ами Здравейте и от мен.
            Имам няколко питания и затова пиша тук,като се надявам някой да ми отговори. Имам GARMIN NUVI 205, вече 2 години. Ъпгрейдвал съм картата на България с последната версия. Имам карта с 1 гб място. Това е за устройството. В действителност съм ровил из много сайтове но никъде абсолютно не намерих отговор на въпроса :
            1. Когато привиша скоростта ми се показва знак на уреда, но ... не ми говори не казва - вие превишихте скоростта ! Как да се вкара глас и да ми казва "превишихте скороста" ? Имам POI точки които ме уведомяват за камери и засади , там си говори и ме предупреждава, но никога не казва ,,превишихте скороста". За това ще съм благдоарен на някой който може да помогне.
            2. Тук имам и друг проблем - заради ъпдейта на новата карта . Нова карта на БГ имам , но нямам карта на европа - освен тази първоначалната само с главните артерии. Има ли как да съчетая картата на БГ, с такава на Румъния , с такава на Гърция, с такава на Турция, с такава на Европа изобщо ? Има теми да , писано е . Но никъде не се споеменава - от тук свалете картата на Европа, с тази програма се разирхивира примерно или незнам там какво се прави, така се качва, така се поставя, такова окончание трябва да има, внимавайте да не изтриете старата и изобщо подробности от начало до край на качването. Не искам да е на нова карта , а да е на старата. Все пак тя е само 1гб и незнам дали и ще стигне.
            3. Реално директно без заплащане и що годе актуална - от къде могат да се свалят карта на Европа , с акцент на съседите ни ?

            Предполагам, че не съм уцелил точното място за публикуване на тази теама за което се извинявам, но в действителност има доста ограничена информация и е разпокъсана, пълна с мнения от рода на ... ,,що не потърсиш в интернет" ? ! - ами именно в интернет потърсих и точно тука ме насочи , виждам че форума е сериозен и има мнения които помагат , аз също имам известен опит и се надявам и аз да помогна, но молбата ми е да ми помогнете а в действителност смятам, че за в бъдеще това ще е доста полезен форум за всички ! Благодаря на всички отзовали се !

            Коментар


            • #7
              От: Може да съм тъп, ама ще питам.

              Ами темата Систематизирана информация е много добра. Малко трябва да се обнови и се работи по въпроса.
              Сега към въпросите:
              1. Превишаването на скоростта - има файл, който правят колегите Gadev и Darkstar, който се нарича speedcamerabg_mnogokratno.gpi или нещо подобно. Ако си над скоростта на ограничението дрънчи та се къса. Иначе апарата ти няма функция да предупреждава когато превишиш разрешената скорост, която е посочена на картата. Няма да ти каже "Превишихте скоростта" - съжалявам...
              2. С карата на Европа имаш друг проблем - картата е голяма 2,2 ГБ и без SDкарта няма да минеш. От съседните държави прилично ОК са Гърция, Турция, Сърбия. Зле относително е Македония, а Румъния е мнооого зле. Та ще ти трябват и други карти:
              Румъния я теглиш от: http://www.megaupload.com/?d=9O4XL74X
              Европа я теглиш от: http://www.offroad-bulgaria.com/show...46#post1525246 Разбита е по държави, така че можеш да ги слагаш избирателно. Линковете са за отключени вече карти.
              Има една програмка, която се казва Fast Image Unlocker /FIU/.
              Теглиш я от тук: http://www.multiupload.com/6TZR06WMN9
              Ако имаш проблем пиши на скайпа, че ме е налегнала работата....
              Nothing comes from nothing...

              Коментар


              • #8
                От: Може да съм тъп, ама ще питам.

                ISG , много съм благодарен за тази информация и за това че отделяш време за това да ми помогнеш с казуса ! Да свири да пищи каквото иска само да дава сигнал че е превишена скороста е необходимо. Та:
                А) от къде може да се вземе този файл ?
                Б) Къде и как се инсталира на устройството ?
                относно качването на картите - закупих карта 4 гб, като сега прехвърлих информацията на нея и всичко е ок макар и с малко затруднение. След като свалих картата на Румъния (395мб) тя е архивирана.
                1. Имаш ли представа как да се прибави тя към другата ми карта на България която ми е основна, като да могат да съществуват и двете заедно ?
                2. Тази програма Fast Image Unlocker /FIU/ - за това ли служи и какво точно се прави с нея ?
                3. Ако успея да съчетая двете карти , за което се надявам, ще има ли проблем после за да се ъпгрейдва Българската ?
                Да довършим темата до край като сме я подхванали. Благодаря отново !

                Коментар


                • #9
                  От: Може да съм тъп, ама ще питам.

                  Междудругото намерих този файл - точното му име е "speed camera bg mnogokratno.gpi" - в гугъл има доста публикации като се изпише името на файла. Само, че едно уточнение - той показва къде има камери и полицейски засади , като предупреждава когато приближаваме към такава камера или засада ако се движим с по-висока скорост от означената. това го имам, но ме интересува дали може да гармин да сигнализира , да пищи или да говори , когато аз превиша скоростта и без да наближавам камера или засада. Понеже това на телефоните HTC го има като опция - там мацката постоянно натяква - ,,карате с превишена скорост" Затова си мислих че щом има POI точки за камерите и може да се произведе глас, би било възможно да има и гласова команда за всеки път когато превишим скороста. Това ще ни е от полза на всички все пак и ако може някой колега който има такъв телефон да дръпне файла може и да стане си мисля ако някой спец се заеме да го преуформи за гармин.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Може да съм тъп, ама ще питам.

                    за Гармин няма такава екстра.
                    GARMIN nuvi 2350 LT
                    GARMIN nuvi 250W - broken display

                    Коментар


                    • #11
                      От: Може да съм тъп, ама ще питам.

                      Първоначално публикуван от red_gendo Преглед на мнение
                      ISG , много съм благодарен за тази информация и за това че отделяш време за това да ми помогнеш с казуса ! Да свири да пищи каквото иска само да дава сигнал че е превишена скороста е необходимо. Та:
                      А) от къде може да се вземе този файл ?
                      Б) Къде и как се инсталира на устройството ?
                      относно качването на картите - закупих карта 4 гб, като сега прехвърлих информацията на нея и всичко е ок макар и с малко затруднение. След като свалих картата на Румъния (395мб) тя е архивирана.
                      1. Имаш ли представа как да се прибави тя към другата ми карта на България която ми е основна, като да могат да съществуват и двете заедно ?
                      2. Тази програма Fast Image Unlocker /FIU/ - за това ли служи и какво точно се прави с нея ?
                      3. Ако успея да съчетая двете карти , за което се надявам, ще има ли проблем после за да се ъпгрейдва Българската ?
                      Да довършим темата до край като сме я подхванали. Благодаря отново !
                      Та значи:
                      По точка А:
                      Kолегата vangoran ти е отговорил - за твоя апарат няма такава опция. Милстан май беше писал, че има за сериите 2ххх..., което теб не те топли. Варианта е да смениш софтуера на апарата с китайски или тайвански /темата е ТУК, а са го правили Милстан, Кихи, Астерикс85 и сигурно още доста колеги/ - там не знам дали е включена тази опция, но имай предвид, че при смяната на софтуера можеш да изпържиш апарата и тогава.... За справка SunShine и ggeorgiev.
                      Б) 1. В твоя случай апарата поддържа 4 основни имена на карти - gmapprom.img, gmapprom1.img, gmapsupp.img и gmapbmap.img /писано е много една от темите е ТУК/. На SD картата САМО gmapsupp.img задължително в папка Garmin. Съвет - голямата карта на Европа на SD картата, а България и Румъния примерно в апарата. Можеш да обединиш карти /няколко/ - темата е тук. За обединяването на карти се ползва друга програма - GMapTool. Можеш да изтеглиш последната версия от Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!.
                      2. FIU се ползва само и единствено да ти отключи картата и за нищо повече. Слагаш програмката, избираш картата и .... чудото става. Тази отключена карта прекръстена с имената в точка 1 можеш да я слагаш където искаш и тръгва директно - няма отключващи файлове и др. бъркотии.
                      3. Определено ще има - българската карта си я остави на устройството и си я остави gmapsupp.img. Обединявай си други карти, но тази не. Просто защото иначе след всяка нова версия /на 3 месеца/ ще трябва да правиш обединението наново, а си е играчка.
                      Nothing comes from nothing...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Може да съм тъп, ама ще питам.

                        Значи - искам да изпратя специални поздрави и големи благодарности на ISG !!!
                        Стана! За всички които ще ползват в бъдеще тази информация искам да кажа следното : четете добре какво е написал ISG. 2-те карти работят перфектно и на всичко отгоре са сляти , т.е при симулиране на маршрут не се прекъсва пътя. Така и направих - картата на БГ в апарата , картата на Европа в SD картата. Така ще се позволява ъпгрейд вярвам. картата на европа трябва и в картата да в папка garmin.
                        Само че и се сменя името на gmapsupp.img инъче не тръгва. В самото устройство после когато се пусне , няма бутон за друга държава а има ,,промени държавата" и там тя се изписва. изписва се само на латински и тогава няма проблем. Безупречно бих казал ! не съм ползвал никакви програми за сливане на карти и т.н. Картите които ISG ми посочи са отключени и работят без проблем. Отново благодарности !

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X