Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TMC за Garmin nuvi

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: TMC за Garmin nuvi

    хаахахаха,
    че те никога не са имали информацията с която да работят.... Не че съм фен на МТел Трафик, ама поне той работи. Дали някои ще се сети да разпространява поне него...
    nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

    Коментар


    • От: TMC за Garmin nuvi

      Честито, както се и очакваше, трафика в България така и не проработи коректно, та сега вече и е спрян. Айде купувайте си гармини с трафик приемник, та да ви е по- скъпо. Типично по нашенски....

      Коментар


      • От: TMC за Garmin nuvi

        Здравейте,

        От няколко дена съм с Garmin 3597LMT с доживотно обновление на EU + OFRM картите. Въпроса ми е относно това, че не успявам да изкарам трафик информация за София. Закачена ми е антената, check'нал съм от менюто трафика и имам една дозина абонаменти вкл. TrafficNav BG. Въпросния TrafficNAV BG от TIX.bg ли черпи инфо и затова че TIX не работи ли е причината и garmin'ите да не показват трафик инфо?

        Мерси предварително
        Последно редактирано от ogiusa; 29-04-14, 12:34.

        Коментар


        • От: TMC за Garmin nuvi

          ДА

          Коментар


          • От: TMC за Garmin nuvi

            Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
            ДА
            Здравейте,

            А има ли алтернативен трафик абонамент, който работи в момента за София и някой има ли повече информация какво се случва с TIX.BG?

            Поздрави

            Коментар


            • От: TMC за Garmin nuvi
              • Today

              • 12:43pm
                Garmin БългарияЗдравейте,
                Не знам как да ви отговоря. TMC услугата и в момента се поддържа и предава в България за Garmin. Не от нас директно, но от партньорски фирми. Тя е разработена само и единствено за Garmin и за нея се заплаща от Garmin, за да работи в България. За съжаление, както много неща в нашата държава, те не се правят на нужното ниво и с нужното желание. А и няма друга алтернатива.
                Преди малко говорих с г-н Манев от Кварта Софт, основната фирма поддържаща TMC услугата, и ми каза, че има проблем с една от фирмите партньорите, а именно tix.bg. Той ме увери, че в най-скоро време ще бъдат подадени основните събития в София, като също ми каза, че извън София би трябвало да работят предаваните събития.
                Аз междувременно ще пиша до хората отговорни в Garmin и до мениджърите на Геотрейд.
                С Уважение, Димитър Димов







              nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

              Коментар


              • От: TMC за Garmin nuvi

                Преди малко се прибрах от центъра на София. Днес е пълна лудница навсякъде. Но останах изненадан, че малко преди 13:00ч. трафик информацията се появи на екрана на nuvi-то. Бях в задръстване по Г.М. Димитров и целия булевард взе, че се оцвети в червено. Инфото беше за закъснение от 23 минути. След това на бул. Сливница, в зоната с ремонтите, също имаше задръстване и информацията беше актуална.
                Може би има надежда TMC услугата да се възстанови.

                Коментар


                • От: TMC за Garmin nuvi

                  Стискаме палци да стане. Ако може с нещо да помогнем?

                  Коментар


                  • От: TMC за Garmin nuvi

                    Вчера и днес сутринта наистина имаше трафик информация - всичко е в червено .
                    За съжаление, според мен, все още всичко е в много начален стадий. Покритието не е пълно и не може да се получи реална представа за трафика. Надявам се поне да има актуална информация за пътища в ремонт, организиране на мероприятия и временни забрани за паркиране. И не само за София, а за цялата страна.

                    Коментар


                    • От: TMC за Garmin nuvi

                      Действително снощи и тази сутрин на някои места показваше трафик инфо, но само на 1-2 места, докато като включиш успоредно Google maps на телефона имаш реалната трафик информация за цяла софия, в жълто и червено. И преди проблемите с TIX.BG ли Гармин показваше толкова малко?

                      Поздрави

                      Коментар


                      • От: TMC за Garmin nuvi

                        ТМС на Гармин взима информация от GPS-ите на градския транспорт, до колкото знам. За това е нормално да има по-малко покритие, както и където има буслента информацията не би трябвало да е валидна. Гугъл сигурно черпят инфо от мобилните оператори по движението на GSM-ите, а те са далеч по-разпространени от градския транспорт .

                        Коментар


                        • От: TMC за Garmin nuvi

                          Здравейте,

                          Google си взимат информация директно от всички Андроид телефони, не от мобилните оператори и тази информация я използват да изчисляват с точност почти в реално време трафик информацията в Google maps. По-интересното, е че Google предоставя тази информация на трети страни посредством API.

                          Обръщам се към Гармин, тяхните партньори отговорни за поддръжката и развитието на трафик инфото, както и към всички заинтересовани да помислят как да използват трафик информацията на Google посредством тяхното API за целите на Garmin навигациите в БГ, тъй като текущото трафик "решение" на Garmin в България е несериозно.

                          П.П. Някой ползвал ли е Traffic HD в България посредством Garmin GTM 60 кабела?

                          Благодаря предварително

                          Коментар


                          • От: TMC за Garmin nuvi

                            То в България нормален няма, а ако има е мнооого далеч от истината, ти питаш за HD....
                            В Белгия и САЩ имат. Мисля и в Германия на някой места, но може и да бъркам.
                            Иначе в тубето има клипчета.
                            Nothing comes from nothing...

                            Коментар


                            • От: TMC за Garmin nuvi

                              Вчера минах към фабричния фирмуер и трафика изчезна.
                              Сега нямам идея как да го върна, иконата я няма.
                              Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                              Коментар


                              • От: TMC за Garmin nuvi

                                Какво значи фабричния фирмуеър? На кой модел апарат е това - този в подписа ли?
                                Nothing comes from nothing...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X