Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TMC за Garmin nuvi

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: TMC за Garmin nuvi

    Зависи откъде си.В дълбоката провинция няма сигнал.То не че ще ти свърши в България някаква работа де.Имах 765Т и сигнал хващаше след Търново в посока София чак.Но все пак си е само една допълнителна икона.Въобще не е ефективно.

    Коментар


    • От: TMC за Garmin nuvi

      Първоначално публикуван от ivannai23 Преглед на мнение
      Колеги, да ви попитам:
      Купих си nuvi 765t от сайта E BAY. Дойде без кутия, както и да е. Като го пуснах в менюто няма опция за трафика, никъде не пише трафик. Включвам захранващия кабел от запалката. На него има антена. Та мисълта ми е:
      Защо не се появява в менюто "TRAFIK "? Да не би да са ми пратили 765 без трафика?
      Какво е вашето мнение?
      Предварително благодаря.
      Най-лесния начин да провериш дали работи трафик приемника е да си намериш кабел за 765 от друго устройство, за което е сигурно, че приема сигнала.
      И ако ти покаже иконата поне, следва, че твоят приемник е заминал....
      Но като цяло не разбрах нещо - ако ти се появява меню трафик след включването на кабела /включен и в запалката на колата, освен в приемника/ това означава, че трафик приемника работи. Просто нямаш абонамент за Европа и България. Та появява ли се иконата на трафика в менюто след като включи захранващия кабел?
      Прочиташ темата от пост 1 до края и ще се ориентираш как да го пуснеш.
      Nothing comes from nothing...

      Коментар


      • От: TMC за Garmin nuvi

        Първоначално публикуван от raptor213 Преглед на мнение
        Зависи откъде си.В дълбоката провинция няма сигнал.То не че ще ти свърши в България някаква работа де.Имах 765Т и сигнал хващаше след Търново в посока София чак.Но все пак си е само една допълнителна икона.Въобще не е ефективно.
        Явно за теб , "дълбоката провинция" започва на 100-на километра от София
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • От: TMC за Garmin nuvi

          От Пловдив съм. Трябва да има фм трафик. На зарядното нищо не пише. То се прецака и го върнах. Чакам ново. Значи като го включа към зарядното, като получи прием, ще се появи иконата, така ли?

          Коментар


          • От: TMC за Garmin nuvi

            Надявам се разбра, че в БГ тоя трафик няма да ти върши НИКАКВА работа.
            Щото гледам много ти е важен, ама да си знаеш, че не бачка коректно и нищо не показва като цяло.
            Гледай нувито да ти е ок .. трафика хич не го мисли.

            Коментар


            • От: TMC за Garmin nuvi

              Понеже бая народ пътува из Гърция, кодът за активиране на техния трафик /благодарение на rgct92 от Ноеман/:
              Код:
              257,17,17,1

              Няма данни за покритието и точността му, но със сигурност работи в Атина.
              Nothing comes from nothing...

              Коментар


              • От: TMC за Garmin nuvi

                Супер! А за Турция дали имате кода за активиране на трафика?

                Коментар


                • От: TMC за Garmin nuvi

                  Ако ще ходиш до Истанбул, там понятие като малък трафик няма . Иначе за сега няма данни, но доколкото знам системата е в тестов период, защото последният път имаше трафик сигнал в Истанбул, но нищо на уреда не показваше.
                  Nothing comes from nothing...

                  Коментар


                  • От: TMC за Garmin nuvi

                    Точно за Истанбул ми трябва ми трябва, тъй като там трафика е особено необходим при тези задръствания.

                    Коментар


                    • От: TMC за Garmin nuvi

                      Първоначално публикуван от bobokom Преглед на мнение
                      Точно за Истанбул ми трябва ми трябва, тъй като там трафика е особено необходим при тези задръствания.
                      Преди години трафика беше предвидим и след 10 вечерта беше кеф да караш. В последните години обаче, нещатата отидоха на много зле.
                      От където и да минеш, гледай да не влизаш в Истанбул от 7 до 11 и гледай да не излизаш от 15 до 22. Задръстванията са гарантирани. Няма вариант "сокак", защото особено в т.н. център уличките са малки и ако хванеш зареждане..... С две думи - сядаш си на нервите, въоръжаваш се с мегатърпение, вземаш си всички шофьорски умения и гъвкавост на мисълта и ще се оправиш. В Истанбул няма понятие като 3-4 километра, а час, два, три... Един приятел каза, че около 500 нови коли /нови като участници в движението/ се вливат в Истанбулския трафик всеки божи ден! Сметнали са го хората. А за мостовете ..... ако единия е в ремонт /мисля за тази година щяха да ремонтират стария мост/ направо си е приключение.
                      Nothing comes from nothing...

                      Коментар


                      • От: TMC за Garmin nuvi

                        Update:

                        Код за ТМС за Гърция: TrafficNav: 257,17,17,1

                        Коментар


                        • От: TMC за Garmin nuvi

                          Някой скоро да е хващал трафик информация в София,мъча се от известно време да подкарам трафик инфото на nuvi 3490,ама не.

                          Коментар


                          • От: TMC за Garmin nuvi

                            Първоначално публикуван от svetli_luvcheto Преглед на мнение
                            Някой скоро да е хващал трафик информация в София,мъча се от известно време да подкарам трафик инфото на nuvi 3490,ама не.
                            Не само, че не се хваща, ами и сайта им tix.bg го няма. Така или иначе, аз за себе си не можах да намеря реално приложение на даваната информация.

                            Коментар


                            • От: TMC за Garmin nuvi

                              Значи,няма смисъл да се мъча повече,най-много ми трябваше за ремонтите в София.Както винаги в България нищо не става

                              Коментар


                              • От: TMC за Garmin nuvi

                                Това е от FB страницата на тикс бг:

                                tix.bg: Здравейте ,
                                Моля да ни извините за създаденото неудобство.
                                Нямаме информацията, необходима за работа на системата,поради което сайтът спира да работи.

                                Сърдечни поздрави,
                                Екип на ТИКС.БГ
                                April 23 at 11:30am · Like
                                Друг проблем е, че новите модели Гармин, специално серията Zumo, не поддържат вече радио приемниците за трафик, а могат да получават трафик инфо само от мобилен телефон, и то iPhone. За андроид няма направено такова приложение. Освен това услугата я има само в USA.
                                Плюс на технологията е, че могат да се гледат трафик камери, което е много по-добре за преценяване на обстановката - по някой път трафикът е само в някои от лентите, докато другите са свободни. А това няма как да се отрази с досегашния начин на показване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X