Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TMC за Garmin nuvi

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: TMC за Garmin nuvi

    @ Пасифик

    Да, така е. Но ако се следят само основните пътища и булеварди, също се вземе предвид къде редовно и в кои часове има задръствания, също струпването на сигнал и пр. мисля, че няма да се получи лоша трафик информация. Действително обаче не знам със сигурност.

    П.П.: Писали сме заедно с ISG

    Коментар


    • От: TMC за Garmin nuvi

      Ако смятате да добавяте трафик провайдъри по начина описан в началото на темата и/или искате да запазите добавените такива, за сега не е препоръчително да ъпдейтвате трафик приемника си със новия софтуер 3.10 за GTM25 и GTM35. Резултатът ще е, че всичко, което вие сте въвели, ще изчезне /има го но е неизползваемо/ и няма да можете ръчно да добавяте нови провайдери. Просто бутончето + изчезва /не е активно/. Поне при мен така се получи, което не е никак радващо.
      Освен всичко друго при мен ми изчезнаха и фабричните такива, но аз не съм представителна извадка, защото моят ГПС претърпя няколко сложни и дълбоки софтуерни операции и слава Богу напусна успешно реанимацията.
      Има писано за това по доста форуми, ама кой да чете докато не му се убие в главата.
      Последно редактирано от ISG; 17-05-13, 10:17. Причина: добавки
      Nothing comes from nothing...

      Коментар


      • От: TMC за Garmin nuvi

        Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
        Според мен може и да може, ако елиминираш от модела стоящите и вървящите със скорос до 5-7 км./час.
        ....
        Е, да де. Това е разковничето. Как да ги елиминираш. Ако скоростта на задръстването е същата на пешеходците. А ако някой реши да се затича по тротоара. А ако наблизо има маратон Статистиката става относителна, защото в нея влизат фактори,които променят крайния резултат, но не много, щото не сме Виетнам (как не се сети за тях ?! )
        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

        Коментар


        • От: TMC за Garmin nuvi

          Обърнете внимание, че в градове като Хасково, Търговище ..... трафика е само, за 4-5 улици - колкото са и булевардите в съответният град т.е. има вариант да е математическият модел на Кихи + колко нови ГСМ-а са влезли минус излезли от булеварда за 1-ца време. Затова например в Карнобат мерят само булеварда с трафика за Айтос. Модела ще е много полезен, за проходите и тежките участъци с многото кръстове до мантинелите.

          Колко ли левчета ще ни абонират тез Мтел сладурковци.

          Коментар


          • От: TMC за Garmin nuvi

            Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
            Е, да де. Това е разковничето. Как да ги елиминираш. Ако скоростта на задръстването е същата на пешеходците. А ако някой реши да се затича по тротоара. А ако наблизо има маратон Статистиката става относителна, защото в нея влизат фактори,които променят крайния резултат, но не много, щото не сме Виетнам (как не се сети за тях ?! )
            Абе хора, не знаете ли че отговора винаги е в малките буквички. (http://www.be-mobile.bg/) .До тука никои не спонема, че въпросната услуга е Патентована - което ще рече че всичко това което гадаете е отдавна измислено и премислено. И въпреки това аз работя в центъра и достачесто в участъка в които свети червено няма никакви коли. Да не говорим че услугата напрактика не е използваема защото няма как да я следиш в реално време когато си в колата...

            Помислете за това...
            nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

            Коментар


            • От: TMC за Garmin nuvi

              Когато експерти от Гармин идваха и обикаляхме да им покажем как трафика "работи" и каква му е точността човека каза следното. Трафика е интерполация от много данни. Колкото повече са входните данни толкова е по точен. Входни данни могат да бъдат такситата, градският транспорт, гмс-мите, сензори по пътищата, камери и т.н.т. Колкото са повече - толкова по-добре! Изчисляването си е наука.

              Отделно интересна информация е какво е жълто и какво е червено. Ако си спомням правилно жълто е нормално да свети ако не можеш да минеш на 2-ро зелено а червено е ако не можеш да минеш на 3-то зелено.

              Коментар


              • От: TMC за Garmin nuvi

                Да се оплача - днес трафика ми извъртя такъв номер, че .....
                Тръгвам от София посока Плевен и уреда почна да ме прекарва за "по-направо" през Пловдив и Враца. И туй то - по Хемус не ще!
                Бре викам си - сигурно съм отметнал без да искам да отбягва магистралите. Да ама не - по Тракия може, а по Хемус неще.
                Затвориха магистралата ли - какво стана????? А пък то - някой в Tix или където е там, явно по погрешка е чукнал, че е затворена отсечката до Джъмбо/Шел на изхода на София и уреда смело изчислява.
                Понеже съм любопитен - смело напред и нищо - всичко си беше отворено, та ми остана само шашкането.
                Та трафика работи и то доста коректно на места, но такова чудо не ми се беше случвало.
                Последно редактирано от ISG; 09-12-13, 17:11.
                Nothing comes from nothing...

                Коментар


                • От: TMC за Garmin nuvi

                  Ще го добавя и в първия пост, но вместо да се играете да активирате трафика в Европа, Австралия и САЩ/Канада страна по страна, можете да използвате следното:
                  За Европа 10 държави: Traffic Master (UK), V-Traffic (FR), TMobilius (BE), Infoblu (IT), NAVTEQ Traffic (DE), Mediamobile Nordic (FI, NO, SE, PL), Radio SI/TrafficNav (SI), TrafficNav (HU), RTL-ACL (LU), BeMobile (NL), можете да го направите само с използването на един код, като го генерирате със следния фид, пид...: 132, 0, 0, 1.
                  За Австралия кода се генерира със: 129,0,0,1
                  За САЩ/Канада кода се генерира със: 131,0,0,1
                  Благодарности на lolypop000.
                  Nothing comes from nothing...

                  Коментар


                  • От: TMC за Garmin nuvi

                    Здравейте,
                    Възможно е да публикувано някъде, но не го намерих. Има ли приблизителна карта на трафик покритието за територията на България?
                    LZ1AIV

                    Коментар


                    • От: TMC за Garmin nuvi

                      Трафик картата в бг по последни данни беше около 99,99 % грешна
                      Не се надявай да разчиташ на това нещо.
                      Дето ще ти даде трафик няма да има нищо, а на други места ще е обратното.

                      Коментар


                      • От: TMC за Garmin nuvi

                        Питам, щото съм лично засегнат. В тая дълбока провинция (Пазарджик) с новия ми подарък (3597 LMT) никаква интифа не дава за трафик информация. Сигналът бил слаб или го нямало - така пише. Да се преместя някъде, където има . Отивам да го чакам с приятели...
                        LZ1AIV

                        Коментар


                        • От: TMC за Garmin nuvi

                          Дава наличие на сигнал по протежение на магистрала Тракия, без конкретна информация
                          LZ1AIV

                          Коментар


                          • От: TMC за Garmin nuvi

                            То ние тука в София дето ни облъчва сигнала на тоя трафик като разчитаме на него - просто ако караш тоя трафик освен да попаднеш в задръстването за друго не става.
                            nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                            Коментар


                            • От: TMC за Garmin nuvi

                              Колеги, да ви попитам:
                              Купих си nuvi 765t от сайта E BAY. Дойде без кутия, както и да е. Като го пуснах в менюто няма опция за тпчрафика, никъде не пише трафик. Включвам захранващия кабел от запалката. На него има антена. Та мисълта ми е:
                              Защо не се появява в менюто "TRAFIK "? Да не би да са ми пратили 765 без трафика?
                              Какво е вашето мнение?
                              Предварително благодаря.

                              Коментар


                              • От: TMC за Garmin nuvi

                                Gmt 21 мисля, че трябва да ти пише на зарядното ако е с трафик приемник. Като го включиш в запалката трябва да му светнат светодиодите, изчакваш 5-10сек, като го включиш в навигацията и трябва да ти се появи в менюто настройки икона трафик. Друг е въпроса че сигурно няма да има абонамент за България и няма да ти приема данни, ако не го активираш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X