Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TMC за Garmin nuvi

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: TMC за Garmin nuvi

    Преди време имаше проблем , когато е включена опцията за трафик; уреда се рестартираше. За съжаление , в Букурещ се наблюдава същия проблем
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • От: TMC за Garmin nuvi

      Интересно четиво http://www.androidbg.com/google-maps...ation-in-Sofia Въпросът е как да го ползваме на Гармините, при условие че има досто по добро и вярно покритие и данни??? ИДЕИ???
      nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

      Коментар


      • От: TMC за Garmin nuvi

        Че какво им е на tix? Покритието на TMC на tix даже е по голямо то това на гугъл? Ако беше за цяла БГ тогава щеше да е интересно.

        Коментар


        • От: TMC за Garmin nuvi

          Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
          Че какво им е на tix? Покритието на TMC на tix даже е по голямо то това на гугъл? Ако беше за цяла БГ тогава щеше да е интересно.
          На tix обикновено нищо им няма... нито сигнала, нито актуалната информация за трафика. Говоря за този, който приемам на ГПСа. На сайта им не знам колко е достоверна информацията.
          Оня ден бях в София и нещо пак го нямаше никакъв сигнала. Оправиха ли го след като изчезна преди 10тина дни?
          Nothing comes from nothing...

          Коментар


          • От: TMC за Garmin nuvi

            Коригиран.
            Последно редактирано от asterix85; 08-03-13, 13:43.

            Коментар


            • От: TMC за Garmin nuvi

              Не знам при вас така ли е? Напоследък в София трафикът го няма никакъв. От 5-6 дни е така. Едвам намирам сигнал и то след многократно пускане да търси. При вас така ли е, защото почвам да си мисля, че причината е в уреда или в приемника!

              Коментар


              • От: TMC за Garmin nuvi

                От известно вереме и аз имам същия проблем. Ту има сигнал ту няма. Ако има то е за кратко и ГПС-а едва успява да изтегли информацията

                Коментар


                • От: TMC за Garmin nuvi

                  Виждали ли сте това ?

                  http://www.mtel.bg/mtel-traffic

                  Покритието изглежда впечатляващо - дори и някои села. От къде ли вземат инфо ????

                  Коментар


                  • От: TMC за Garmin nuvi

                    А как да извлека инфо - демек от къде да видя колко е забавянето?
                    На колко време е опресняването?
                    Иначе - аз поне не съм го виждал. Вероятно следва да очакваме такова приложение от Мтел.
                    Nothing comes from nothing...

                    Коментар


                    • От: TMC за Garmin nuvi

                      Първоначално публикуван от mnaydenov Преглед на мнение
                      Виждали ли сте това ?

                      http://www.mtel.bg/mtel-traffic

                      Покритието изглежда впечатляващо - дори и някои села. От къде ли вземат инфо ????
                      От телефоните.

                      Коментар


                      • От: TMC за Garmin nuvi

                        Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                        От телефоните.
                        Ако е така, значи информацията на сайта не е меродавна.
                        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                        Коментар


                        • От: TMC за Garmin nuvi

                          Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
                          Ако е така, значи информацията на сайта не е меродавна.
                          Не е точно така. Ако обобщават информацията въз основа на позиционирането на определен брой клетъчни телефони в даден пътен сегмент, то информацията е доста точна. Например - в дадения момент еди колко си gsm-а стоят на еди кое си трасе и се преместват с еди-каква си скорост по трасето. Понеже всеки gsm поддържа непрекъсната връзка и опресняване на инфото си с най-близката клетка доста често. В същото време позиционирането на всеки gsm е с точност до няколко метра.
                          Тоест - ако се прави по този принцип - то информацията (въпреки, че е индиректна) е доста точна.
                          И може лесно да се следи, ако е изграден съответния софт, който да събира и интерпретира броя gsm-и закачени към съответна клетка, която обслужва даден периметър.
                          А клетките обслужват от 3-5 до 20-30 км разстояние. Тоест - на практика - АБСОЛЮТНА ТОЧНОСТ И КОРЕКТНОСТ.
                          Ако е направено по тази схема де...
                          :-)))
                          Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                          Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                          Коментар


                          • От: TMC за Garmin nuvi

                            Мисля, че е точно тази схемата, за която казва Кихи.

                            Коментар


                            • От: TMC за Garmin nuvi

                              По тази схема, трудно би се различил ГСМ в кола и ГСМ на тротоара, на колело и на мотор. А последните три не са трафикообразуващи.
                              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                              Коментар


                              • От: TMC за Garmin nuvi

                                Според мен може и да може, ако елиминираш от модела стоящите и вървящите със скорос до 5-7 км./час.
                                Велосипедистите в България не са определящи, защото не са много. Виж, ако беше Холандия/Германия е друго...
                                Мотори също няма много, защото не сме Гърция и Италия ....
                                Малко трудно изпълним е математическия и логическия модел, понеже не зная точно възможностите на клетките и какви данни могат да се извличат от тях /освен записи на разговори със СРСта/.
                                Като цяло обаче, като средно статистически данни, модела ще е достатъчно представителен и ще дава относително точна картина за трафика /според мен де/.
                                Последно редактирано от ISG; 17-05-13, 10:18.
                                Nothing comes from nothing...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X