Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TMC за Garmin nuvi

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: TMC за Garmin nuvi

    Пука им на хората, ще оравят нещата. Проблема е че големите са бавни и тромави...

    Коментар


    • От: TMC за Garmin nuvi

      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
      Пука им на хората, ще оравят нещата. Проблема е че големите са бавни и тромави...
      Събине, кои са тези "големите" Гармин БГ не са от тях, Твойта фирма ня е броим защото тя си прави друг продукт.
      На Гармин УСА им е все тая, нали нещо плямпа и на този език наречен "БГ"...

      Ако на "големите" им е пукало нямаше за последните 2 години от както имам достъп до гармин уреди да не го коригират този превод (гласов), при положение че на сайта на гармин има програма с която можеш сам да го направиш.

      Аз я тествах - 1 глас има около 30 фрази. Така че ....

      Отделно за трафика - можеше да се направят малко повече проучвания ПРЕДИ ДА УЖ СТАРТИРА услугата, за партньорите дали реално могат да си свършат тяхната част от работата...

      Горното ме навежда на следното - КАК работят информационните табла на Софийския градски пранспорт:
      Имам приятел шофьор там и какво ми е казвал той
      Таблото на спирката показва по принцип кога ще дойде нещото според предваритеното разписание. До тука ОК, но...
      Ако нещото закъснява показваното време не се отвита ПРЕДИ нещото да е стигнало следващата си спирка където на шофьора му се изписва например че е с -2мин от графика. До тука пак ОК. Тези 2 мин обаче са отклонението от разписанието. На спирката се добавят още 2 мин чакане и така. Но ако след регистрацията не нещото на по-предна спирка то попадне в задръстване и пътуването му до следващата регистрация ще е напримеер 1000м и то ги мине за 20 мин, 20 мин на спирката ще свети че остават предните минути...

      Много интересен факт за системата за която се казваше че е от последно покление. Правете си сами изводите дали да вярвате на трафика на гармина ....
      Последно редактирано от ggeorgiev; 05-08-11, 07:15.
      nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

      Коментар


      • От: TMC за Garmin nuvi

        Геотрейд защо не са повдигнали въпроса с "отивай тука" не знам, но аз лично го повдигнах сега като дойдоха тези от гармин. Очевидно, че компанията е наясно с това че имат пропуски в качеството и правят нещо по въпроса.

        Що се отнася за това как точно работи трафика само ще кажа, че трябва да се зачислява от много информация, но в момента поради липсата и работи с това което има. Системата те първо ще се развива. Отделно има и грешки при кодирането на информацията, които са допуснали tix.bg - и то много. Затова светят някакви малоумни места, където реално никога няма задръствания. В момента в който станат големите задръствания пак ще работи. Сега реално задръствания няма. Според Гармин задръстване (да свети в червено) е когато минаваш на 3-ти светофар, което реално се случва рядко в София. Отделно не знам дали сте забелязали, че покритието на tix се е увеличило, което означава че работят и те за по добра услуга. Просто не стават нещата лесно и бързо ...
        Последно редактирано от sabin; 05-08-11, 08:24.

        Коментар


        • От: TMC за Garmin nuvi

          Ааа и последно, че забравих. Шефовете на Геотрейд, понеже ги познавам много добре, мога да ви кажа че са зверски всеотдайни и се борят яко за подобрение на уредите за България. Но както споменахте поради факта, че сме много малък пазар нещата стават трудно. Има няколко проекта, които се движат в посока по добро локализиране на уредите. Да ок, пропуснали са проблема с "пристигни след едно километър", но в крайна сметка никой не е перфектен ... и аз пропускам много неща и постоянно излизат супер тъпи грешки в картата ми въпреки огромното ни старание на целият ни екип. Така че бъдете малко по толерантни към нашата неперфектонст а ние ще работим все повече и повече за да получавате все по добри продукти

          Коментар


          • Nuvi 200

            Здравейте искам да попитам нуви 200 има ли опция за FM traffica, че я търся но не намирам опцията, но прочетох че трябва да е със зарядно...

            Коментар


            • От: Nuvi 200

              Първоначално публикуван от Rijov Преглед на мнение
              Здравейте искам да попитам нуви 200 има ли опция за FM traffica, че я търся но не намирам опцията, но прочетох че трябва да е със зарядно...
              Ако от кабела на зарядното /някъде по средата/ излиза едно тънко кабелче /антена за трафика/, което завършва с нещо като трапец /приемника на антената/ значи имаш. За да го видиш трафика трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО апаратчето да е на стойката и включено в кабела - иначе няма да видиш нищо.
              Nothing comes from nothing...

              Коментар


              • От: Nuvi 200

                Nuvi 200 няма TMC приемник.
                Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                Коментар


                • От: TMC за Garmin nuvi

                  Интересува ме, защо от няколко дни няма трафик информация в София. Иконката с автомобилчетата ми липсва. Като пусна да търси трафик - уредът нищо не намира. Проблем ли ими или нещо ми се е скапал трафик ресиверът?

                  Коментар


                  • От: TMC за Garmin nuvi

                    не колега.... най вероятно ти е Ок ресивъра... Просто от неделя насам не се появява трафик инфо въобще. Не знам какви са причините.

                    Коментар


                    • От: TMC за Garmin nuvi

                      Имам странен проблем с 255W и GTM25, показва трафика всичко ок.
                      Но когато изключа захранването остава иконката зелена все едно все още е вързано към ток.
                      На другата ми навигация този проблем го няма.
                      Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                      Коментар


                      • От: TMC за Garmin nuvi

                        Първоначално публикуван от SunShine Преглед на мнение
                        Имам странен проблем с 255W и GTM25, показва трафика всичко ок.
                        Но когато изключа захранването остава иконката зелена все едно все още е вързано към ток.
                        На другата ми навигация този проблем го няма.
                        Аз съм с 765 и с 3790 и на двата го прави...
                        nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                        Коментар


                        • От: TMC за Garmin nuvi

                          Значи остава да е от моднатия софтуер на 1490Т.
                          Там в момента на изключване от захранването иконкоата става сива.


                          п.с Нюви 660 + GTM21 работи без проблем.
                          Преди няколко дни регистрирах трафик приемника и всичко си работи както трябва.
                          Тъпото е че няма иконка на екрана при навигиране а е изнесена в главното меню.
                          Но това са подробности....
                          Последно редактирано от SunShine; 22-10-11, 12:13.
                          Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                          Коментар


                          • От: TMC за Garmin nuvi

                            Здравейте, и аз бих искал да добавя че от 5 дни ми изчезна трафик инфото( във Варна съм ), след проверка в списъкът за трафик доставчиците освен основният(с доживотен абонамент) фигурират и още няколко безименни доставчика единствено опоменати с някакви честоти; оставил съм го на автоматично търсене с надежда скоро отново да ми се появи "зелената количка"...

                            Коментар


                            • От: TMC за Garmin nuvi

                              Този трафик е пълен шит. Или не се излъчва въобще информация или ако се излъчва е за 2-3 улици или грешна. Почвам да си мисля, че това си беше маркетингов трик на Геотрейд България да продадт някой и друг трафик ресивър...

                              Коментар


                              • От: TMC за Garmin nuvi

                                Интересува ме какво става с трафика в София. Преди поне имаше 15-тина точки, пък макари и бутафорни, и едни и същи. Сега са само два нещастни ремонта и толкова. Приключи ли трафикът още преди да е започнал?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X