Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin nüvi 3790T

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin nüvi 3790T

    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
    Аз обаче си мисля . че ако си дал 1000 лева за навигация , можеш да дадеш още 20 за софтуер , на който гарантират поддръжка
    Само искам да спомена , че и руснака Александър не е много лесен. За 1ХХХ нищо ново не е пускал , не че има сериозни бъгове , но някои дребни неща могат все още да се пипнат.
    Същото се повтаря и с 37ХХ. Явно силите му стигат там до където са възможностите на азиатските версии.
    Следете темата на руския форум:
    http://www.gps-forum.ru/cgi-bin/foru...mode=flat&sb=5
    http://www.gps-forum.ru/cgi-bin/foru...mode=flat&sb=5

    Коментар


    • От: Garmin nüvi 3790T

      И на мен ми отговориха...общо взето, да разбираме Ви и....Happy tripping.
      В GPSreview пък изобщо не споделят верността на факта, че леко са преметнали купувачите на 37ХХ. Нямало обещания за бъдещи ъпдейти на този продукт. И за сравнение ми дават пример, че ако искам нова верися на Microsoft office, трябвало да си го купя!?!?!?! Нещо не схванах аналогията, май нещо не правят разлика между хард и софтуер, но както и да е, затворили ми темата. Ми да се оправят, да си дават парите за едни и същи устройства с различни софтуери.
      Между другото аз съм съгласен срещу заплащане да си сложа официално софта на 34ХХ, само дето тази опция я няма при Гармин.
      Не става дума за player-и, пои икони и така нататак. Самия алгоритъм е по-добър, вчера ме втрещи. Като му зададох да ида до летището от Бъкстон, като първи маршрут ми даде през бул. България от НДК направо. Като си видя трафик инфото, ми даде съобщение за по-добър маршрут който щял да бъде с 5 мин по-бърз и ме попита кой да ползва за навигация. Предложението беше от НДК наляво и през В.Левски, попа и надясно по Гурко към Орлов мост....lol...всеки в София знае, че това е по-добрия вариант. 37ХХ, въпреки, че също има трафик, не ми е предлагал такова нещо. Това вече е добра работа.
      Така че, струва си да се опитваме да го изгладим този софт да работи на 37ХХ. Явно от Гармин зайче няма да изскочи така че, сами ще се оправяме.
      Още малко споделяне от опитите. Форматирах нацяло главния дял на нувито. Включих му кабела, флашнах го наново с фирма на 34ХХ, така както е без нищо в главната дир. Всичко мина нормално. Беше ми любопитно само с едното флашване, без никаква друга инфо какво ще се случи като го включа. Ами тръгна си, разбира се без карти, с меню на англииски. След това го закачих на Webupdater-а. Там ми даде предложения за сумати работи да си ги сложа-икони за колички, гласове, клавиатури, (странно защо не ми даде текста, затова и ги издирвам).
      И така който се е питал, ако форматира, по желение или без да иска, главния дял на нувито...проблем няма. Пак си пали и е в състояние да се флашва.Е, backup-a е задължителен разбира се да се има на компа.
      Като говорим за натоварване на процесора. Не знам някой дали е успял да подкара видео на 37ХХ. Но, ако успява да се справи с видео, то навигацията с всичките екстри-терен, пои, 3D сгради, не би трябвало да са проблем. Изниква едно важно питане...дали 34ХХ и 37ХХ са с еднакъв процесор? Ей богу, много търсих...нищо, никаква инфо за процесорите на тия джаджи. Някой ако знае нещо, нека сподели....

      Коментар


      • От: Garmin nüvi 3790T

        А попитали ли сте Гармин защо в азиатските версии на самия 37хх има повече екстри? Това е по-малко "стряскащо" , отколкото да искате функциите на нов модел.

        Коментар


        • От: Garmin nüvi 3790T

          @ peshoa

          http://forums.gpsreview.net/viewtopic.php?t=24609

          Не вярвам да си очаквал някакъв друг отговор и има резон в него. Аз също ти дадох пример с Майкрософт. Разбира се примери колкото щеш - през Епъл, Блекбери, Гугъл (Андроид примерно) и т.н. Проучванията/инвестции които се възлагат за правенето на даден софтуер трябва да се вземат в предвид. Разбира се който не е доволен от своето нуви 37хх (смята че не му върши работа) без проблем може да го продаде и по този начин да си избие половината пари (Може и повече. Купувачи със сигурност ще има.) и да си доплати за истинско 34хх, ако толкова е впечатлен от него. Аз примерно не съм.

          37хх серия ползват къстъм ARM процесор с честота от 800-1000MGhz. (както повечето таблети)

          @ милстан

          Азиатските фърмуери имат и много недостатъци. Не е всичко само плюсове.
          Последно редактирано от asterix85; 16-12-11, 10:39.

          Коментар


          • От: Garmin nüvi 3790T

            Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
            @ милстан
            Азиатските фърмуери имат и много недостатъци. Не е всичко само плюсове.
            Едва ли са повече от европейските. Поне някои функции можеха да ги сложат и тук , щом като любители могат да ги адаптират без проблеми в работата.

            П.П.
            Така можем да си говорим безкрайно. Аз също мисля , че реалния изход е смяна на уреда.

            П.П.П. А когато OFRM екипа направят карта за IGO , тогава ще карам с китаец и IGO.
            Последно редактирано от milstan; 16-12-11, 11:08.

            Коментар


            • От: Garmin nüvi 3790T

              Единственото ми "оплакване" от 3790 е слабичкият процесор (не оптимизиран софтуер???), поради което картата на макс. детайл се опреснява тегавко, но всичко друго е върхЪТ.
              Пак повтарям ползвам Гармини от 10-15 години и съм сменил почти всички по-готини устройства, НО като 3790 не бях срещал, дори си мисля, че това устройство е правено от съвсем нов екип - Никакви проблеми не съм имал с него през последната година и половина, да не кажа две от както го ползвам, за разлика от предшествениците му които ме караха да пътувам в чужбина с две устройства на таблото, докато едно забива или се рестартира, поне другото да ме ориентира в непознатата обстановка... но и това на моменти НЕ помагаше.
              Сега се чувствам сигурен и у нас и в Чужбина, защото знам, че мога да разчитам на него. Дори и сега с новия софтуер за 34хх пак работи без проблеми, макар и в последната седмица веднъж да се самоизключи, но се надявам с излизането на новите версии за 34хх и това да се изчисти (макар и да не се е повторило за сега)

              Да не кажете, че се майтапя

              Коментар


              • От: Garmin nüvi 3790T

                Първоначално публикуван от Stanley Преглед на мнение
                Написах набързо едно примерно писмо което всеки който има желание може да изпрати и поне ще видим какъв ще е отзива.

                Адреса е http://www.garmin.com/uk/support/email-support/

                Трябва да попълните следните полета:
                Market Name: On the Road
                Product Group: nuvi 3700 series
                Product: 3790T
                Serial Number: серийният номер от вашата навигация - важно е да е реален за да могат да видят че това са реални запитвания а не само спам от един и същ клиент.
                Software Version: Версията на софтуера - моята е последната 4.70
                Question Type: General Unit Operation

                1. Provide a short description of your problem or question.
                В това поле можете да напишете кратко описание на проблема - Nuvi 3790T firmware out of date

                2. Provide any additional details that will help us identify and resolve your problem or question.
                Тук може да копирате следния текст:

                Dear Garmin Customer Support

                I have been using one of your high-end navigation devices 3790T for almost a year now and up until recently, I was very happy with it.
                Unfortunately, due to the discontinuation of the 37xx series you have not made available to the owners of such devices all the new features and innovations which are however provided to the owners of the superseded 34xx series even though the two series share virtually the same hardware.
                I feel let down by you as a customer and would like to express my deepest regrets in buying your unfinished product (costing around £350 at time of purchase) that has been discontinued too early and thus making it obsolete in the very near future.
                To resolve this issue I would appreciate if you continue the support of the 37xx series and continue introducing the same ground-breaking, useful and innovative futures found in the superseded version 34xx series (Split-screen photo real junction views, 3D POI icons, MP3 and MP4 players are just a few of the new features that all of the owners of the 37xx series have been denied access to)
                As a reference I would like to point out that even though sharing the same hardware the Asian firmware version of 37xx series has many more features than the European version.
                I look forward to hearing from you and to a resolution of this problem. Please contact me via the email address provided.


                Yours sincerely


                3.Please provide your name, e-mail address, and daytime phone number.
                First Name: Име
                Last Name: Фамилия
                E-Mail Address: емайл
                myGarmin User Name: потребителското ви име за myGarmin страницата. Ако нямате такова просто дайте емайла си отново.
                Phone number: Телефон
                Address: Адрес
                City: Град
                State: Област
                Zip: Пощенски код
                Country: Държава

                Силно се надявам повече хора да се включат за да може да ни обърнат внимание.
                Пишете ако имате някакви въпроси към текста или ако имате проблеми с попълването на формата.
                Използвайте този линк да им пишете http://support.garmin.com/support/se...calateForm.htm отговарят по-бързо на зададените там въпроси.

                Ако някой е получил отговор моля да го сподели за да може с общи усилия да измислим какво да им пишем следващия път Няма спиране докато не дадат смислен отговор защо ни пренебрегват по този начин. Дори азиатската версия е по-добра както посочи milstan.

                Коментар


                • От: Garmin nüvi 3790T

                  Само да уточня - на Александър фърмуера не е фабричен гармински и съответно - пак се губи гаранцията - не си мислете че Гармин са го оторизирали да им модифицира фърмуерите !

                  Аз обаче си мисля . че ако си дал 1000 лева за навигация , можеш да дадеш още 20 за софтуер , на който гарантират поддръжка
                  Никой нищо не ти гарантира - ако му е кеф на Алексанър ще прави ъпдейти в бъдеще, ако не му е кеф - няма.
                  Но като гледам, че излезе този ъпдейт за 34хх който работи чудесно на 37хх според мен няма да прави повече модификации на 37хх.

                  А относно писмото към гармин .... отговориха ми , че не им е изгодно да имат два еднакви модела на пазара , затова няма да има софт (официално ) за 3790
                  Това не мисля да го коментирам, забележете, че "не им е изгодно" не, че не може не, че нещо е различно - неизгодно !
                  Е на мен пък не ми е изгодно пак да си купувам скъпа навигация от тях за да имам това което ми бяха обещали че ще има старата.

                  Коментар


                  • От: Garmin nüvi 3790T

                    Ето и отговора , ако е в разрез с правилата за писане на български .. моля трийте


                    Dear Ivan Nedoklanov,

                    Thank you for contacting Garmin Europe.

                    I am happy to help. I apologise for the frustration that may have been
                    caused in relation to the discontinued product. However. Garmin are
                    constantly improving our device and the Garmin 37xx series was
                    superseded with the 34xx series, and was seen not practical to have both
                    Garmin device which are practically the same, being on the market
                    alongside each other. Although the 37xx series is discontinued, we still
                    support the device, and will release software updates to resolve any
                    major issues with the Garmin. Warranty, and map updates still remain the
                    same with that device. I, again am sorry for any upset this may cause
                    and I have forwarded your email on to the relevant people.

                    If there is anything else I can help you with then please let me know.
                    Alternatively you can search for a solution here: http://www.garmin.co.uk/support

                    Kind regards,

                    Kerrie Carrott

                    Garmin Europe

                    Please help us improve the service we offer you by taking our Customer
                    Support survey. Please click the following link - http://www.surveymonkey.com/s/GarminSupportSurvey
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • От: Garmin nüvi 3790T

                      Днес Гармин ми смениха дефектиралият 3790 с чисто нов 3490, като директно го сетнах на MTP Settings/Mass Storage за да виждам .System и копирах всичко на компа. Пускам архив, като съм махнал само картите и JCV, реших да не пипам нищо повече. Иначе от обикалянето днес из София, проблема с количката не се прояви (за количка ползвам орела) , нито на максимален зум, нито преди кръстовище!


                      http://dox.bg/files/dw?a=4aac8d155c
                      http://dox.bg/files/dw?a=6a526572f0
                      Линковете за достъп до файловете ще бъдат активни до : Петък 30.12.11.

                      Коментар


                      • От: Garmin nüvi 3790T

                        Първоначално публикуван от phivas Преглед на мнение
                        Днес Гармин ми смениха дефектиралият 3790 с чисто нов 3490, като директно го сетнах на MTP Settings/Mass Storage за да виждам .System и копирах всичко на компа. Пускам архив, като съм махнал само картите и JCV, реших да не пипам нищо повече. Иначе от обикалянето днес из София, проблема с количката не се прояви (за количка ползвам орела) , нито на максимален зум, нито преди кръстовище!


                        http://dox.bg/files/dw?a=4aac8d155c
                        http://dox.bg/files/dw?a=6a526572f0
                        Линковете за достъп до файловете ще бъдат активни до : Петък 30.12.11.

                        Колега, хубаво си го шернал, но спри веднага линковете и махни от архива файла от дир Гармин.....и тогава пак го качи...ако не ти е станало досадно...

                        Коментар


                        • От: Garmin nüvi 3790T

                          Първоначално публикуван от peshoa Преглед на мнение
                          Колега, хубаво си го шернал, но спри веднага линковете и махни от архива файла от дир Гармин.....и тогава пак го качи...ако не ти е станало досадно...
                          GarminDevice.xml ли имаш предвид? Честно казано малко в повече ще ми дойде да преархивирам и да качвам пак за тази вечер!

                          Коментар


                          • От: Garmin nüvi 3790T

                            Ако някои търси Гласово управление на РУС,моля http://www.multiupload.com/JM99DDAHDK

                            Коментар


                            • От: Garmin nüvi 3790T

                              Първоначално публикуван от phivas Преглед на мнение
                              ... като директно го сетнах на MTP Settings/Mass Storage за да виждам .System...
                              Я обясните на един неандерталец как става този трик?

                              Коментар


                              • От: Garmin nüvi 3790T

                                Благодаря за съдействие, оправих се сам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X