Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin nüvi 3790T

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin nüvi 3790T

    Здравейте,колеги! Качих новия фирм на 34хх,но не вждам видео плеъра,липсва и Garmin Lock.Само при мен ли е така? Какво ще кажат знаещите? Благодаря!

    Коментар


    • От: Garmin nüvi 3790T

      Първоначално публикуван от damyanitch Преглед на мнение
      Здравейте,колеги! Качих новия фирм на 34хх,но не вждам видео плеъра,липсва и Garmin Lock.Само при мен ли е така? Какво ще кажат знаещите? Благодаря!
      Здрасти. И при мен така, освен видео плеъра не се показваше и 3D, JCV без значение дали е в режим :mass storage или друг , за друго не се сещам. Зададох маршрут Асеновград и случайно избрана държава, Австрия. Прекара ме през центъра на пловдив, панаира и магистралата за София, вместо като най-кратък път да избере околовръстното преди Пловдив. На симулация преди да зацепи, количката тръгва в обратна посока и след това в правилната, преди това се върти като шантава около минута докато захапе. Сега отново съм със 3790Т. За тези който искат да го пробват, ще им трябва и този драйвер за Windows: http://www8.garmin.com/software/USBDrivers_23.exe

      Коментар


      • От: Garmin nüvi 3790T

        Видео плейър и аз не съм открил - даже не знам какви файлове се подържат - в инструкциите пише, че някой модели подържат MP4 - ако някой разбере как работи и как се подкарва да пише !

        Коментар


        • От: Garmin nüvi 3790T

          Видео няма. Има и нещо друго странно, дори и да не сложа тези допълнителни файлове в дир Гармин, всички тия апликации пак си ги има...тоест, не тези файлове отключват тези приложения-MP3, календар, гласово комадване, 3D терен и т.н.
          Аз пак сложих 34, и този път го тествах с колата...врътнах му към 600 км...няма проблем в колата.Точно позициониране, точна скорост. И при мен го има това със "скачащата" количка както сa го кръстили в един друг форум. Супер дразнещо. И настина с намаляване на мащаба, това се оправя. Като добавиш и доброто автоматично мащабиране ( при по висока скорост отдалечава обзора, при падане на скоростта-приближава)...е не е голям проблем това подскачане.
          Няколко пъти обаче имам друг проблем, не е болка за умиране де. След дълга употреба, ако искам да го изключа, като кликна на изключване, машинката забива и си свети докато не я изгася ръчно със задържане на бутона за пускане. Някой друг имал ли е такъв бъг?
          Въпрос към хората които са по надълбоко в софтуера и начина на работа на тия устройства: кое е основното при определяне на позицията по време на движение: така да се каже допитване до Gps чипа за текущите координати и изобразяването им или определяне на местоположението според изчисляване засечена скорост за определно време и от там изчисляване положението в следващ момент и изобразяването му? Какво имам предвид...всички знаете, че като се влезе в тунел, сигнала от чипа се губи, но количката все пак не спира там където е загубен сигнала, а продължава движението си по зададения маршрут, като показва вече постоянна, последно засечена скорост (прави нещо като симулция), докато не се върже отново след тунела и не направи корекция?...тоест кое е с приоритет при определяне на местоположението....скоростта по времето и изчисляване къде ще бъде или комуникация с чипа и показване на получените координати? И за различните устройства, това едно и също ли е?
          Имам усещането, че в 34 софта, повече е наблегнато на първото.Това би могло да обясни и подскачането на количката до някъде...получава се една постоянна корекция и ефекта е количка на различно място на екрана. В кола, скоростта и посоката е доста по устойчива в сравнение с на един пешеходец, и тогава е ясно че в кола ще е доста по-точен.
          Събине, какво е Garmin guidance? Понятие описващо вида интерфейс или описващо engina на софта?
          Някой тук във форума има ли Нуви 34ХХ, мноооого въпросчета ще имаме към него...

          Коментар


          • От: Garmin nüvi 3790T

            Аз съм с nuvi 3490. Питай - ако мога с нещо да помогна...
            Последно редактирано от milstan; 13-12-11, 14:07.

            Коментар


            • От: Garmin nüvi 3790T

              Първоначално публикуван от nicksonbg Преглед на мнение
              Аз съм с nuvi 3490. Питай - ако мога с нещо да помогна...
              Аз имам един въпрос. Дали на оригиналното нуви3490 има този проблем с подскачането на количката при по-големи увеличения на картата. Обикновено на нуви 3790, което е обърнато на 3490 този проблем се получава в градски условия преди кръстовище. Количката подскача напред назад за кратко време и после пак се нормализира. Ако не гледаш внимателно - може и да не се забележи.
              Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

              Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

              Коментар


              • От: Garmin nüvi 3790T

                Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
                Аз имам един въпрос. Дали на оригиналното нуви3490 има този проблем с подскачането на количката при по-големи увеличения на картата. Обикновено на нуви 3790, което е обърнато на 3490 този проблем се получава в градски условия преди кръстовище. Количката подскача напред назад за кратко време и после пак се нормализира. Ако не гледаш внимателно - може и да не се забележи.

                Аз съм с 3790 с 34хх фърмуеър, НО не съм забелязал подобен проблем (може би защото използвал Стрелка вместо кола)

                Коментар


                • От: Garmin nüvi 3790T

                  Първоначално публикуван от nicksonbg Преглед на мнение
                  Аз съм с nuvi 3490. Питай - ако мога с нещо да помогна...
                  Супер,
                  да, въпроса с подскачането наистина е любопитен.Това подскачане е още по-отчетливо на магистрала при висока скорост.
                  И една молба, ако може разбира се.Сигурно си разбрал, че е хубаво още като се купи навигация, да и направиш копие на цялото съдържание някъде на компа си.Молбата ми е ако може да направиш архив на файловете и директориите, като преди това махнеш всякакви карти,файловете в дир JCV, G2S,SQlite,trips,logs от system директорията и от главната махнеш директории Text, keyboards, voice,poi, GPX.От директория Garmin махни GarminDevice.xml. Останалото ако можеш го архивирай, би трябвало да стане не повече оит 30 MB rar file и го качи в DOX.bg на ABV.bg да речем.
                  Това пък защо ли? Ами мислех си, че след като конвертирам 37ХХ в 34ХХ, може би е добре и цялото съдържание на устройството да бъде такова предназначено за 34ХХ, не само фирмуера.Показателен е примера с текста-менютата са различни на 34ХХ и 37ХХ, и съответно единия файл няма как да покрива и двата превода.Това поне лесно може да се оправи, но не може да сме сигурни за стотиците други файлове дали нямат разлики по между си. След като и това се сложи, тогава може да съдим дали на 37ХХ може да се сложи 34ХХ и дали ще работи пълноценно...сега караме 34ХХ фирмуера да работи с файлове и директории на 37ХХ, малко фалшива работа се получава.
                  И още нещо, като казвам директории, включвам и директорията system. Заводски тази дир е скрита, ако не знаеш как да я пуснеш да се вижда...драсни един ред....

                  Коментар


                  • От: Garmin nüvi 3790T

                    Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                    Аз съм с 3790 с 34хх фърмуеър, НО не съм забелязал подобен проблем (може би защото използвал Стрелка вместо кола)
                    Напълно е възможно.... Ще сменя и аз количката със стрелка, но все пак си е по хубавичко с количката. Напълно е възможно процесора да се товари... Ще опитам и това...
                    Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                    Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                    Коментар


                    • От: Garmin nüvi 3790T

                      Здравейте! На 3790 с 34хх фърмуеър,има ли гласово управление на руски,както 3790? Благодаря!

                      Коментар


                      • От: Garmin nüvi 3790T

                        Добре бе хора , защо отписхате уредчето , нали беше обяснено , че факта , че го спират за продажба в България , не значи , че се отказват от него ?
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • От: Garmin nüvi 3790T

                          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                          Добре бе хора , защо отписхате уредчето , нали беше обяснено , че факта , че го спират за продажба в България , не значи , че се отказват от него ?
                          Нещо не те разбирам? Кой тук отписа уреда? Много хора напоследък му сменят софтуера с по-добър, но какво общо има това с "отписването"????

                          Коментар


                          • От: Garmin nüvi 3790T

                            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                            Нещо не те разбирам? Кой тук отписа уреда? Много хора напоследък му сменят софтуера с по-добър, но какво общо има това с "отписването"????
                            Ами ... това , че сменяте софта .. не ли отписване ?
                            Хората ще продължават да правят подобрения и да оправят бъговете.
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • От: Garmin nüvi 3790T

                              Но не и да добавят нови функции!

                              Коментар


                              • От: Garmin nüvi 3790T

                                Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                                Ами ... това , че сменяте софта .. не ли отписване ?
                                Хората ще продължават да правят подобрения и да оправят бъговете.
                                Чакай ....... те колко време от както го има не можаха да напишат читав фърмуер - то не бяха руснаци и прочее дето модифицираха фърмуера му да е читав и да върши работата за неща където уреди от по-низш клас ги правеха отдавна.

                                Според мен ГАРМИН спряха разработката на този уред отдавна, сега може да изкарат някой нов ъпдейт дето да оправя грешки, но не чакайте новото меню ( в пъти по-добро от старото) не чакайте нови функции и т.н. (факт - китайскиата и тайландската версия на този уред имат много повече функции + подобрения и липса на грешки, защо европейската и американската ги нямат - като хардуера е същия).

                                Извинявам се ако съм прям ама малко ме дразнаят Гармин - купихме си преди година и нещо чудесни уреди на цена като за върховия клас навигации, цена близка до таблет или много добър смартфон - получаваш си чудесен хардуер способен на много неща, но така и не излиза софтуер койото да го използва този хардуер оптимално. Сега този чудесен хардуер е спрян от прозиводство но за да се поощрява технологичния прогрес дай да изменим лееееко дизайна и да сложим същия хардуер ама да напишем нов по-читав софтуер - а тия дето са си купили навигации за по +700 лв. преди година ДГД. Който е технически грамотен и не го е страх нека си флашне новия софт другите ако искат могат пак да дадат +700 лв. за да получат същия хардуер ама с новия ни софт. Евала.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X