Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin nüvi 3790T

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin nüvi 3790T

    Молбата за текстовите файлове отпада.Смених името на дир Техт, след това пуснах Webupdater и там си намери пакета за БГ език за 34ХХ.Разбира се старата дир я изтрих..Сега всичко е преведено, още един проблем е оправен.Фонетичната подредба от 37ХХ си е ОК.Следват тестове...

    Коментар


    • От: Garmin nüvi 3790T

      Първоначално публикуван от peshoa Преглед на мнение
      Молбата за текстовите файлове отпада.Смених името на дир Техт, след това пуснах Webupdater и там си намери пакета за БГ език за 34ХХ.Разбира се старата дир я изтрих..Сега всичко е преведено, още един проблем е оправен.Фонетичната подредба от 37ХХ си е ОК.Следват тестове...
      И аз го направих и всичко сега си е на български. Излязоха и допълнително опции.... Мисля, че се оправи и сеченето при голямо увеличение (бях писал по-горе за това).
      Имам обаче един относително голям проблем. Не забелязaх кога се е появил. Както и да въртя през usb не мога да видя фолдер System и съдържанието му. Както и това, че независимо, че отварям останалите фолдери - windows не ми показва машинката, когато искам да я изключа безопасно...
      Задавах и изключвах показване на скритите фолдери от windows, но все тая.... А със сигурност има такъв фолдер, понеже вътре ми е европейската карта и тя си работи нормално....
      Някаква помощ как да открия System????
      Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

      Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

      Коментар


      • От: Garmin nüvi 3790T

        Скоростомера -> MTP Settings -> USB Mass Storage...

        Коментар


        • От: Garmin nüvi 3790T

          Здравейте,колеги!Ще се отрази ли преминаването към 3490Т на доживотното обновяване на Европейската карта? Благодаря1

          Коментар


          • От: Garmin nüvi 3790T

            Първоначално публикуван от damyanitch Преглед на мнение
            Здравейте,колеги!Ще се отрази ли преминаването към 3490Т на доживотното обновяване на Европейската карта? Благодаря1
            Ами, колега,трудно някой ще ти отговори на този въпрос.Аз поне мога да ти кажа какво се случва с мойто Нуви, което е закупено от USA и все още си е в периода на безплатен ъпдейт на картата на Америка...за която за сега много не ми пука дали ще се ъпдейтва.
            Значи, преди да мина на 34, ако картата на щатите я няма в Нувито, Gamrin map updater (GMU) ми предлагаше да реинсталира тази карта.Сега когато минах на 34, GMU пак ми предлага да реинсталира картата ( в момента не ми е качена)
            Значи, смяната на фирма явно не влияе на проверката от GMU какво е налично в устройството и на какво имам право да се инсталира на него.
            Не знам това колко ще е така и при теб.Аз ти описах фактите, ти се реши какво даправиш нататък...

            Коментар


            • От: Garmin nüvi 3790T

              Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
              Скоростомера -> MTP Settings -> USB Mass Storage...
              Мани.... Резил съм....
              БЛАГОДАРЯ МНООГОО!!!
              Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

              Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

              Коментар


              • От: Garmin nüvi 3790T

                Първоначално публикуван от damyanitch Преглед на мнение
                Здравейте,колеги!Ще се отрази ли преминаването към 3490Т на доживотното обновяване на Европейската карта? Благодаря1
                Здравей колега. И аз имах същия въпрос - но мамерих отговора след доста ровене по форумите.
                Та значи - Ако ползваш Map Updater-а - компилира се картата за новите серии (SID вместо G2S). Т.е. работи.
                Ако обаче ползваш Garmin Lifetime Updater - не работи. Имаше мнения че ако изтриеш дивайса от листата в my.garmin.com и го регистрираш наново май ставало. Аз реших че първия метод ме устройва. Ако имаш въпроси - пиши, не съм сигурен колко добре го обясних.
                Поздрави

                Коментар


                • От: Garmin nüvi 3790T

                  Благодаря,колега! Добре е,че съществува поне един начин,да се ползва доживотното обновяване!Благодаря!

                  Коментар


                  • От: Garmin nüvi 3790T

                    Мда, малко впечатления след тестовете на сменения фирм на 37ХХ към 34ХХ. Наистина всичко което предлага софта си работи.Тествах го в пешеходен режим....между другото един навигатор се познава по това как се справя точно в пешеходен режим. Вярно, че все пак е предназначен за автомобил.Но все пак след заявката за полезност и на пешеходците в лицето на карти с ползване на градския транспорт, то бих искал да е добър и когато съм без колата.Особено важно когато съм чужбина.Та значи колеги, пълно фиаско. Първо изобщо не може да се позиционира като хората. Като спра на място, скоростта ми не пада на 0, а си се сменя, супер неточни показания. Добре, помислих си ами ако съм в чужбина и ми се наложи да ползвам CityExplorer карта, с това което виждам тук като работа....изобщо няма да ми помогне.Мноооого сериозен минус. А и като се замисля за допълнителните екстри-MP3 плеър да речем...добре, свири, но блуттууд слушалките (MW600) не се връзват.И какво сега, да спра да слушам Sony-то в колата за да слушам Нувито?!?! MP3 имаше смисъл на добрия стар нуви 785...там връзката си ставаше без проблем със стерео слушалките на SonyEriccson.И ако автомобилът няма музика, както се случва често при мен като взимам нови автомобили от фабриките, то Нувито си беше екстра решение.
                    Гласовото командване...супер идея, но неприложима в наши условия.
                    Има много добри промени във фирма на 34. Ако машинката се държеше добре на тестовете, щях да си остана с този фирм.Но основната му задача е да ме води и то колко се може по точно, всичко останало са глезотии.
                    Върнах се на фирма на 37ХХ.Пак протествах...ами какво да ви кажа, заковава ми позицията, като пресичам крастовище точно когато съм в средата, точно там ме и показва. Спирам на място..заспива на 0, тръгвам да ходя-3-4 км/ч. Безупречно. Та за сега ще си остана на 37ХХ.
                    Поразрових малко да видя какво би било причина да се побърква с фирм на 34ХХ.Предполгам, че разбрах какво става. 37ХХ е с Garmin Guidance 2.0, докато 34ХХ е с Garmin Guidance 3.0. Не ми е ясно много какво точно е това, но от малкото което прочетох разбрах, че говорим за различен принцип на работа на харда.Може и да бъркам.
                    Пробвах всички видове reset-и.Това не оправяше нещата.Отново преинсталирах фирма, всичко си минава без проблеми...5 мин работа...но уви зле.
                    Е това е от мен.Ако някой друг има вече впечатления, нека сподели, може пък само при мен да се случва това....

                    Коментар


                    • От: Garmin nüvi 3790T

                      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                      И аз днес потествах в градски условия (с 34хх) - Супер се представи - несравнимо по-добре направени екстри, трафикът работи... единственото което забелязах е, че "3Д" блоковете са си плоски (не става въпрос за 3д сградите, който не видях, защото не минах покрай тях)
                      Браво на Гармин!

                      Обаче JCV-тата пак излизат на цял екран
                      За съжаление split-screen JCV не се поддържа от софтуера, който са ми дали гармин. Вероятно ще го направят за някоя следваща версия ... близката година-две

                      Много е тотин този нов фърмуер нали?? Затова не издържах и ви писах в тази тема като го видях преди няколко месеца

                      Супер, че може да се качва на старите уреди - оказа се, че не сме прецакани
                      Последно редактирано от sabin; 09-12-11, 22:31.

                      Коментар


                      • От: Garmin nüvi 3790T

                        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                        За съжаление split-screen JCV не се поддържа от софтуера, който са ми дали гармин. Вероятно ще го направят за някоя следваща версия ... близката година-две

                        Много е тотин този нов фърмуер нали?? Затова не издържах и ви писах в тази тема като го видях преди няколко месеца

                        Супер, че може да се качва на старите уреди - оказа се, че не сме прецакани
                        Явно и ти си го качил, честито. Кажи нещо за 3Д контурите на сградите, тук са 2Д
                        Иначе наистина е Много по-добър, за 3-4 дни не съм имал никакви проблеми, а някой неща за страхотни, например като излизането от верига от подменюта със задържане на бутона за връщане, вместо безкрайното натискане при 3790

                        Коментар


                        • От: Garmin nüvi 3790T

                          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                          Явно и ти си го качил, честито. Кажи нещо за 3Д контурите на сградите, тук са 2Д
                          Иначе наистина е Много по-добър, за 3-4 дни не съм имал никакви проблеми, а някой неща за страхотни, например като излизането от верига от подменюта със задържане на бутона за връщане, вместо безкрайното натискане при 3790
                          Ами не съм, защото моите уреди ги ползвам за тест на картата преди да я пусна и не мога да си позволя нестандартни решения.

                          Коментар


                          • От: Garmin nüvi 3790T

                            Първоначално публикуван от rexxxxx Преглед на мнение
                            При мен си работят 3D сградите и на OFRM и на Европейската карта !
                            Ти качи ли си всичките *.xml файлове от тук вGarmin папката на уреда ?
                            Днес и аз инсталирах новия фирм. За сега е добре, обаче има малък проблем, копирам екстрите от папка: Enable Features files в папка Garmin а след това не ги виждам в менюто. Има само аудио плеър, но не и видео. JCV също мисля не работи. А и когато отново влезна в режим с юсб файловете липсват там... Аз ли нещо бъркам или незнам?..

                            Коментар


                            • От: Garmin nüvi 3790T

                              Първоначално публикуван от snagit Преглед на мнение
                              Днес и аз инсталирах новия фирм. За сега е добре, обаче има малък проблем, копирам екстрите от папка: Enable Features files в папка Garmin а след това не ги виждам в менюто. Има само аудио плеър, но не и видео. JCV също мисля не работи. А и когато отново влезна в режим с юсб файловете липсват там... Аз ли нещо бъркам или незнам?..

                              След инсталирането на 34хх, като закачиш ГПС-а към ПЦ-то не се виждат бая неща (например .system), но като го смениш от Auto на Маss Storage в девелоперското меню всичко се оправя (проверено) (за да влезнеш в менюто - отиваш в настройки сила на звука и задържаш пръст в горният десен ъгъл)
                              Успех.
                              П.С.
                              JCV-тата Работят прекрасно (проверено)

                              Коментар


                              • От: Garmin nüvi 3790T

                                Първоначално публикуван от peshoa Преглед на мнение
                                Мда, малко впечатления след тестовете на сменения фирм на 37ХХ към 34ХХ. Наистина всичко което предлага софта си работи.Тествах го в пешеходен режим....между другото един навигатор се познава по това как се справя точно в пешеходен режим. Вярно, че все пак е предназначен за автомобил.Но все пак след заявката за полезност и на пешеходците в лицето на карти с ползване на градския транспорт, то бих искал да е добър и когато съм без колата.Особено важно когато съм чужбина.Та значи колеги, пълно фиаско. Първо изобщо не може да се позиционира като хората.

                                Ако някой друг има вече впечатления, нека сподели, може пък само при мен да се случва това....
                                И аз си поиграх в режим симулация и на живо по пътищата...
                                В режим симулация наистина дава отклонение от наличните пътища по картите от няколко метра. ОБАЧЕ - на живо си работи нормално. За гр. София по улиците с електропреносна мрежа над главите и множество сгради наоколо дава точност на позициониране (при преглед на спътниците) от 4 до 6 метра. С 3790 точността е от 3 до 6 метра... Тоест - на практика - едно и също. И количката си е там, където трябва да е...

                                Единственият относително сериозен проблем е продължаването на насичане на придвижване на количката при големи увеличения на маршрута. Вместо плавно да се премества тя подскача доста неприятно. Това особено се проявява, когато по време на движение се появява информация за засади и камери... Ако се промени мащаба и се погледне маршрута по-отдалеч, тогава проблема не се забелязва. Възможно е да е и поради факта, че съм наблъскал да работят всички екстри. Сега ще започна да изключвам едно по едно различните добавки, за да видя дали проблема не е от претоварване на процесора и кое го предизвиква най-много...

                                Аз засега оставам на 3490, понеже е доста по-добър. Направо - много по-добър....
                                Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                                Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X