Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin nüvi 3790T

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin nüvi 3790T

    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
    Какво следва от това , че няма да има повече никакви обновления ли ? Доживотния абонамент на картите и той ли се погребва ?
    След като от Гармин признават, че този модел е дефектен , защо не го изтеглят от пазара ?
    Абе въпросите стават много
    Докато има проблеми ще има и фиксове, гармин не спират да поддържат даден модел след спирането му от продажба. Това че не се продава в БГ не означава че няма да се продава още години в чужбина, където може да си купи нов уред спрян от производство преди 4 години.

    Картите си се обновяват разбира се. Много сте черноглед колега

    Коментар


    • От: Garmin nüvi 3790T

      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
      Докато има проблеми ще има и фиксове, гармин не спират да поддържат даден модел след спирането му от продажба. Това че не се продава в БГ не означава че няма да се продава още години в чужбина, където може да си купи нов уред спрян от производство преди 4 години.

      Картите си се обновяват разбира се. Много сте черноглед колега
      Абе не съм ... аз черногелд ... ама съм прост и за това питам
      Твърдението за нещо погребано , за мен значи че то повече не съществува за околния свят .
      Това че няма да се продава в България , да го разбирам ли че няма да има гласова навигация на български ?
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • От: Garmin nüvi 3790T

        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
        Абе не съм ... аз черногелд ... ама съм прост и за това питам
        Твърдението за нещо погребано , за мен значи че то повече не съществува за околния свят .
        Това че няма да се продава в България , да го разбирам ли че няма да има гласова навигация на български ?
        Всички модели, дори и тези които се продават в USA с карта на USA са с гласова навигация на всички поддържащи ги езици. Уредите продавани в България да не би да нямат руски, полски, чешки и т.н.т.??? Мисли повече, пиши по малко

        Коментар


        • От: Garmin nüvi 3790T

          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
          Всички модели, дори и тези които се продават в USA с карта на USA са с гласова навигация на всички поддържащи ги езици. Уредите продавани в България да не би да нямат руски, полски, чешки и т.н.т.??? Мисли повече, пиши по малко
          Аз мисля че господина имаше предвид гласови команди и изговаряне на имената на улиците на БГ, а не основното БГ
          nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

          Коментар


          • От: Garmin nüvi 3790T

            По въпроса за гласовите команди, месец април 2011 попитах: Здравейте Garmin България, интересно ми е да разбера дали в бъдеще предвиждате, да има гласови команди на Български за моделите, които поддържат тази "екстра". Все пак сме българи.
            Отговора бе: Здравейте, да, прав сте. Сега сме на етапа TTS (text to speech). Надяваме се и гласови команди на Български език да има, но не искам да лъжа, няма да е скоро. В този казус има значение (за Гармин) и колко хора говорят езика. А след последното преброяване сме все по-малко...
            Поздрави,
            Доброто не струва скъпо, но много се цени !

            Коментар


            • От: Garmin nüvi 3790T

              Благодаря за съвета .. .след дълго мислене , измислих , че трябва да уча чужди езици , за да живея в собствената си държава
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • От: Garmin nüvi 3790T

                Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                Благодаря за съвета .. .след дълго мислене , измислих , че трябва да уча чужди езици , за да живея в собствената си държава
                Не искам да те обидя по никакъв начин, но....

                Все пак живеем във времето когато за да прочетеш нещо трябва да click-неш, за да пуснеш съобщение ползваш SMS и т.н. така че винаги чуджиде езици са от полза...

                =====
                без лоши чувства...
                nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                Коментар


                • От: Garmin nüvi 3790T

                  Първоначално публикуван от ggeorgiev Преглед на мнение
                  Не искам да те обидя по никакъв начин, но....

                  Все пак живеем във времето когато за да прочетеш нещо трябва да click-неш, за да пуснеш съобщение ползваш SMS и т.н. така че винаги чуджиде езици са от полза...

                  =====
                  без лоши чувства...
                  Колега , изобщо не се обиждам . Идеята ми беше друга , но .. .докато има хора дето си мислят , че видиш ли ... ние сме малка държава ...... свит пазар ..... и не отстояват правата си .. .няма да имат решения много проблеми .
                  Аз лично , си мисля , че когато си купиш нещо , или платиш за някаква услуга , то това нещо или услуга трябва да ти помагат , а не да те ангажират с други дейности .
                  Пак на мен лично не ми пречи да си говоря и на суахили с тъпото нещо дето сменя картинки на предното стъкло , но я женати да отговори на дете ти :
                  " Мамо, мамо защо татко говори странни неща ? " ......
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • 3790T

                    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                    Колега , изобщо не се обиждам . Идеята ми беше друга , но .. .докато има хора дето си мислят , че видиш ли ... ние сме малка държава ...... свит пазар ..... и не отстояват правата си .. .няма да имат решения много проблеми .
                    Аз лично , си мисля , че когато си купиш нещо , или платиш за някаква услуга , то това нещо или услуга трябва да ти помагат , а не да те ангажират с други дейности .
                    Пак на мен лично не ми пречи да си говоря и на суахили с тъпото нещо дето сменя картинки на предното стъкло , но я женати да отговори на дете ти :
                    " Мамо, мамо защо татко говори странни неща ? " ......
                    Съгласен съм, но ако по поречетеш мой по-предишни постове ще видиш че и аз съм доста недоволен от такива безумия - конкретно за този модел безумията са за TTS, за JCV (с уговорката, че Събин вече си е свършил работата), за безумната услуга трафик (пак с уговорката, че Събин вече си е свършил работата) и какво ли още не, но факт.
                    Събин (фирмата с БГ картата) писа преди че Гармин БГ били загрижени за клиентите си и т.н., но има и някой факти, някои за които и ти пишеш... други вече сме описвали дори и във този форум... но факт - бизнес интересите в БГ винаги ще са водещи, а не желанията на клиентите.

                    Все си мисля че трябва да се отстояват пазарите колкото и малки да са, но това си е мое мнение...
                    nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                    Коментар


                    • От: 3790T

                      Явно аз пък трябва да чета по-внимателно

                      Гармин бг (без да ги четкам) се борят за нашият пазар със зъби и нокти. Мен ме правят на 2 стотинки за всяка грешка в картата и държат изключително много на клиентите и тяхното мнение ... както и ние де

                      Проблема е че броят уреди който се продава на година е по-малък от колкото един среден град в USA a сумите, които онези "изписват" за разработка са някакви ненормални ... от рода на 1 милион $$$ за да се направи гласови команди на Български. Какви ли не варианти им предлагахме: да ни дадат спецификация и софтуер ние да свършим работата, да изпратим там специалисти ... какво ли не още само и само да се навият да го направят.

                      Колко време им обясняваме за елементарните грешки тип "отивай тука", които години съществуват и още не са оправени ... "След един километра Дзавийте на ляво."

                      3 пъти ме карат да обикалям из София цял ден снимайки положението по пътищата за да видят къде трафика е зле, защо е така и кой е виновен. Вадя нотебооци да гледам TIX къде отчитат задръствания и ги гоня като "ловец на задръствания". За да видя какво показва гармин-а, да запиша диагностична информация и да направи реална снимка с фотоапарат и снимка на екрана на уреда ... без да виждам някакъв ефект от труда ми. Само си пишат меили напред назад

                      С две думи борим се яко - просто тези отсреща ги интересуват само екселите (финансовите отчети) и не разбират, че за пожъне човек трябва да посее!

                      А вашата "работа" като клиенти си е да искате повече така че всичко е наред

                      Коментар


                      • От: Garmin nüvi 3790T

                        Чета коментарите относно обслужването от страна на Гармин и в мен възниква въпросът има ли друг производител на GPS устройства, който да предлага изобщо някакво обслужване на клиентите в България??

                        Вярно е, че имат трески за дялане, то и ние като потребители имаме, защото не сме свикнали да си плащаме за това, което ползваме. Аз също попадам под този знаменател - имам оригинален Windows на лаптопа, през година две се сетя та си платя за някоя антивирусна, Garmin 3790 и май дотам се изчерпва списъка. Съвсем нормално при липса на добре развит пазар нашите проблеми да са на по заден план.

                        Аз също ползвам 3790. Преди да го взема си поиграх с разни китайчета, нелегален гармин на телефона и реших, че за да ползвам качествена услуга трябва да си платя и когато ми изтече абонамента за БГ картата също ще си платя за новия, въпреки, че е въпрос на 2 мин да си отключа карта, защото трябва да се цени влюжения труд още повече на българските колеги.
                        TOYOTA LAND CRUISER 120
                        OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
                        YAMAHA TDM 850 4TX

                        Коментар


                        • От: 3790T

                          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                          Явно аз пък трябва да чета по-внимателно

                          Гармин бг (без да ги четкам) се борят за нашият пазар със зъби и нокти. Мен ме правят на 2 стотинки за всяка грешка в картата и държат изключително много на клиентите и тяхното мнение ... както и ние де

                          Проблема е че броят уреди който се продава на година е по-малък от колкото един среден град в USA a сумите, които онези "изписват" за разработка са някакви ненормални ... от рода на 1 милион $$$ за да се направи гласови команди на Български. Какви ли не варианти им предлагахме: да ни дадат спецификация и софтуер ние да свършим работата, да изпратим там специалисти ... какво ли не още само и само да се навият да го направят.

                          Колко време им обясняваме за елементарните грешки тип "отивай тука", които години съществуват и още не са оправени ... "След един километра Дзавийте на ляво."

                          3 пъти ме карат да обикалям из София цял ден снимайки положението по пътищата за да видят къде трафика е зле, защо е така и кой е виновен. Вадя нотебооци да гледам TIX къде отчитат задръствания и ги гоня като "ловец на задръствания". За да видя какво показва гармин-а, да запиша диагностична информация и да направи реална снимка с фотоапарат и снимка на екрана на уреда ... без да виждам някакъв ефект от труда ми. Само си пишат меили напред назад

                          С две думи борим се яко - просто тези отсреща ги интересуват само екселите (финансовите отчети) и не разбират, че за пожъне човек трябва да посее!

                          А вашата "работа" като клиенти си е да искате повече така че всичко е наред
                          Събине , критиките не са били към теб , в малкото директни разговори които имах с теб ми направи впечатление на "ПИЧ"
                          Говорим за мастодонта ГАРМИН ... всички знаем какви са проблемите ... и защо ги има .. .дайте да се напънем и да намерим решение


                          Първоначално публикуван от caesar77 Преглед на мнение
                          Чета коментарите относно обслужването от страна на Гармин и в мен възниква въпросът има ли друг производител на GPS устройства, който да предлага изобщо някакво обслужване на клиентите в България??

                          Вярно е, че имат трески за дялане, то и ние като потребители имаме, защото не сме свикнали да си плащаме за това, което ползваме. Аз също попадам под този знаменател - имам оригинален Windows на лаптопа, през година две се сетя та си платя за някоя антивирусна, Garmin 3790 и май дотам се изчерпва списъка. Съвсем нормално при липса на добре развит пазар нашите проблеми да са на по заден план.

                          Аз също ползвам 3790. Преди да го взема си поиграх с разни китайчета, нелегален гармин на телефона и реших, че за да ползвам качествена услуга трябва да си платя и когато ми изтече абонамента за БГ картата също ще си платя за новия, въпреки, че е въпрос на 2 мин да си отключа карта, защото трябва да се цени влюжения труд още повече на българските колеги.
                          Колега никога не съм имал претенции за нещо , за което не съм се потрудил или платил
                          Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 25-11-11, 13:13.
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • От: Garmin nüvi 3790T

                            Най- накрая и една похвала
                            След последното обновяване на софтуера , пътувах от Русе до Димитровград и проблема , който имах ( когато ми звъни някой на телефона не ми излиза името , а само номера ) вече е отстранен , но изчислението на маршрутите пак си остава пълна загадка
                            На отиване през едно място ... на връщане през друго ... Добре че не го слушам
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • От: Garmin nüvi 3790T

                              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                              След последното обновяване на софтуера ,............., но изчислението на маршрутите пак си остава пълна загадка
                              На отиване през едно място ... на връщане през друго ... Добре че не го слушам
                              Според мен проблема е в картата, а не в управляващия софтуер, по маршрут от ст.загора през казанлък към шипка на отиване минавам по един маршрут в казанлък, а на връщане поне с 2 км повече из казанлък, но аз това го отдавам на картата и по точно на еднопосочните улици в маршрута, но в моя случай един канал дели обратната еднопосочна улица. (с нуви 2360)
                              Доброто не струва скъпо, но много се цени !

                              Коментар


                              • От: Garmin nüvi 3790T

                                Първоначално публикуван от enevi Преглед на мнение
                                Според мен проблема е в картата, а не в управляващия софтуер, по маршрут от ст.загора през казанлък към шипка на отиване минавам по един маршрут в казанлък, а на връщане поне с 2 км повече из казанлък, но аз това го отдавам на картата и по точно на еднопосочните улици в маршрута, но в моя случай един канал дели обратната еднопосочна улица. (с нуви 2360)
                                Ами .... ще пробвам с европейската карта , дали има разлика
                                Лятото към морето също имах такива случки , но не е от еднопосочни улици , защото я дебнах гадината и го хванах на един междуселски разклон
                                Абе ... както ми казваше баща ми на времето :

                                ЧЕРВЕНА ТОЧКА

                                " .... то ___ да е е да ти го набутам , .... ма то акъл .... " - край на цитата
                                Последно редактирано от milstan; 28-11-11, 10:29.
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X