Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Zumo XT2 - какви карти?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Garmin Zumo XT2 - какви карти?

    Не успявам да намеря информация последното поколение Zumo с какви точно карти се продава.
    Някои търговци пишат, че има топо и рутираща карта но това дали е CN или е нов продукт?
    И дали всеки уред се продава с тях?
    Някои пък пишат "без карти".

    Опитах да се свържа онлайн с официоза но нямаше обратна връзка, вероятно са ги налегнали оспуки - лято е още.
    И дали могат да се добавят допълнителни като OSM?
    Ще настоявам другата седмица да се свържа с някой и се надявам да знае отговорите наистина.

    Всъщност някъде споменаваха точно OpenStreetMap и ми стана интересно дали пък не са заменили в тези серии CityNavigator с OSM?

    Освен това ме интересуваше дали се подържат сензорните за налягане в гумите работещи с предните им серии.
    На това мисля, че намерих индиректен отговор от страницата с подържани устройства на сензора.
    Изглежда, че вече са отебали поддръжката му в новите си продукти.
    Което реално погледнато не е огромна загуба.
    Освен за хората, които ги имаме все пак.

    Новите им функционалности и тук са насочени към ползване в група, които мен никак не ме интересуват.
    Обаче разни влогъри твърдят, че имало вече добра и работеща интеграция с мобилни устройства.
    А доколкото разбирам бейскамп софтуера вече не бил нужен - рут пленера се цъкал от тамагочито.
    Ако са пуснали в кенефа това недоразумение - само за тая работа заслужават адмирации

    Друго интересно, което видях е възможност да управлява устройство на което викат PowerSwitch.
    Цената му успя да ме стресне, колкото и да съм подготвен за извратеното гарминско ценообразуване.
    "Само" 1000лв за дистанционна цъкалка дето ще работи в бъдеще вероятно както TPMS Ant сензорните им.
    Но пък за сметка на това пише, че с един уред могат да се управляват до 4 такива устройства при голямо желание



    Тая тема май си беше за мотораския раздел ма не вярвам да има голямо значение.
    Беше ми любопитно вече някой ползва ли това и да сподели счепатления.

    Аз имам 390 от бая време, работи си нормално, даже едно време му купих и ОФРМ.
    Доволен съм от него но може би все пак е време за нещо съвременно и бързо.
    Обаче не и без да имам представа какви карти има вътре - все пак това е основното.


    Враг усраине

  • #2
    Зачетох се в неща около това зумо, които не би трябвало да ме интересуват

    Функциите като споделяне на тракове, проследяване и изобщо връзката между 2 или повече GPS-a в група могат да не работят през телефон/BT и интернет, както предполагах.
    Ползват свободни радио-честоти във VHF обхватa а не GSM мрежата, тоест ще работят и без налична такава.
    MURS банд по-точно.
    Може да се ползва дори за разговори (интерком), като чисто уоки-токи.
    Имало в менюто приложение "Радио", което си е софтуерна радиостанция с мощност 2W.
    При някои уреди това нещо е вградено, на други както зумо се продава допълнително, като отделен модул.
    Дори може да се закачи трубка към него.
    Предполагам са предпочели този начин пред BT заради по-големият обхват и за работа на места без GSM покритие.

    Странно е обаче, защото тези честоти доколкото зная, както и GMRS са свободни за ползване без лиценз но само за Америка.
    Не и за Европа.


    P.S: За да се финализира темата – успях да се свържа с официалният представител.

    По телефон, изглежда по-сигурният начин за комуникация.



    Картите – вградената пътна карта била същата, както на всички останали.
    Тоест CityNavigator Europe с доживотен абонамент.
    За разлика от предните тук бил добавен и такъв за Близкият Изток както и топографска за Европа.
    При необходимост лиценза на уреда позволявал да се инсталира и CN за Америка и Австралия, което преди беше отделен продукт и се продаваше също отделно.

    Карти можело да се купуват допълнителни както за всеки друг уред.
    Можело да се инсталират и свободни такива, като BGM или OSM.
    OFRM дори няма да я споменавам – може да се купи и инсталира.
    Но това със сигурност няма да бъда аз.

    За отключени/излекувани карти не съм се интересувал.
    Вероятно е тегаво, доколкото си спомням Zumo 3XX моделите бяха последните, на които работеха лесно „излекувани“ карти.

    По отношение на TPMS сензорите за гуми им търгаша беше уж категоричен.
    Гармин „отдавна“ били спрели поддръжката им и изобщо липсвало приложението, с което показанията им се контролират.
    Въпреки, че аз видях ANT+ логото върху гърба на ХТ2 по снимки в нета.
    Така, че изглежда са ги пуснали в кенефа заедно бейскамп.

    И май не мога да ги нахейтя за това
    Последно редактирано от Esper; 29-08-23, 18:08. Причина: Допълване.
    Враг усраине

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X