Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Drive 65 - постоянно забиване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Garmin Drive 65 - постоянно забиване

    Здравейте! От скоро имам въпросната навигация - Garmin Drive 65. Малко време карах с оригиналната карта, след което си закупих карта OFRM Geotrade Topo, сложих си и BGMountains и проблемите започнаха. Постоянно забиване, не иска да тръгва само зарежда, тръгне ли забие и така до безкрай. Какво ли не правих, махах POI точки, премахнах картата с памет, възстановявах настройките и проблемите си оставаха. От скоро реших да махна и картите и да оставя само оригиналната карта и от няколко дни работи без никакви проблеми. Уж има функция да сложиш допълнителни карти, а не можеш да ги ползваш както трябва. Дори за някои карти съм дал и допълнително пари и накрая получавам устройство, което не работи. Чудя се аз ли съм попаднал на кофти бройка или просто има и други недоволни клиенти? Как евентуално може да се оправи този проблем? Вече се чудя дали да не отивам да я връщам, тъй като е още в гаранция. Някой ако може да помогне, ще съм доста благодарен за съвети и препоръки, тъй като е доста отчайващо да имаш нещо на което уж можеш да разчиташ, дал си доста пари за него и за карти и накрая получаваш една студена вода...

  • #2
    Има ли вероятност и 3-те карти да са включени едновременно, може от това да е. Не е проблем да са 3 но трябва да е включена само тази която ползваш, за какво ти е BGMountains на автомобилна навигация.

    Коментар


    • #3
      Вероятно никоя от допълнителната карти е повредена.
      Опитай с добавяне една по една да разбереш коя от тях убива уреда.

      И наистина няма логика да сложиш BGM точно на такъв уред.
      По-скоро OSM е съвсем релевантна за повечето региони по света, където съм я ползвал.

      Почни с деактивация на всички компоненти на OFRM от менюто и провери как се държи.

      Съвсем нормално е да имаш няколко карти но ако са за един и същи регион - наистина само една от тях трябва да бъде активна!
      Враг усраине

      Коментар


      • #4
        Забравих да спомена, че когато използвам навигацията винаги ми е включена само 1 карта. Преди да изтрия всичките карти пробвах и този вариант, махнах BGM и оставих само OFRM, но продължава да забива с нея. Дали ще ползвам само 1 карта, 2 карти, пои точки - проблема си стои. Накрая я изтрих от устройството и всичко се оправи. Сега не смея да сложа никакви карти вътре.

        Коментар


        • #5
          Еми върни имиджа на BGM сега, метни един и на OSM.
          Да не се окаже, че проблема е в OFRM.
          Ако е така си ги търси тях - да има поне малък смисъл от парите, които си им платил.

          Още веднъж - няма ограничения да имаш няколко карти на този уред.
          Враг усраине

          Коментар


          • #6
            Сега видях как се прави хард ресет на устройството и ще сложа първо ОФРМ да видя известно време как ще е с нея. Може да е от това, че съм слагал някакви допълнителни карти и нещо да се е бъгнала. Няма да слагам други за сега.

            Коментар


            • #7
              Според мен някоя карта е повредена, дали при окачването в уреда или по друга причина.
              Не е същият модел но аз имам още няколко такива екрана с карти и си работи съвсем коректно с избраната:

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:9151.png Прегледи:0 Размер:29.8 КБ ID:6934912

              Както казах опитвай да добавяш една по една нужните.
              Малко е вероятно проблемът да е в устройството.
              Освен това ако ползваш SD карта в GPS-a - сложи друга за тест.
              Враг усраине

              Коментар


              • #8
                Температурата влияе ли на работата на устройството? Позиционирал съм го на място, където не го огрява много, но все пак... Днес след като сложих ОФРМ отново и след 15мин. работа пак заби, но последните минути беше на слънце...За това питам

                Коментар


                • Esper
                  Esper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Едва ли.

              • #9
                Човек махни я тази карта, от доста години е пълна щета какви глупости прави без конкуренция е. Приеми го като лошо изхарчени пари, фактически като база данни е в пъти по-добра от гарминската и можеш да я използваш като база данни но до там.

                Коментар


                • #10
                  Като цяло забелязах, че като база данни приложенията Gaia GPS и OsmAnd имат дори повече данни от нея. От известно време се каня да си взема и City версията, тъй като повече карам по главни пътища и градове, отколкото черно, ама май ще се откажа, ако и тя е така...
                  Впрочем, ако някой знае дали има вариант да сложа в Гармин картата от OsmAnd, ще съм благодарен ако сподели как... Намерих линка за сваляне на картата, но е в .osm формат

                  Коментар


                  • #11
                    Чакай че нещо не разбирам, казваш че нямаш City Navigator Europe с безплатно обновяване на картата ако е тъй значи си прецакан. От нашият Гармин може да си я купиш за 180лв. ама еднократно без право на обновяване, демек след 4 месеца вече ще си със стара версия.
                    Пробвай това https://alternativaslibres.org/en/downloads.php

                    Коментар


                    • #12
                      City Navigator Europe имам вградена, ама ми е малко скучновата.

                      Коментар


                      • #13
                        OFRM не съм ъпдейтвал от години въпреки абонамента.
                        Освен да го направя за по-забавно
                        Аз съм на същото мнение - хвърлени на вятъра пари за тази карта към момента.
                        Дори и когато на забива уреда.
                        Враг усраине

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X