Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nuvi 2467 не се свързва с компютъра.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nuvi 2467 не се свързва с компютъра.

    Здравейте

    Приятел придоби Нуви 2467 и поиска да му сложа български език на водене и актуални карти. Има си мушната SD карта 2 гб. Визуално е в много добро състояние, но не се вижда от компютъра. Купих два кабела usb, единия от сайт дето се занимава с gps, с уточнението че работи с тази серия. Писах на Гармин.бг дали предлагания от тях usb кабел разпознава този модел, но две седмици нямам отговор. Сменях mtp настройките, но при рестарт си отива на автоматично разпознаване. Вързвах го на лаптоп с Win7, на десктоп с XP не се получава. Инсталирах usb драйвера от сайта на Гармин, не ще и не ще. Общо взето почти всичко описано тук съм пробвал, ама нъцки... Единствено не съм го отворил да проверя дали буксата не прави проблеми, но при нея няма никакво клатене, всичките и пера са на място.

    Та питането ми е дали няма някаква хитрина в настройките, да му казва да не променя mtp seting на ауто или нещо друго...

    Някой в Шумен или наоколо да разполага с Garmin usb кабел за тест?

    Благодаря на отзовалите се!

    Поздрави.
    ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
    Е250 1998-продаден
    Субару Пустош

  • #2
    Врътката е в кабела. Блядовете Гари и Минчо нещо им слагат, по форумите има рецепти как се лекува със запояване на кондензатор и някакъв резистор.
    Бях тръгнал да правя същото, но попаднах на кабел, който свърза моя. Мисля, че беше джикитайски "Тама" тука от Кауфланд или някаква подобна верига.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      Кабел имам Гармински. Обаче Шумен ми е далеч. NonVol меморито пробва ли да изтриеш от скритото меню?
      Ако няма нещо супер ценно на уреда като тракове или адреси - ресет също е опция - тръгваш от фабричните настройки обаче - все едно е нов.
      Би трябвало да се върже, ако разбира се наистина не е повредена буксата нещо.
      Nothing comes from nothing...

      Коментар


      • #4
        Ресет няколко пъти не помага. Това NonVol мемори не можах да го намеря. Скритото меню е през звука и горе в дясно нали или има и друго скрито меню?
        ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
        Е250 1998-продаден
        Субару Пустош

        Коментар


        • ISG
          ISG коментира
          Редактиране на коментар
          Да, точно там, обаче има много подменюта. При мен nuviCam е в Developer settings, Memory, NonVol statistics..
          А ресета всъщност от скритото меню ли го правиш или от началният екран, десният ъгъл?

      • #5
        Не знам твоя приятел как е придобил нувито, но съм гледал търгове в ибей, където устройства с такъв проблем се продават на символични цени.

        Коментар


        • #6
          Ресета от началния екран при стартиране. Онзи ден в една верига за техника ми дадоха да пробвам с гармински кабел от комплект - не се получи. Възможно е да е от буксата, но не може да се отвори чисто за да проверя, ще му нахапя много ръбовете.
          ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
          Е250 1998-продаден
          Субару Пустош

          Коментар


          • ISG
            ISG коментира
            Редактиране на коментар
            А буксата "играе" ли като слагаш кабела? Като цяло трудно се прецаква буксата, ако не си дърпал кабела зверски, но като няма история и това може.
            Ако "играе" буксата възможно е да е от нея. Може с SD картата да се направи всичко, но е малко сложно. Другият вариант е да ми го пратиш да го оправя и да ти го върна.

        • #7
          Нямаш много варианти. Изборът е между: даваш навигацията на ремонт, отваряш я за да се опиташ да я ремонтираш сам или я изхвърляш.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #8
            Благодаря за вниманието и предложенията. Non Vol го намерих, буксата не играе ...Френда ще реши какво ще става нататък.

            Поздрави
            ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
            Е250 1998-продаден
            Субару Пустош

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X