Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Drive - цветове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Garmin Drive - цветове

    Понеже така и не ми харесаха оригиналните цветове нито пък допълнителните които си вървят с навигацията си поиграх и направих собствени. Две отделни настройки са за 3D и за нормалното навигиране, разликата е само в дебелината на изчертаване на улиците. За 3D са малко по-тесни а за 2D малко по-широки от оригиналните на Гармин, цветовете и на двете са еднакви. Най ме дразнеше Персийското зелено с което се изчертаваха някои видове улици и при 3D много дебелите улици че заради това се хванах, естествено промених и още някои неща но само по дневният режим. То вярно че е въпрос на вкус ама съвсем прилично стана.
    Така беше

    Така стана


    Файловете трябва да се разархивират и се копират в Themes / Map BG.rar BG-3D.rar

    И един въпрос, на какъв принцип се сменя цвета на навигационната лента ту в синьо ту в зелено. Свързано ли е с категорията път или зелена синя зона или нещо съвсем друго.








  • #2
    Цвета на лентата се променя само във връзка с категорията на пътя. И естествено, ако ползваш Гарминските (оригинални) спийдкамери (тогава става червена ако си над указаната скорост).
    Не съм сигурен дали сменя цвета на лентата при проблем с трафика, но по спомен май да, стига да има кой да подава трафик инфо към приемника. В БГ - не можеш да го видиш това чудо...
    Нямам Драйв, за да пробвам, но добре си ги направил. Само това 3д не ми е ясно какво е, защото доколкото си спомням 3д сгради при драйв няма...
    Вероятно имаш предвид кунтурите на сградите, но питам, защото 3д сградите (тези от едно време) са друго.
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:3dbuilding_Time1479318818101.jpg Прегледи:0 Размер:29.1 КБ ID:6709543 .
    Последно редактирано от ISG; 15-02-21, 17:05.
    Nothing comes from nothing...

    Коментар


    • #3
      Не не, няма нищо общо с 3д сградите, това е свързано с режима на изчертаване (ориентацията) на картата.


      3д е свързано с темата на картата.


      Оригиналната тема на Гармин естествено е най-читава, другите са пълна боза. Но на мен така и не ми стана ясно що са решили на една от категориите за пътищата да използват точно Персийското зелено хич не ми се връзва за цвят на улица. Та основно за това се захванах, обаче докато си играх с цветовете видях че мога да променям широчината на различните категории улици. Фактически това беше другото към което имах забележка, при настройка движение на горе (аз лично нея използвам основно) улиците ми се виждаха леко тесни.



      А при 3д ориентацията пък улиците ми изглеждаха прекалено широки (тези сники са вече с корекциите)



      Та накрая като приключих с цветовете ми хрумна да си направя една настройка за движение на горе с малко по-широки улици от оригиналното на Гармин и една настройка за 3д с по-тесни улици, демек за всяка ориентация на картата различна широчина на улиците и затова така е кръстена.



      В случая кофтито е че при всяка смяна на ориентацията на картата сменям и темата на картите заради улиците, ама при положение че рядко ми се случва не е кахър допълнително положеният труд за смяна на темата.

      Ако някой има интерес не ми е проблем да направя една тема само с промяната на цветовете като запазя оригиналните широчини на пътищата.

      Забравих да спомена че темите работят само за City Navigator Europe за OFRM не, не знам защо, принципно мен това не ме бърка щото използвам Европейската.

      Коментар


      • #4
        За отделна тема как си го направил - може и в тази, може и в отделна.
        На мен поне ще ми е интересно да разбера как се прави. Предполагам и на други колеги.
        Ще го пробвам на NuviCam със CNE - мисля, че ще тръгне и при мен, но екрана е по-голям и не помня резолюцията...
        Nothing comes from nothing...

        Коментар


        • #5
          Ами за Drive моделите е елементарно. Избираш си тема която най-много ти харесва за да правиш най-малко корекции. В моят случай е Гармин, копирам си файла Garmin.kmtf някъде и го отварям с Notepad++


          Подчертаното са кодовете на цветовете които се заменят, примерно 142 ред "MAP_ROAD_RAILRD_CLR" - са ЖП линиите, оригиналният код е #B0B7C1 аз го заменям с черно #000000. Имай на предвид че някои цветове понеже се наслагват върху други в навигацията изглеждат малко по-различно, сменяш с друг и така проба грешка Цветове и кодове може да си избираш от тук:

          https://www.farb-tabelle.de/en/table-of-color.htm или https://www.htmlcsscolor.com/#wheel или кода директно го копираш в търсачката та Гугъл и ти излиза схема, сигурно има още много места ама това стига. От тук на татък колко грозно ще е зависи само от тебе.

          Размера на улиците, гледай пак подчертаните цифри просто и тях заменяш. Реално не ти трябва да ги увеличиш или намалиш с повече от 1 до 2 десети (0,1-0,2) и тук се експериментира.



          Най-горе в документа си го кръщаваш както ти е кеф, записваш и копираш в навигацията.

          Коментар


          • #6
            Направих няколко корекции.
            1. Бях забравил ЖП линиите, бяха светло сиви и едва се забелязваха сега вече не е така.
            2. Това което на картата се изобразява като Алеи и Тесни пътища реално не се отличаваше от нормалният път - коригирано.
            преди:




            сега:



            3. Смених цветът за навигация и увеличих малко стрелката за завои.



            4. Оказа се че основният фон леко дразни (по-ярък е от необходимото) същото важеше и за Парковете.
            5. Смених и плажната ивица и сградите, сега картата изглежда така.





            С това смятам да приключвам че прекалено много време и отделих. Отново е в две отделни настройки заради големината на улиците. За Движение на горе и Север горе е BG 2d.rar а за
            3д е BG 3d.rar .

            п.п. За моделите NUVI ,ZUMO има програма Theme Editor 3.1 https://www.pinns.co.uk/osm/theme_editor.html






            Прикачени файлове

            Коментар


            • ISG
              ISG коментира
              Редактиране на коментар
              На NuviCam темите работят без проблем.

          • #7
            Направих си 3 цвята на рутиращата лента, ако ми омръзне единият..... По важното обаче е че смених цветът на покритието на населените места с топъл цвят, имах усещането че студеният цвят при по-дълго заглеждане дразни.
            беше този

            сега е



            така изглежда сега


            Тема.rar







            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X