Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nuvi 200 - "НЕВЪЗМОЖНО ДА СЕ ИЗЧИСЛИ МАРШРУТ ДО ДЕСТИНАЦИЯТА" ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • nuvi 200 - "НЕВЪЗМОЖНО ДА СЕ ИЗЧИСЛИ МАРШРУТ ДО ДЕСТИНАЦИЯТА" ???

    здравейте !
    пак опирам за помощ... ,другата седмица заминавам за турция и вече съм смел понеже имам картата от миналата година , обаче не съм си пускал гпс-а от тогава , сега ще ходя в бодрум и на няколко други места , когато въведа адреса или кооординатите ми започва да изчисява и стига до някакви 50-60-70-80 % и ми изписва "невъзможно да се изчисли маршрут до дестинацията" , става въпрос за гармин нуви 200.когато въведа някой адрес в бг няма грижи веднаго го зарежда , пробвах и в чанак кале от миналата година и там ми зарежда , но като въведа , бодрум , истанбул , измир , кушадасъ ми изписва горния проблем , имате ли си наидея как да го оправя или не ?
    благодаря предварително !

  • #2
    От: nuvi 200 - "НЕВЪЗМОЖНО ДА СЕ ИЗЧИСЛИ МАРШРУТ ДО ДЕСТИНАЦИЯТА" ???

    Най-вероятно е липса на стиковка м/у пътищата на нашата и турската карта. А също им/у европейската и азиатската части.
    П.п. на кскъв език ги въвеждаш турските имена?
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • #3
      От: nuvi 200 - "НЕВЪЗМОЖНО ДА СЕ ИЗЧИСЛИ МАРШРУТ ДО ДЕСТИНАЦИЯТА" ???

      Каква карта се ползва?
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #4
        От: nuvi 200 - "НЕВЪЗМОЖНО ДА СЕ ИЗЧИСЛИ МАРШРУТ ДО ДЕСТИНАЦИЯТА" ???

        Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
        Каква карта се ползва?
        По-правилно - каквИ картИ...И в отговора ще е отговора на въпроса.

        Инак, езика не е от значение - ако не е написан адреса на литературен турски, започва да търси във все по-голям радиус от точката, но търси.

        Коментар


        • #5
          От: nuvi 200 - "НЕВЪЗМОЖНО ДА СЕ ИЗЧИСЛИ МАРШРУТ ДО ДЕСТИНАЦИЯТА" ???

          адресите ги въвеждам на латиница , но аз въвейдам и директно координати и е същата работа , май се оказва че нужи то ми е доста старо и няма място като памет в него, а маршрутите са дълги. интересното е че миналата година със същата навигация и същата карта нямаше проблеми до кушадъсъ , аивалък и чанак кале, а сега не може да ми зареди даже до одрин да не говорим за бодрум измир и истанбул другите места копйто ми трябват

          Коментар


          • #6
            От: nuvi 200 - "НЕВЪЗМОЖНО ДА СЕ ИЗЧИСЛИ МАРШРУТ ДО ДЕСТИНАЦИЯТА" ???

            Ама ако пише Бодрум на кирилица, ще го намери на куково лято.
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • #7
              От: nuvi 200 - "НЕВЪЗМОЖНО ДА СЕ ИЗЧИСЛИ МАРШРУТ ДО ДЕСТИНАЦИЯТА" ???

              Първоначално публикуван от freedom_ Преглед на мнение
              ...или кооординатите...
              Я четете по-внимателно. За какъв език въобще става въпрос?! Според мен, проблемът е в липса на RAM.
              HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

              Коментар


              • #8
                От: nuvi 200 - "НЕВЪЗМОЖНО ДА СЕ ИЗЧИСЛИ МАРШРУТ ДО ДЕСТИНАЦИЯТА" ???

                Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                Ама ако пише Бодрум на кирилица, ще го намери на куково лято.
                Не бе, няма да го намери, но ще го търси.
                В случая не търси.
                А не търси, защото колегата си е турил две карти - на Бг и на Турция, и иска от едната да търси в другата. Това не става. При инсталиран CN става, ама с регионални карти - не.
                И не става дума за РАМ, защото с такова нуви си работи CN, и си навигира от Кичук Париж до Диарбекир и обратно..

                Коментар


                • #9
                  От: nuvi 200 - "НЕВЪЗМОЖНО ДА СЕ ИЗЧИСЛИ МАРШРУТ ДО ДЕСТИНАЦИЯТА" ???

                  Ще го търси и ще стои на 60-80 %, щото не го намира, както е казано в питанката.
                  Мен преди години при две включени карти Нуви ме е пращал от София до Белград през КПП Връшка чука поради стиковка на пътищата.

                  Изключи всички карти и остави само Европата. Като отидеш в Турско, превключи на турската.
                  Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                  Коментар


                  • #10
                    От: nuvi 200 - "НЕВЪЗМОЖНО ДА СЕ ИЗЧИСЛИ МАРШРУТ ДО ДЕСТИНАЦИЯТА" ???

                    имам бг карта която е вградена в нувито , имам и друга която е европа + турция на картата памет (взел съм я от достоверен човек ) , та как точно става изклкючването на всички карти и да оставя само една от тях и обратното ??? извинявам се за въпроса ама не съм много на ясно

                    Коментар


                    • #11
                      От: nuvi 200 - "НЕВЪЗМОЖНО ДА СЕ ИЗЧИСЛИ МАРШРУТ ДО ДЕСТИНАЦИЯТА" ???

                      когато му задам координати и преди да му дам да изчисли маршрута му давам покажи на картата и веднага мим давата точното местоположение . и действително е там където искам , но като му кажа да изисли и стига до някакви проценти и ми изписва проблема описан по горе .

                      Коментар


                      • #12
                        От: nuvi 200 - "НЕВЪЗМОЖНО ДА СЕ ИЗЧИСЛИ МАРШРУТ ДО ДЕСТИНАЦИЯТА" ???

                        Човекът говори не за търсенето на обект, а за изчисляването на маршрут до него. Това са две независими дейности на умната машинка и той явно няма проблем с първата.

                        При изчисляването на маршрут са възможни три (обичайни) затруднения.
                        (1) най-често: път през картите просто НЯМА. Дали е заради сбъркана карта (вкл. еднопосочните улици), дали заради разминаване на пътищата около ГКПП (българският път свършва 10м преди да почне турския или пък 10м встрани заради различната координатна система на двете карти).

                        Българската карта периодично я гласят да уцелва картите на съседните страни ама явно няма пълно щастие.

                        (2) недостатъчно ресурси на машинката - той алгоритъмът за строене на маршрута не използва много РАМ ама май има ограничение по време и ако не приключи за определено време спира. При това положение е напълно нормално новата, по-подробна и по-сложна карта да има проблеми, а някоя стара - не.

                        (3) Повредена карта или липсващ картов лист, при което от гледна точка на машинката проблемът се свежда до точка 1 или 2.

                        Коментар


                        • #13
                          От: nuvi 200 - "НЕВЪЗМОЖНО ДА СЕ ИЗЧИСЛИ МАРШРУТ ДО ДЕСТИНАЦИЯТА" ???

                          Не знам как е в менюто на 200. На 265 отиваш в меню, настройки, карти и махаш или слагаш чавка на необходимата карта.
                          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                          Коментар


                          • #14
                            От: nuvi 200 - "НЕВЪЗМОЖНО ДА СЕ ИЗЧИСЛИ МАРШРУТ ДО ДЕСТИНАЦИЯТА" ???

                            И при 200 е по същия начин.

                            Коментар


                            • #15
                              От: nuvi 200 - "НЕВЪЗМОЖНО ДА СЕ ИЗЧИСЛИ МАРШРУТ ДО ДЕСТИНАЦИЯТА" ???

                              Точно заради липсата на стиковка между картите е. Имах качени четири отделни карти - България, Румъния, Турция и Гърция и никакъв шанс за комбиниране. Имал този проблем, както с Нуви 200, така и с Нуви 1350. Обикновено процедирам по следния начин - задавам маршрут до българското ГКПП, а след като вляза на чуждата територия задавам крайната дестинация. Въпрос на минута е.
                              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X