Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Nuvi 2455LM

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Garmin Nuvi 2455LM

    Имам няколко въпроса относно новото ми устройство 2455:
    Как се активират:
    - Lane Assist
    - Speed limit indicator
    - Turn-by-turn guiding
    Някъде четох, че е нужен Gidance 2.0 интефейс, но такъв нямам в устройството. Благодаря предварително!

  • #2
    От: Garmin Nuvi 2455LM

    Guidance 2.0 го имаш - не се коси.
    Така - вземаш прикачения файл и го разархивираш на празна SD карта.
    ИЗКЛЮЧВАШ апарата, МАХАШ и кабела към компютъра.
    Слагаш картата и стартираш.
    Програмката сработва и си готов.
    Махаш картата и това е. Имаш отключено всичко възможно завинаги.
    Въпреки, че са отключени 3Д сградите се виждат само като очертания. Фирмуера не позволява повече!
    МР3 също май няма да сработи, но всичко останало като опции ще сработи.
    Файла, който е прикачен е САМО за 24х5 и 25х5!!!!
    За другите 2ххх, 3ххх е друга бирата и като ми остане малко време ще го напиша като упътване.
    Файла е на poptnik alter.si forum и всички благодарности към него и lolypop000 !
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от ISG; 16-11-12, 13:41. Причина: програмката
    Nothing comes from nothing...

    Коментар


    • #3
      От: Garmin Nuvi 2455LM

      Благодаря за бързата реакция! Направих всичко според инструкциите, отключиха ми се някои функции като Bluetooth например, но въпреки това не ми показва ограничението на скоростта, гласът не ми напомня като наближа завой и коя лента да държа. Предполагам, че е от картата. Използвам карта City Navigator Europe NT 2012.30.

      Коментар


      • #4
        От: Garmin Nuvi 2455LM

        Това означава ли , че в 2455 има хардуерно БТ , защото иначе от иконки по екрана файда няма ? И какви още функции се отключват , които ги няма в 2455 стандартно ?
        Последно редактирано от milstan; 19-11-12, 10:29.

        Коментар


        • #5
          От: Garmin Nuvi 2455LM

          Milstan е прав - този модел няма хардуерен BT. Единственото, което е отключил колегата и е ползваемо е 3Д терена.
          Не ми е ясно, защо не му дава ограниченията на скоростта - в спецификацията пише, че тази опция си я има. Същото се отнася и за Line Assist, Junction View и Turn-by-turn guiding.
          Колега, сигурен ли сте, че сте я дали тази опция - разгледайте си добре менюто.
          А и не очаквай да ти каже апарата "Престройте се в крайна лява лента" - това още никой апарат го не може. Просто горе в дясно /за което кръстовище е направено/ ще излизат стрелки, отговарящи на броя на лентите и съответно тези, които трябва да хванеш ще са бели.
          Последно редактирано от ISG; 19-11-12, 11:22. Причина: кривопис и допълнение
          Nothing comes from nothing...

          Коментар


          • #6
            От: Garmin Nuvi 2455LM

            В колата на мои приятели (Пасат) като пътуваме съобщава: "след 200 метра завий в дясно; след 100 метра завий в дясно; сега завий в дясно". При мен такова нещо няма. На екрана всичко се вижда добре със стрелките, но не мога да го гледам непрекъснато по време на шофиране. Качих 1 безплатна карта на Полша UMP-pcPL, но не знам дали в нея е проблемът, защото имам опции кои карти да оставя да работят и дори да оставя само оригиналната, резултатът е същият.

            Коментар


            • #7
              От: Garmin Nuvi 2455LM

              Май разбрах къде ми е проблемът. Имам 2 карти: CN Europe NT 2012.30 и безплатна карта на Полша UMP-pcPL. Явно, че когато двете карти са пуснати да работят едновременно, влизат в конфликт и не се показват ограниченията за скорост, гласът не ме предупреждава кога и къде да завивам. От настройките зададох на моите карти да работи само CN Europe NT 2012.30 и нещата се оправиха.

              Коментар


              • #8
                От: Garmin Nuvi 2455LM

                @ISG
                С 2405 съм,сложих гореописания файл,но реално смисъл няма.Как мога да върна предишното състояние на апарата,без новите екстри и иконки за блутут.Най неприятното е,че EcoRoute,иска БТ,за да се свърже с EcoHD и отказва да работи както преди...
                Пътят е целта.

                Коментар


                • #9
                  От: Garmin Nuvi 2455LM

                  Намерих решение:
                  писах на popotnik от словашкия форум и той направи нова версия на файла,в който няма безмислен блутут и EcoHD:
                  http://db.tt/28ZjT5Td
                  Пътят е целта.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Garmin Nuvi 2455LM

                    Имам нов проблем с моя GPS: ъпдейтнах си картата от 2013.30 на 2013.40, но инсталирах новата версия на SD картата. След това реших, че предпочитам да я инсталирам на самото устройство. Инсталирах я на устройството, изтрих я от SD картата и сега не мога да я отключа ... Не знам и как да я инсталирам обратно на SD картата. Пробвам различни вариант цял ден, но не се получава ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Garmin Nuvi 2455LM

                      Ядосах се на тези от Гармин, намерих си отключена 2013.40 и си я сложих за 10 мин. Май ще работи, само гадно, че старата оригиналната остана неотключена и продължава да ми се появява съобюение "не могат да се отключат картите". Тъпото е, че исках да имам легален продукт, да си платя за него и се оказа, че съм платил, но въпреки това съм по-добре с нелегален. С тези рестрикции, че можеш да си копираш легалната карта само на 1 устройство и с това, че приемат приемника и SD картата за различни устройства само създават проблеми на клиентите си.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Garmin Nuvi 2455LM

                        Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                        Guidance 2.0 го имаш - не се коси.
                        Така - вземаш прикачения файл и го разархивираш на празна SD карта.
                        ИЗКЛЮЧВАШ апарата, МАХАШ и кабела към компютъра.
                        Слагаш картата и стартираш.
                        Програмката сработва и си готов.
                        Махаш картата и това е. Имаш отключено всичко възможно завинаги.
                        Въпреки, че са отключени 3Д сградите се виждат само като очертания. Фирмуера не позволява повече!
                        МР3 също май няма да сработи, но всичко останало като опции ще сработи.
                        Файла, който е прикачен е САМО за 24х5 и 25х5!!!!
                        За другите 2ххх, 3ххх е друга бирата и като ми остане малко време ще го напиша като упътване.
                        Файла е на poptnik alter.si forum и всички благодарности към него и lolypop000 !
                        Моля за помощ. Купих си 2595 от Амазон. Не и работеше Jinction View с българската карта ОФРМ. Направих описаното по-горе, но след това навигацията не се включва. При стартиране изписва Garmin и до там. Повече не зарежда. Дали съм я прецакал и има ли шанс да се оправи?
                        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                        Коментар


                        • #13
                          От: Garmin Nuvi 2455LM

                          Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                          Моля за помощ. Купих си 2595 от Амазон. Не и работеше Jinction View с българската карта ОФРМ. Направих описаното по-горе, но след това навигацията не се включва. При стартиране изписва Garmin и до там. Повече не зарежда. Дали съм я прецакал и има ли шанс да се оправи?
                          Тук пише, че го има фабрично.
                          Теглите си софтуера от тук, влизате в "preboot" и го наливате. Трябва да тръгне.
                          Ако ви трябва съдействие - пишете.
                          Nothing comes from nothing...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Garmin Nuvi 2455LM

                            Лошото е, че като я закача към компа нищо не става. Не се показва вече, като устройство.
                            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                            Коментар


                            • #15
                              От: Garmin Nuvi 2455LM

                              влизате в "preboot" и го наливате

                              За тази цел не е нужно да чакате да го види компа, това е идеята на пребуут модето, за да може да си го флашнеш и да ти тръгне - евентуално

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X