Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin забавя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Garmin забавя

    Здравейте,имам един въпрос който ме мъчи.
    Проблема е,че се получава забавяне в показване на позицията около 3-4 секунди.Например преминавам през дадено кръстовище,а навигацията не показва точно кръстовището,а малко по-назад.Какво ли не пробвах и проблема си остава(сменях карти,намалях детайлността на картите,ъпдейтнах си софта до последна версия).С Garmin nuvi 760 съм,а картата ми е ofrm 5.60 topo.
    Дали пък нещо устройството не се е скапало?

  • #2
    От: Garmin забавя

    Отговорът е във въпроса - topo. Махни топо-то, сложи едно сити. При мен на ПДА си работи норм сити варианта, пък камо ли на Гармин.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Garmin забавя

      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
      Отговорът е във въпроса - topo. Махни топо-то, сложи едно сити. При мен на ПДА си работи норм сити варианта, пък камо ли на Гармин.
      Пробвах,сложих OFRM 5.60 CITY,но пак забавя.

      Коментар


      • #4
        От: Garmin забавя

        City също е тежка (вътре са очертанията на сградите). Най-лека е TOPO LT.

        Коментар


        • #5
          От: Garmin забавя

          Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
          City също е тежка (вътре са очертанията на сградите). Най-лека е TOPO LT.
          Току що сложих 5.60 topo lt cyr,но ефекта е същия.Няма подобрение.Пак закъснява с около 3-4 секунди.

          Коментар


          • #6
            От: Garmin забавя

            Ако караш в 2D режим как е?

            Коментар


            • #7
              От: Garmin забавя

              Това в кой град?

              Коментар


              • #8
                От: Garmin забавя

                Аз съм с Нокия Ц 7 и имам същия проблем.И съм със lite версия.
                YAMAHA WR450F

                Коментар


                • #9
                  От: Garmin забавя

                  И в 2D режим закъснява,и го прави го във всеки град.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Garmin забавя

                    Първо: актуалната версия на БГ картата е 5.61 ! Второ: Влез в скритото меню и зачисти навигацията от грешки!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Garmin забавя

                      Първоначално публикуван от Garminn Преглед на мнение
                      Първо: актуалната версия на БГ картата е 5.61 ! Второ: Влез в скритото меню и зачисти навигацията от грешки!
                      5.6 и 5.61 според Събин, се различават само по JV, в 5.6 са по-малко. Картата е същата. Проблема е в телевизора, щот на моя тайвански телефон си бачка без проблем, от как ги няма 3Д сградите.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Garmin забавя

                        Здравейте да не отварям нова тема . И аз наблюдавам на една старичка навигация Garmin Nuvi 205 че има забавяне от около 3-4 сек при навигиране . Пробвах с topo , topo lt , city , но резултата е същия . Сега се чудя дали да не сваля firmware до по-стара версия . В момента е с 7.80 .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Garmin забавя

                          Така е и при мен, не съм разбрал да има решение. Явно уредите вече са стари. И грешки чистих и памет чистих и потребителски настройки, ефект няма и на карта памет и на вътрешната памет, все забавя. Това е положението.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Garmin забавя

                            А защо топо версията? На сайта си избирате версията без очертанията на сградите и няма да забавя.
                            Nothing comes from nothing...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Garmin забавя

                              Не е с топо с най- леката го прави, без разлика сити LT или не. Пробвано е с 6 вида версии , все тая. Тоя проблем го забелязвам от поне 3 години и няма развитие. Дали е от картата или уреда бавно си опреснява позицията чисто то хардуерна гледна точка- не знам. Прави ми впечатление, че го има този ефект само на 2хх серията и 7хх.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X