Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няма звук / говор - Гармин 1390

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няма звук / говор - Гармин 1390

    Здравейте колеги,
    имам Гармин 1390 и съм доста доволен,
    но след последният ъпдейт изчезна всякъкъв вид звук.
    Няма отметка на "тихо" увеличен е на 100%.
    Не се чува навигационния глас, нито натискането на иконките по дисплея.
    Ще съм Ви много благодарен да помогнете.

  • #2
    От: Няма звук / говор - Помощ

    Изтрий от папка System/SQLite файла mlghystory.db. След това Clear non-volatile memory

    Коментар


    • #3
      От: Няма звук / говор - Помощ

      Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
      Изтрий от папка System/SQLite файла mlghystory.db. След това Clear non-volatile memory
      Нямам такава папка колега.
      Ако може малко по-подробно да ми обясниш.
      Благодаря предварително.

      Коментар


      • #4
        От: Няма звук / говор - Помощ

        С риск да стана нахален, с първата част се справих.
        Не разбирам - След това Clear non-volatile memory
        Къде е това чудо?
        Много моля за помощ.

        Коментар


        • #5
          От: Няма звук / говор - Помощ

          Здържа се 10сек в средата на Скоростомера -> Developer Info -> Non-volatile > Clear non-volatile memory

          Коментар


          • #6
            От: Няма звук / говор - Помощ

            [QUOTE=asterix85;1515110]Здържа се 10сек в средата на Скоростомера -> Developer Info -> Non-volatile > Clear non-volatile memory

            Не става.
            Изпълних последователноста но продължава да няма звук.
            Удобно ли е да ми оставиш телефон да ти звънна, ако е удобно.

            Коментар


            • #7
              От: Няма звук / говор - Помощ

              Колега JORKOOO,

              Най-вероятно няма да ти се появи звука каквото и да правиш. Прегледай тази тема:
              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?t=106787, аз съм я пуснал за същия уред като твоя.
              С две думи: няма управия! Опитах всичко... и през скритите менюта, и през откритите... файда няма! Единственото за което се сещам, че би могло да ти помогне е да върнеш стария фърмуер (аз тогава още не знаех как се връща стар фърм. на серията 1ХХХ). Ето как се прави:
              Изтегля се съответния firmware от сайта на Garmin:
              http://www.garmin.com/software/nuvi1...eonly__510.gcd

              Преименува се на GUPDATE.gcd и се запазва в гарминската папка на GPS-a. Следващия път, като се пусне устройството, ще пита дали искаш да инсталираш по-стар firmware. Натискаш "Да" и чакаш. Най-вероятно ще загубиш твоите favorites, така че е хубаво да си направиш backup на информацията.
              Това всъщност съм го копи-пейстнал от колегата connann от темата за ОФРМ 5.50
              На мен това връщане на фърмуера (от 5.20 на 5.10) ми оправи проблемите които се появиха с новата ОФРМ 5.50! Обаче не знам дали ще помогне при твоя проблем. Както писах в оная тема проблема се реши със замяна на уреда с нов от сервиза на Гарми, защото и те не можаха да го оправят. Ако не стане със връщането на фърмуера (ако ти се занимава, де!) и ако е в гаранция направо го носи в сервиза - София, ул. Малуша 2

              Коментар


              • #8
                От: Няма звук / говор - Гармин 1390

                Много Ви благодаря колеги, днес отивам в сервиз.
                Ще пиша после какво е станало.

                Коментар


                • #9
                  От: Няма звук / говор - Гармин 1390

                  Да потърся и аз съвет по подобен казус:
                  Машината ми е Гармин Нюви 880АМ и остана без звук...никакъв,преди време я намокрих малко,но я подсуших и си работеше добре,с изключение на това че постоянно при старт Актуализираше Блутуут Фърмуера,и след една от поредните актуализации изчезна и звукът на говорителя и микрофона.Не знам има ли отношение актуализацията на блутута,или просто е съвпадение,но факт че опитах почти всичко от скритите менюта ,за да върна звука и не успях,качих наново и последния софтуер за модела,с които си и беше(4.70),но няма промяна.Сложих слушалки за проба,и чрез тях няма никакъв звук,възможно ли е да е изгорял и микрофона и говорителя,давайте акъл,моя се изчерпа.
                  LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                  Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X