Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

    Официално и моето 255WT е умряло.

    Чакам доставка на 1490Т


    p.s сега съм в преговори с един търговец от ebay за едно 255W със пукнат екран.
    Та ако ми направи добра цена ще го поръчам и така....
    Последно редактирано от SunShine; 03-06-11, 10:41.
    Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

    Коментар


    • #47
      От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

      Първоначално публикуван от SunShine Преглед на мнение
      Официално и моето 255WT е умряло.

      Чакам доставка на 1490Т
      Добре дошъл в кюпа.
      Аз до ден два ще съм с ново 3790.
      nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

      Коментар


      • #48
        От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

        sunshine, отвори нувито,изключи буксата на батериата за 5,10минути и трабва дасе оправи.А софта с webupdater като се качи вадиш кабела и рестарт.

        Коментар


        • #49
          От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

          Тъй като съм упорит и неверник реших да взема нещата в собствени ръце.
          След като според официалния сервиз не можело да бъде ремонтирано нювито почнах да ровя.
          Отворих навигацията и видях що за памет има.
          Оказва се че има една фирма на 7-ми километър която има програматор за такъв тип корпус.
          Снимах им платката както и самия чип, очаквам отговор от тях колко пари ще ми вземат за да налеят на ново софта.
          Или ако е умряла паметта да си намеря друга и да сложат нея.
          Не е някаква дива философия един чип в крайна сметка.
          Даже мисля ако самия чип е мъртъв да направя лек upgrade и да забия направо 4 гигабайта чип от същата моделна линия.





          п.с тоя от ebay се нави да ми продаде за 50 лева + шипинга 255W със счупен екран.
          Според него навигацията работи и навигира нормално.
          Кво мислите добра идея ли е или не си струва.
          Сега съм го запитал за детайлни снимки.
          Последно редактирано от SunShine; 04-06-11, 15:36.
          Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

          Коментар


          • #50
            От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

            1. Ако забелязвате колега краката на чипа са от долна страна (BGA корпус) това означава, че чипа трябва да се разпои и запои което в домашни условия - помпа с горещ въздух и стенсил за съответният корпус е доста сложна процедура - да не казвам почти невъзможна имам в предвид че с solder паста се правят крачета които се нанасят върху площадките на чипа , слага се на платката и след това се обдухва с горещ въздух. Това се практикува за смяна на подобни чипове в GSM сервизите, но ако това е 1-вият опит вероятността да запоиш чипа е около 1%.
            2. Фаила който Garmin публикува като упдейт мисля че няма нищо общо със съдържанието на флаша. Имаш секция за BootLoadera , Flash Disk, и съответно Firmware на устройството.
            3. Смяната с по голям чип няма да доведе до нищо защото процесора няма просто да го адресира (ако пренебрегнем предните 2 точки).

            Коментар


            • #51
              От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

              Дори ако цялата операция по свалянето на NandFlash чипа мине успешно, макар че се съмнявам, защото съм чел това трябва да се направи под специална температура и да имаш специално оборудване, въпросът е какъв софтуер ще му налееш? Просто фърмуера няма да стане. Трябва ти информацията от друг такъв чип на 255w.

              Еко какво прочетох като идея ако въпросните cure фърмуери, които предполагам си пробвал, не помагат. Пробвай да създадеш празна папка Garmin на SD карта, пъхни я и виж какво става когато включиш нувито към PC.

              Друго, ако имаш толкова голямо желание да го поправиш, ако искаш пробвай да се свържеш с Александър от gps-forum, този същия дето прави къстъм фърмуера на 13xx/14xx, и го помоли да ти направи от неговите поправящи фърмуери. От това, което съм чел той може да прави фърмуери, които да стартират навигацията от втората микросхема на паметта - Flash 2, както и други интересни неща. За съжаление той не разкрива своите тайни, така че мога само да кадая какво може да прави. Също е лошо, че и доста пъти иска пари за такива услуги. Така, че действително 255w със счупен екран май е най-доброто решение. Виж тези две теми:
              Код:
              http://www.gps-forum.ru/cgi-bin/forum/showpost.pl?Board=gpsgeneral&Number=128014&page=5&view=collapsed&sb=5
              Код:
              http://www.gps-forum.ru/cgi-bin/forum/showpost.pl?Board=gpsgeneral&Number=127933&page=4&view=collapsed&sb=5
              П.П.: Междудругото лентовият кабел на екрана на 255W, ако не се лъжа, е запоен към платката, така че смяната пак трябва да я направи някой, който има опит в тези неща.
              Последно редактирано от asterix85; 04-06-11, 18:43.

              Коментар


              • #52
                От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

                Не е запоена, лепната е с лепенка.
                Лошото е че почвам сериозно да се замислям дали да не го засиля за части....
                Перфектна батерия, екран, говорител и външен вид.
                И към него стойка, оригинално зарядно и ГТМ25 трафик приемник.
                Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                Коментар


                • #53
                  От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

                  Привет на всички! Току що се регистрирах и тъй като имам един проблем искам да се допитам до вас.Аз имам един 245W но неговото HWID-то не е 0827 а 006,та искам да попитам има ли чалъм да се монтира този софтуер тъй като от време на време ми се налага да се качвам на камион.Предварително благодаря

                  Коментар


                  • #54
                    От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

                    Здравей , докато се наканя да ти отговоря в другия форум , ти вече си тук. Няма шанс да стане номера със смяна на фирма!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

                      Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                      Здравей , докато се наканя да ти отговоря в другия форум , ти вече си тук. Няма шанс да стане номера със смяна на фирма!
                      Ок значи ще навигирам само с автомобил

                      Коментар


                      • #56
                        От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

                        Първоначално публикуван от Krasimir Gudiev Преглед на мнение
                        Привет на всички! Току що се регистрирах и тъй като имам един проблем искам да се допитам до вас.Аз имам един 245W но неговото HWID-то не е 0827 а 006,та искам да попитам има ли чалъм да се монтира този софтуер тъй като от време на време ми се налага да се качвам на камион.Предварително благодаря
                        Софтуера който е писан за 2*5W аз мисля че ще стане но най-добрия вариянт е да пробваш.
                        Богат е този който е мъдър. Бъдете богати.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

                          "Колега" , седни малко прочети преди даваш съвети из целия форум. След тази проба , която съветваш да направи е голяма вероятността да остане без навигация! Много ясно е написано на кои 2Х5W работи.

                          П.П. Всеки ден идват при мен тираджии с "убити" навигации.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

                            Milstan можеш ли да помогнеш ?
                            nuvi 255W - след смяна на софтуера тръгна и след това екрана стана черен и не реагира изобщо .
                            Изключвах батерията но няма ефект .

                            Коментар


                            • #59
                              От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

                              Пиши на този човек:
                              http://www.gps-forum.ru/cgi-bin/foru...mode=flat&sb=5

                              Коментар


                              • #60
                                От: Смяна на софтуера на Garmin 2xx с софтуер на Nuvi 465T. Възможно ли е?

                                Първоначално публикуван от peeter Преглед на мнение
                                Milstan можеш ли да помогнеш ?
                                nuvi 255W - след смяна на софтуера тръгна и след това екрана стана черен и не реагира изобщо .
                                Изключвах батерията но няма ефект .
                                Абсолютно същото се случи и при мен. Дълго време бях с фирм 465Т 3.30 и днес след ъпдейт до последната версия през Webupdater, работи известно време и след това черен екран!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X