Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с nuvi 255w

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с nuvi 255w

    здравейте колеги ,

    от вчера имам страхотен проблем . както си шофирах и навигацията ме водеше , в един момент просто заби ... спря да навигира изобщо едно мъртво изображение на дисплея ... отбих и рестартирах устройството , но стига само до черният начален екран с надпис loading maps отдолу ... и така с часове .. проблема е ,че се намирам в англия , а следващата седмица трябва да се прибирам за БГ .. навигацията не иска да се свърже с компа , закачам кабела и до там .. просто се включва , изписва че зарежда карти и това е ... в навигацията има пиратка на CNE 2011.30 спомени . досега не ми е правил този пролем вече 4-5 месеца откакто съм сложил тази карта

  • #2
    От: проблем с nuvi 255w

    Натискаш в долния десен ъгъл на екрана с пръст при изключена навигация и включваш навигацията като продължаваш да натискаш с пръста докато не се появи един въпрос дали искаш да нулираш потребителските настройки. Натискаш "Да" , правиш си наново настройките за език и се надяваш да се оправи.

    Коментар


    • #3
      От: проблем с nuvi 255w

      пробвах го , не стана , изобщо не излиза този диалог за триене на all user data . бях прочел за този вариант в нета, но при мен не сработва в момента , иначе веднъж съм го правил преди време ... някакви други идеи ?

      Коментар


      • #4
        От: проблем с nuvi 255w

        здравейте колеги , повече от 4 години след този проблем , навито така и не успях да го преборя да заработи отново , не съм го и мъчил оттогава ,защото просто не ми е трябвала навигация . но след 10 дни на баща ми се налага да ходи по работа до франция и ме разпита дали нямам някаква навигация да му дам , сетих се за старото 255w в кутията с джунджурии и ми се иска , хем за спорта да го поправя ако е възможно , хем да спестя на Вехтия едни минимум 150-200лв да си купува навигация. проблема описан в първия пост си е актуален , колкото и да включвам и спирам устройството стига до "зареждане на карти" и до там , при включване към компютър не излиза иконката за връзка на компа , самият комп не вижда ново устройство дори при ръчно сканиране през дивайз мениджъра . натискане и задържане в долния десен ъгъл докато включвам устройството не ме води до опцията за хард ресет . някой с някакви идеи как мога да го поправя , ако има и някой от Варна и региона (Добрич, Шумен, Разград ) който да удари едно рамо съм готов да си заплатя или почерпя за услугата . благодаря предварително

        Коментар


        • #5
          От: проблем с nuvi 255w

          Купи му едно Айго за стотина лева, пък това ако можеш си го съживи. Няма гаранция, че сега и да живне няма да се бъгне отново и то баш когато не трябва. А и батерията за тия 4 години сигурно е заминала.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: проблем с nuvi 255w

            Колега , не видях да си пробвал да вкараш уреда в пре - буут моде и от там да го флашнеш с излекуван софтуер, който не търси карти и прочие, които може да са повредени и затова не продължава да ти зарежда. После се вижда от компа, триеш карти и пой, слагаш нови и флашваш с оригиналния фърмуер. В 95процента от случаите после тръгва и си работи без проблем. Повече данни как става може да потърсиш в нета, имаше и един български форум за гармин , но е спрян, там беше описано каква е цялата процедура. Аз пога да се пробвам, но трябва да ми го пратиш ако ти се занимава по Еконт.

            Коментар


            • #7
              От: проблем с nuvi 255w

              Първоначално публикуван от chefolino Преглед на мнение
              ... колкото и да включвам и спирам устройството стига до "зареждане на карти" и до там , при включване към компютър не излиза иконката за връзка на компа , самият комп не вижда ново устройство дори при ръчно сканиране през дивайз мениджъра . натискане и задържане в долния десен ъгъл докато включвам устройството не ме води до опцията за хард ресет .

              Същия проблем преботих преди два дни на моето 265w. Явно има скапана карта, която не успява да зареди.
              Процесът открих тук в нашия форум и е следния:
              Нувито е изключено. SDкартата (ако има) е извадена.
              Забожда се кабела в Компютъра и в момента в който излезе надписа GARMIN, се плъзга наляво копчето за включване и се пуска(т.е. не се задържа).
              Може да се наложи няколко пъти да се повтори, докато се уцели точния момент на плъзгането.
              На екрана излиза надпис "зареждане на батерия".
              Оставя се уреда така, без да се натиска нищо по-вече.
              В този момент компютъра вече го захапва като външно устройство и можеш да смениш имидж файловете с картите с такива- по-актуални или свалени наново.
              Ако имаш карти на SDкартата ги сменяш само през отделен карточетец, а не през Нувито.
              Дано да ти помогне тази процедура.
              При мен стана и живее втори живот.
              Последно редактирано от dedoKoko; 01-01-15, 13:00.
              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

              Коментар


              • #8
                От: проблем с nuvi 255w

                "В този момент компютъра вече го захапва като външно устройство и можеш да смениш имидж файловете с картите с такива- по-актуални или свалени наново."

                Не е така, в този момент флашваш уреда с фърмуер, който не търси карти, после вече ще се види от компютъра и може да му смениш картите, като след това трябва пак да се флашне с оригиналният фърмуер, за да ги види

                Коментар


                • #9
                  От: проблем с nuvi 255w

                  Първоначално публикуван от vamfan Преглед на мнение
                  Колега , не видях да си пробвал да вкараш уреда в пре - буут моде и от там да го флашнеш с излекуван софтуер, който не търси карти и прочие, които може да са повредени и затова не продължава да ти зарежда. После се вижда от компа, триеш карти и пой, слагаш нови и флашваш с оригиналния фърмуер. В 95процента от случаите после тръгва и си работи без проблем. Повече данни как става може да потърсиш в нета, имаше и един български форум за гармин , но е спрян, там беше описано каква е цялата процедура. Аз пога да се пробвам, но трябва да ми го пратиш ако ти се занимава по Еконт.
                  колега , пробвах го метода с флашването с лекуван фирмуер в пре-буут мод . стигам само до момента в който с updater-а се опитвам да флашна , самият updater вижда устройството със серийният му номер , дори ако се опитам да сложа по стара версия фирмуер (6.40 към 5.00) ми излиза надпис с предупреждение ,че се опитвам да сложа по-стара версия. натискам ок и след това нищо, следва рестарт и пак и пак ... колега от форума от свищов си предложи услугите да го лекува и той , в неделя му пращам устройството чрез приятел да го погледне. поздрави

                  другият метод с плъзгането в момента на зареждане го правя, влиза в зареждащ режим , включен е към пц-то , то компа не го открива като някакъв вид устройство. изобщо компа го засича само като го пускам в пре-буут мод при натискане и задържане в горния ляв ъгъл на дисплея и плъзгане на пауър бутона.

                  Коментар


                  • #10
                    От: проблем с nuvi 255w

                    Първоначално публикуван от vamfan Преглед на мнение
                    "В този момент компютъра вече го захапва като външно устройство и можеш да смениш имидж файловете с картите с такива- по-актуални или свалени наново."

                    Не е така, в този момент флашваш уреда с фърмуер, който не търси карти, после вече ще се види от компютъра и може да му смениш картите, като след това трябва пак да се флашне с оригиналният фърмуер, за да ги види
                    Моя Гармин е с предпоследния фърмуер- просто не съм го ъпдейтвал.
                    И написах какво съм направил.
                    Компа си го видя като слънце.
                    Изтеглих наново картата и я пуснах в джипиеса.
                    Картата, която ми заби, е последната- ОФРМ 2014Q4, свалена напълно законно и легално от Сайта им (имам ЛайфтаЙм абонамент).
                    Забиването стана по време на път, след спиране на бензиностанция.
                    Няколко десетки опита с пръст горе в ляво, долу в дясно, вадене на батерия и натискане на ресет бутона не помогнаха.
                    Единственно това помогна, затова го написах.
                    Сега ще сваля последния фърмуер, пък ще видя.
                    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                    Коментар


                    • #11
                      От: проблем с nuvi 255w

                      За да приключим темата на колегата - нувито е мъртво.
                      Като цяло тези нувита са железни и може би това изключението потвърждава правилото, но според мен и други колеги чипът е заминал /има лоши сектори или нещо много се е омотало/. Всички опити се провалиха.
                      Наливах му по-висок, по-нисък, модифициран FW, издирих 6.40 (няма го в нета), опитах да изтрия картата чрез команда от SD картата, но уреда и нея не вижда - все тая.
                      Остава си с 6.40 и същото поведение. Искам да кажа, че ползвах и доста външна интернационална помощ, но никой не се справи или което и да е от предложенията можа да помогне. Утре или в другиден го връщам на колегата, ако реши да го ползва за резервни части.
                      Nothing comes from nothing...

                      Коментар


                      • #12
                        От: проблем с nuvi 255w

                        А някои пробвал ли е просто да го отвори и разкачи двете батерии? Да поседи малко така след което да го пусне към компа би трябвало да го разпознае . моито нуви 205 по този начин го съживявам два пъти вече.

                        Коментар


                        • #13
                          От: проблем с nuvi 255w

                          Що две батерии, аз една виждам? Имах случай с умряло по същият начин 250. Чипа с паметта просто си е заминал или има повредени сектори още в буута. Същите признаци, и откачане на батерията не помогна. Остана си за части. Явно го имат това като проблем, а и вече са на по 5г. някой устройства.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X