Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с търсене на градове при Garmin nuvi 310

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с търсене на градове при Garmin nuvi 310

    Имам такова устройство с качена карта OFRM Geotrаde CITY 5.21 LAT. Устройството не е кирилизирано и си го ползвам на английски, както съм написал в името на картата ползвам латинската версия на картата. Проблемът който имам е, че когато търся населени места от опцията "градове" ми казва, че няма съвпадение който и град да напиша(на латиница). Населените места ги има, картата е ОК но незнам дали е някаква настройка или нещо друго. Когато търся по адрес си ми ги намира градовете. Моля ако някой знае къде бъркам да ме поправи!

  • #2
    От: Проблем с търсене на градове при Garmin nuvi 310

    Никои ли неможе да ми каже къде бъркам?? Мнение или нещо?? Благодаря Ви предварително!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с търсене на градове при Garmin nuvi 310

      Позиционирало ли те е в България? Задай му около кой град да търси. Да не би да работи ограничението по разстояние?

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с търсене на градове при Garmin nuvi 310

        Позиционирано е в България! Как да изключа това ограничение, ако евентуално е включено. Ако съм останал неразбран, като търся на адреси, и си задавам първо града и после улица и номер, нямам проблем, става въпрос за опцията градове, или населени места,защото п първата икона за търсене на адреси ня излизат малките населени места, т.е. селата , те излизат като се търсят от иконата в главното меню-градове(ползвал съм нуви 215). но с тожа нуви 310 ми казва че няма съвпадение като задам да търси от градове!!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с търсене на градове при Garmin nuvi 310

          Пробвай да намериш град или село близо край текущата ти позиция. Колко далеко ги търсиш от мястото на което те показва?

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с търсене на градове при Garmin nuvi 310

            Ами да, пробвах и ми намира най близките села в региона, пробвах и на друго място като отида и там ми намира най-близките села на региона в който съм. Как мога да го оправя да ги намира без значение къде съм??

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с търсене на градове при Garmin nuvi 310

              Не можеш! Давай му да търси около "Near Other City" (или нещо подобно беше). Този недостатък на софтуера май ще се избегне в следващата версия на картата OFRM. (май обещаха)

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с търсене на градове при Garmin nuvi 310

                Аха, ясно благодаря! Просто модела който ползвах преди нуви210, си беше със същата версия на картата, само че на кирилица и там си търсеше и намираше абсолютно всичко без значение къде съм. Пробвах и с опцията "Near Other City" при 310-ката , и още при написването на града около който искам да намеря нещо ми казва че няма съвпадение!..... Незнам да взема да го дам някъде да ми го кирилизират устройството ли??

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с търсене на градове при Garmin nuvi 310

                  До скоро го имах същия и нямаше проблеми. Новият собственник също не се е оплакал. Или някоя друга карта ти обърква уреда или картата нещо не си я дръпнал добре. Ъпдейтвай си софта с WebUpdater , ако не си го правил.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с търсене на градове при Garmin nuvi 310

                    Сигурно ще е досаден малко въпроса ми, но как да го направя това с ъбдейтването. Не съм много на ясно! Ако може малко инфо за това какво точно трябва да направя? Благодаря предварително.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с търсене на градове при Garmin nuvi 310

                      Теглиш това и го инсталираш на PC-то:
                      http://www8.garmin.com/software/WebUpdater_242.exe
                      Свързваш навигацията към компа , стартираш програмата и следваш стъпките. Ако има нов ъпдейт ще ти изпише версията и продължаваш по стъпките.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с търсене на градове при Garmin nuvi 310

                        ОК. Мерси много! Направих ги нещата, но си ми казва, че няма нов ъпдейд за машинката!..... Едно въпросче! - има ли смисъл да търся да го дам някъде да го кирилизират?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с търсене на градове при Garmin nuvi 310

                          В този случай менюто става на руски. Българско меню не съм чул да има. Единствено ще можеш да използваш картата на кирилица (по-удобно си е). Друга разлика няма.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с търсене на градове при Garmin nuvi 310

                            Благодаря!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X