Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Губи сателитите...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Губи сателитите...

    Взех 1-DIN навигация за Експерта и монтирах приемника под таблото, но това беше преди повече от година и от тогава почти не съм карал колата. Чак сега по празниците я разходих до Гърция и ме изненада неприятно, че някъде след час работа губи сателитите - на екрана се вижда само един сателит без връзка с него (обикновено са 12 свързани от 14). Щом ресетна навигацията се оправя, но пак след време се обърква - така 3-4 пъти се наложи ресет. На джипката пак имам подобна навигация и там също имах такъв проблем, но продавача ме посъветва да изкарам приемника над таблото и нещата се подобриха значително. Чудя се дали проблема е пак от слаб сигнал, но пък веднага се оправя след ресет?! Някакви съвети? Мерси!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    Понякога просто се губят и причината не е в устройството, а по-нагоре. Точно в северна Гърция ми се наложи да се ориентирам по карта преди 2-3 години.
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

    Коментар


    • #3
      Сложи антената на таблото и ще се оправи.

      Коментар


      • #4
        12 сателита е много скромен резултат в днешно време. И телефона и автомобилния китаец в общия случай държат между 25 и 35. Китаеца е именно с антена под таблото, на мястото на оригиналната на возилото.
        Миналото лято въртеше номера, но след смяна на антената вече всичко е наред.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          12 сателита е много скромен резултат в днешно време. И телефона и автомобилния китаец в общия случай държат между 25 и 35. Китаеца е именно с антена под таблото, на мястото на оригиналната на возилото.
          Миналото лято въртеше номера, но след смяна на антената вече всичко е наред.
          Еми стигат и до 6-7 свързани, явно сигнала е слаб и ще трябва да вадя антената отгоре като на джипа. Говорим за навигацията която взех от теб.
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #6
            Смени антената. Продават ги на никакви пари. Другото е че е възможно предното стъкло да е с покритие, което пречи. Тя вадеше толкова сателити на бюрото вкъщи, ако помня дибре.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • Edo
              Edo коментира
              Редактиране на коментар
              OK!

          • #7
            Това е нормалното към днешна дата. Използва дори повече сателити след 5-10 инути каране и при кубаво време. Стигал съм до 33 от 36 използвани сателита:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2024-01-08_13-55-44-048.jpg
Прегледи:153
Размер:105.4 КБ
ID:6950605

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2024-01-08_13-55-44-036.jpg
Прегледи:148
Размер:95.9 КБ
ID:6950606

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2024-01-08_13-55-41-342.jpg
Прегледи:148
Размер:99.2 КБ
ID:6950607

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2024-01-08_13-55-38-804.jpg
Прегледи:148
Размер:94.1 КБ
ID:6950608
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              Не мога да знам дали точността е вярна. Все пак е китаец, много вероятно и софтуера също. Телефонът ми никога не дава такава точност, някогашния ми Colorado 300 с много по-малко сателити редовно даваше 2 метра точност.

              При 26 използвани сателита точността със сигурност е по-добра всичко, което човек би искал от автомобилна навигация.

            • disko04
              disko04 коментира
              Редактиране на коментар
              Идеята ми беше движейки се усещаш ли да е много точно локализирането? Защото от моят опит с разни навигатори като сляза от цариградско в локалното минава време докато това се отрази. Едни 5 и нагоре метра задължително.

            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              Ми няма колебаене по кой път вървя, взима си завоите навреме, не се чуди на къде завивам. ама то си е така от самото начало. И телефонът ми се държи така. Просто си върши работата и толкоз.

          • #8
            Това е от днес:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ps.jpg
Прегледи:97
Размер:406.9 КБ
ID:6951134

            И това общо взето е нормалната картинка в 95% от времето. Ако съм в някое дере или подобно място евентуално може да паднат под 20. Това на картинката е в уличка между къщи и автосервиз, На някое по-открито място ще прихване още повече. А ако сложа антната на тавана може и да ги хване почти всичките възможни. Сега е под таблото, зад мул;тимедията, на нарочна ламаринена основа. Там беше и оригиналната антена на возилото. То не съм много сигурен дали и не върнах оригиналната - по едно време си намерих преходник и сравнявах общо 3 антени, ама не помня коя оставих.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X