Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Струва ли си смяната?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Струва ли си смяната?

    Става дума за смяна на DRIVE 50LM с DRIVESMART 55 MT-S EU. DRIVE 50LM е като нов и си работи добре обаче аз използвам очила за четене демек не до скиф на близко (няма как да шофирам с очила щото ще се причукам а и не само мене де) та .....сегашният е с 480x272 резолюция и дребните шрифтове са ми проблемни , DRIVESMART 55 MT-S EU е с 1200 x 720 пиксела та имали вероятност за по-добра видимост при положение че екрана е само с 0,5 инча по-голям. Другото което ме заинтригува е гласовите команди - това ако работи като хората м/и и то ще ми е от полза и това е.

    Ако някой има преки впечатления ще съм благодарен да ги сподели. Принципно нещата не са трагични (доволно добре го виждам) но ако това ми подобри комфорта що пък не.

  • #2
    Недей, аз го направих и рева.

    Ту кабела не му харесва на новия ГПС, ту картите са зле и струват кило пари, иска да се върже през телефона ти за трафик новини, пълен таш@к.

    Карай си старото и не се занимавай и без това до година две, телефоните ще убият този вид устройства като напълно ненужни.

    Гласовите команди работят добре и на много по-стари гармини, явно акцента ти е малко проблем ако не те разбира

    Ако имаш място направо сложи една нова система вместо старото радио, екрана е по-голям от на Гармина + музики, филми и т.н. + няколко приложения за навигация + безплатни карти и т.н.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • Пенчо
      Пенчо коментира
      Редактиране на коментар
      Напълно съм съгласен!!!
      Макар, че мразя всякави компютри от като са се родили / компютрите де/..
      Щото не обичам някой с дръпнати очички да решава вместо мен какво да правя!!

  • #3
    Мммм да предполагах за подобен отговор та затова реших първо да се допитам, благодарим за отговора ще си карам с моя значи.

    И още едно странично въпросче. Принципно как стои въпроса с актуализирането на картите при покупка на втора употреба на DriveSmart който най-вероятно е регистриран вече на предният собственик. Разбрах че при тези модели не стават отключени карти Garmin City Navigator Europe NT/NTU, това означава ли купуваш втора употреба Гармин - купуваш си и нов лиценз на картата след това.

    Коментар


    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      За сити навигатор не е проблем да се актуализира от всеки компютър и не е свързано с профил на човек.
      Ъпдейта си работи без да се интересува кой е зад клавиатурата.

      Модерните с уан-фай при наличие на мрежа могат да се ъпдейтнат и без нужда от компютър.

      За ОФРМ карта с абонамента е по-сложно.
      Старият собственик трябва да ти прехвърли абонамента от неговият профил в карта.БГ към твоят.
      Тоест и двамата трябва да имате рег там за да ти се прехвърли абонамент.

      Поне така беше последно.

  • #4
    Още един голям минус открих че май е премахната опцията търсене по координати която е налична при по старите модели, аз лично често я използвам.

    Коментар


  • #5
    Вярно бе, аз гледах едно клипче и там като разцъкваха устройството в менюто за търсене не видях иконката.

    Коментар


    • #6
      Въпреки че се отказах от закупуването на нова 55 MT-S EU в последствие попаднах на изгодна DriveSmart 61 LMT-D втора употреба но изглежда като чисто нова, за парите които ми я даваха не се сдържах и реших да я взема. С 6,95 инча 1024 x 600 дисплей и вградена DAB радиовръзка за трафика, ами голямото си е голямо по съвсем друг начин се виждат шрифтовете и възприема и изглежда самата карта дори и при мащабиране като при по малката.
      Поиграх си малко с нея дори направих едно каране и в нито един момент не изпитах нужда от очилата всичко си виждах идеално, все пак съм с 1,5 диоптъра (ако се сещам правилно че отдавна ги нося). Определено препоръчвам на хора като мене с очелки навигация с такъв размер и резолюция, повече от доволен.

      Сега трябва да реша дават ли ми се още пари и колко за OFRM, не може да и се отрече че поне като POI точки и информация е по-добра от Гарминската въпреки че при рутирането за мен си е доста кахърна на моменти даже отвратително странно се представя. Или ще си взема еднократна или пък с доживотно обновление все пак я използвам основно да търся на нея нещо което не откривам на другата (а то има не е като да няма) и си шофирам с Гарминската.

      Бонус ще ми е ако с Bluetooth устройство хендсфри разговорите са добри, не съм го изпробвал все още но от най-важното съм пре доволен.

      Коментар


      • #7
        Аз не мисля, че тук има работещ DAB.
        Не съм наясно с модела, с атомобилните навигатори отдавна приключих.
        Този модел би трябвало да получава трафик информация и от интернет през умнофон и приложение.
        Пробвал съм го така през доста по-старо поколение Dezl.
        Работи но е много далеч като актуалност от трафик информацията на която и да е онлайн платформа - Google, Apple, все едно.

        За картите всеки си преценява, аз за OFRM не бих платил допълнително.
        В градска среда изобщо на пътя плюсовете от тази карта не оправдават цената ако приемем, че имаш лиценз за CN.
        Може би наистина еднократно сваляне но пак ми се струва излишно.

        Иначе със здраве да си я ползваш.
        Враг усраине

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X