Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екстра-Избягване на задръствания-има ли?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Екстра-Избягване на задръствания-има ли?

    Аз съм с нуви 255W имам бг карта(и ако кажете каде в нувито мога да вида каква ми е картата,че скоро го взех и незнам...)интересуваме има ли екстра за избягване на задръствания в София или като цяло за БГ и Европа
    [SIZE=5][B]Nuvi 255W[/B][/SIZE]

  • #2
    До: Екстра-Избягване на задръствания-има ли?

    Първоначално публикуван от dxristov Преглед на мнение
    Аз съм с нуви 255W имам бг карта(и ако кажете каде в нувито мога да вида каква ми е картата,че скоро го взех и незнам...)интересуваме има ли екстра за избягване на задръствания в София или като цяло за БГ и Европа
    В България все още нямаме тъкава активна екстра за трафика.Toзи модел Нюви 255W не подържа такова меню но по принцип го има в моделите 6xx,7xx. Като с навигациите от тея модели към комплекта вървят и трафик антени

    Коментар


    • #3
      До: Екстра-Избягване на задръствания-има ли?

      В България все още нямаме тъкава активна екстра за трафика.Toзи модел Нюви 255W не подържа такова меню но по принцип го има в моделите 6xx,7xx. Като с навигациите от тея модели към комплекта вървят и трафик антени
      2x5 поддържат приемане на FM TMC (също и MSN Direct - http://www8.garmin.com/traffic/) също както моделите 6xx, 7xx, 8xx и т.н., даже ако не се лъжа и новите 2xx също би трябвало да поддържат приемане на такъв сигнал За съжаление моделът 2x5, който се внася в България не идва с трафик антена, която позволява приемането на този сигнал Най-вероятно причината, е че няма такава разработена система в България и нейното приложение е безполезно. Разбира се антени се продават допълнително ...

      Коментар


      • #4
        До: Екстра-Избягване на задръствания-има ли?

        Ако това може да успокои някой - ползвал съм такова нещо тук в Щатите, и е абсолютно безполезно
        Всичко зависи от постъпващата информация, а тя или е недостатъчна, или се сменя прекалено бързо. Поне при моите проби, данни идваха само и единствено за някакви извънредни задръствания, стил катастрофа или нещо подобно. Редовните тапи които стават всеки ден на точно определени места не ги засичаше.

        Подобна система може би би сработила в Париж, от градовете в които ми се е налагало да карам това е бил градът с най-стройна информационна система относно задръстванията. Не че ги предотвратява, но поне в 90% от случаите ти казва с точност до минута колко време ще чакаш в задръстването.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          До: Екстра-Избягване на задръствания-има ли?

          Само ми е интересно къде се включва антената на Нуви 205, като има само стандарен УСБ куплунг. Иначе в скритите менюта наистина имасервизни менута за ФМ и МСН

          Коментар


          • #6
            До: Екстра-Избягване на задръствания-има ли?

            Първоначално публикуван от dxristov Преглед на мнение
            Аз съм с нуви 255W имам бг карта(и ако кажете каде в нувито мога да вида каква ми е картата,че скоро го взех и незнам...)интересуваме има ли екстра за избягване на задръствания в София или като цяло за БГ и Европа
            Както вече колегите казаха, нямаме разгърната система за информация за трафика и следователно нямаме излъчван сигнал по въпроса.
            Вариант е, когато видиш напред, че има задръстване, да активираш Детур-функцията на апарата, при което той ще се опита да изчисли заобиколен маршрут, с цел избягване на проблемния участък. Яд ме е, че моята машинка няма такава функция!

            Коментар


            • #7
              До: Екстра-Избягване на задръствания-има ли?

              Само ми е интересно къде се включва антената на Нуви 205, като има само стандарен УСБ куплунг. Иначе в скритите менюта наистина имасервизни менута за ФМ и МСН
              В USB входа ! Виждал съм само обединен кабел за захранване + антена в едно, които се включват като един кабел в USB входа. Фактически и антената се захранва от там. Но знам че има и отделна антена, която се включва в USB входа, обаче не намирам смисъл тъй като тя допълнително дърпа ток от батерията, а уреда няма откъде да се захранва...

              Коментар


              • #8
                До: Екстра-Избягване на задръствания-има ли?

                Oбщо взето безполезна опция.Само в Германия вьрши работа до някьде,за другите страни искат по 20 евро на месец такса.При активиране на услугата ти дават 3 месеца гратисен период,след това получаваш информация,но е от преди 2-3 дни.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X