Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GARMIN NUVI 360

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • GARMIN NUVI 360

    Колеги донесоха ми устройството от Щатите с инсталирана карта на Северна Америка.Естествено исках да си инсталирам др. карти,но се сблъсках с проблем.Изтеглих си карта на Турция и я инсталирах в Mapsource,след което я отключих с 25 цифрения код,после я качих на нувито и тя се появи в менюто редом до тази на сев. америка.Маркирам си я с чавка,но нищо не ми излиза на екрана от нея.Кажете ми моля,къде греша и защо не ми показва картата апарата.

  • #2
    До: GARMIN NUVI 360

    Трябва да се намираш на територията на Турция или в режим на разглеждане на карта да си я придърпаш на екрана.
    Или му задай адрес в Турция и го изкарай на екрана.

    Коментар


    • #3
      До: GARMIN NUVI 360

      Трябва да си изключиш другата карта на северна Америка от чавката и да си оставиш включена само Турската. Не трябва да имаш включени по две карти наведнъж.

      Коментар


      • #4
        До: GARMIN NUVI 360

        Принципно няма проблем с пуснати много карти наведнъж. Поне не и за да се виждат на екрана. Понякога има проблем при търсене и/или рутиране.
        Турската карта има детайли чак при много голям зуум, на пръв поглед изглежда че я няма и изглежда, че излиза базова карта.
        Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
        GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

        Коментар


        • #5
          До: GARMIN NUVI 360

          Благодаря ви за отговорите,да се надявам че ще се справя с тоя проблем!

          Коментар


          • #6
            До: GARMIN NUVI 360

            Здравейте,
            Аз също използвам Nuvi 360. Знам, че вече е малко старичко и доста неща в него отстъпват на новите модели, но ми върши работа, поне за това, за което го използвам. Зададох същият въпрос в една друга тема, но не се получи и бих искал да го повторя тук. Машинката дойде с инсталирана карта на Европа. Стара версия, която нито може да се обновява, нито пък използвам поради ред причини. Та въпросът ми е дали мога да я махна по някакъв начин без да съсипя машинката?
            С карти на България още не съм го пробвал, но твърдо смятам да си купя дискутираната тук 4.80 щом се прибера някога, стига да е на разумна цена...
            Благодаря предварително!
            [FONT=Comic Sans MS]Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something. :)[/FONT]

            Коментар


            • #7
              До: GARMIN NUVI 360

              Дай списък с файловете с разширение .img и размерите им, и ще видим кое какво е, кое е за триене, и т.н.
              Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
              GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

              Коментар


              • #8
                До: GARMIN NUVI 360

                Здравейте,
                Файловете с разширение img са следните:
                gmapbmap.img
                gmapprom.img
                gmapsupp.img
                Имайте предвид, че съм инсталирал втора карта, която използвам. Напоследък при включване на прибора взе да ми дава и съобщение, че каратата на Европа е по-стара от една година и трябвало да се обърна към съответната страница на Garmin за да си купя нова. Само че там никой не иска да отговори на въпроса защо трябва да давам пари за нещо, което не използвам!?
                [FONT=Comic Sans MS]Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something. :)[/FONT]

                Коментар


                • #9
                  До: GARMIN NUVI 360

                  А размерите на файловете?
                  Би трябвало да знаеш коя карта си инсталирал и на какво е тя.
                  Ако си качвал нещо през MapSource това би трябвало да е gmapsupp.img
                  Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                  GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                  Коментар


                  • #10
                    До: GARMIN NUVI 360

                    Файловете са със следните размери:
                    gmapbmap.img - 6604 kB, не се идентифицира кога е създаден и нямам представа какво може да е. Пробвах да го отворя с GPSMapEdit, но дава грешка или по-точно някакви досадни съобщения типични за Windows, които обикновено нищо не означават;
                    gmapprom.img - 1137984 kB, не се идентифицира кога е създаден и според мен това е вградената карта;
                    gmapsupp.img - 10554 kB, дата на създаване 02.05.09, т.е. когато за последен път обнових картата, която използвам с Mapsource;
                    Дано това е достатъчно. Благодаря!
                    [FONT=Comic Sans MS]Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something. :)[/FONT]

                    Коментар


                    • #11
                      До: GARMIN NUVI 360

                      В другата тема вече са ти отговорили, но за прегледност е добре да се напише и тук.
                      Триеш файла gmapprom.img и се спасяваш от досадната Европейска карта.
                      Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                      GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                      Коментар


                      • #12
                        От: GARMIN NUVI 360

                        имаш 3 файла за карти:

                        - gmapbmap (base map)
                        - gmapsupp
                        - gmapprom

                        последните две триеш и слагаш каквито си поискаш. ако картата която слагаш е заключена трябва да има и съответния unl файл към нея, прмер gmapsupp.unl с отключващия код вътре.

                        Коментар


                        • #13
                          От: GARMIN NUVI 360

                          Колега , темата е от преди две години !!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: GARMIN NUVI 360

                            Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                            Колега , темата е от преди две години !!!
                            Човека сега смогнал да отговори
                            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                            Коментар


                            • #15
                              Здравейте. Днес имам възможността да си поиграя с една от тези джаджи , но имам странен проблем.
                              Не мога да инсталирам Бг интерфейст !!! Изтеглих Garmin Express , избрах да инсталира Български , уж го инсталира ,DONE, но след боот на устройството.. няма никаква промяна.. в настройките на език.. Българския отново липсва, какво изпускам ?
                              Последно редактирано от ISG; 08-02-15, 15:31.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X