Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Nuvi 255W

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Nuvi 255W

    Здравейте, днес си купих Nuvi 255W от технополис с БГ-картата и карта за Европа .От известно време ползвам Nokia N95 с garmin mobile XT и си купих карата на Петър от bgroutingmap.bg и съм много доволен.Точно поради тази причина си купих GPS на Garmin за да мога да си кача картата на Петър и днес като си я взех реших да си кача неговата карта, от Mapsource-a маркирах и дадох Send to Device и ми испписа че всико е точно.След като извадих GPS-a от кабела ми изписа че картите са заключени и от тогава ми работи само карата за европа нито българската карта която оригинално си беше нито тази която се опитах да я кача.Пробвах да изтиря дори тази карта която я качих но не се появи оригиналта качена българска карта.И сега не зная дори как да си върна поне старата карта.Моля ви помогнете ми поне някаква карта да имам за България.Благодаря ви предварително!!

  • #2
    До: Проблем с Nuvi 255W

    Ами не можете да си върнете картата, която сте имал, просто защото тя е изтрита. Така се е получило, когато сте качил въпросната карта, защото качвайки я от мапсорса, тя заменя тази, която ви е в ГПС-а!
    Попринцип като си купите карта, ви се дава код, който е генериран възоснова на ID-то на устройството. Една закупена карта се ползва само на едно устройство. За да ползвате картата, която искате трябва да се обърнете, към този от които сте я купил, за да Ви даде код, с който да я отключите към нювито.
    Последно редактирано от Peppy; 05-07-08, 22:49.
    LZ1PER

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с Nuvi 255W

      Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
      Ами не можете да си върнете картата, която сте имал. Когато сте качили въпросната карта, тя е изтрила предишната! За да ползвате картата, която искате трябва да се обърнете, към този от които сте я купил, за да Ви даде код, с който да я отключите към нювито.
      Много интересно защо не тръгва на тази машинка като на един приятел качих картата на нуви 250 и запали отлично без кодове без нищо.Дори и пробвах с картата от нокиа-та ми и от ново ми изписа че е заключена а тя всъщност не е !!!

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с Nuvi 255W

        Картата е заключена към даден уред. На друг уред няма да работи. Когато сте я купували от Петър нали сте му дали ID номера на уреда си. Ще работи само на него.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с Nuvi 255W

          Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
          Картата е заключена към даден уред. На друг уред няма да работи. Когато сте я купували от Петър нали сте му дали ID номера на уреда си. Ще работи само на него.
          Не е уред а е карта и сам я пробвал на някоилко други устойства и работи без пробем

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с Nuvi 255W

            Първоначално публикуван от goblink Преглед на мнение
            Не е уред а е карта и сам я пробвал на някоилко други устойства и работи без пробем
            Ами защо не можете да си я пуснете на вашето?
            LZ1PER

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с Nuvi 255W

              Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
              Ами защо не можете да си я пуснете на вашето?
              Това се питам и аз защо ми излиза че е заключена като на нуви 250 тръгва,може би има разлика в софта!

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с Nuvi 255W

                Защо ми се струва че въпросната карта е на SD-карта памет и е заключена към нея. Или нещо бъркам? И двете карти / на Събин и Петър / са заклучени към нещо. На 100% съм сигурен, че тази карта за която говориш, също е заключена.
                Последно редактирано от makso; 06-07-08, 18:12.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с Nuvi 255W

                  Здр. аз имам Nuvi 250w също с карти на Европа и на България и искам да попитам как мога да си кача и други карти в устройството. Качвам например карта на Гърция и я преименувам на gmapsup2.img за да не ми се изтрият другите карти, но неиска да ми я разпознае. Така че ако някой може да ми помогне ще се радвам.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с Nuvi 255W

                    На SD картата само име GMAPSUPP.
                    В уреда: GMAPSUPP , GMAPPROM , GMAPPROM1 , GMAPOEM ( не се изключва от менюто).

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с Nuvi 255W

                      Мерси за отговора сега ще пробвам.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X