Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за GPS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за GPS

    Здравейте колеги, търся си GPS навигация. Казаха ми че гермин са много добри навигации но аз реших да попитам и вас. Коя марка навигации са добри за България и Европа. Тази я предлагат в Технополис, GARMIN NUVI 1390T BG за 249 лв. Питам се дали е добра. Не съм работил със такъв вид навигации. Ползвам IGO на телефона но съм решил да сменям телефона със обикновен защото на този се получава някаква микрофония и нищо не се разбира, а и в студено време тези тъчскринове не работят когато са ти студени ръцете. Дайте съвет за навигация до 250 лева.
    Последно редактирано от svetkavica; 19-04-14, 17:57.

  • #2
    От: Съвет за GPS

    Ако е за лек автомобил бих ти препоръчал един 5" китаец....
    Преимущества:
    1. Евтин (60-90$)
    2. Размера е достатъчен за добра информативност. По-малките са прекалено дребни, а по-големите (7") заемат голяма част от зрителното поле и поне мен ме дразнят (става въпрос само за допълнително монтираните - със смукалки и т.н.)
    3. На тези китайци можеш да инсталираш какъвто си искаш софтуер. Личните ми предпочитания са за IGO - доста добри скинове има (IGO за Андроида май е с по-малка функционалност отколкото WIN CE както са китайците)...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за GPS

      Първоначално публикуван от svetkavica Преглед на мнение
      Здравейте колеги, търся си GPS навигация. Казаха ми че гермин са много добри навигации но аз реших да попитам и вас. Коя марка навигации са добри за България и Европа. Тази я предлагат в Технополис, GARMIN NUVI 1390T BG за 249 лв. Питам се дали е добра. Не съм работил със такъв вид навигации. Ползвам IGO на телефона но съм решил да сменя телефона със обикновен защото на този се получава някаква микрофония и нищо не се разбира, а и в студено време тези тъчскринове не работят когато са ти студени ръцете. Дайте съвет за навигация до 250 лева.
      Замислял ли си се за някое нуви втора ръка?
      Вече се намират такива за под 100лв всякакви. Лично винаги бих ги предпочел пред тъпия китаец който и да е бил той. Сега друг е въпроса е дали ти допада Гармина или търсиш някоя друга конкректна програма дето да ползваш. Освен това не знам и какви екстри търсиш от дадена навигация защото Нувитата от модел до модел се различават коренно като функции и размери ан екрана. Относно картата още едни 60-80лв. евентуално си пиши за OFRM картата или ползваш някоя друга от безплатните варианти ако не ти се дават пари за нея.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за GPS

        Nuvi 1390 според мен не е лош избор.В Продавалник има такива за около 120 лева.Ползвам такъв вече втора година.Достатъчно функционален е за парите си.Не че 1490 с пет инчовия си диспей не е добър,но е по скъпичък при почти същите параметри.А колкото до китайските полуфабрикати-вярно може да им качиш каквото искаш като софтуер,но толкова и работят,като за 60 долара,/личен опит с diva 4305 с Win Ce 6/А и въпросът с актуалността на картите е доста спорен,поне най-новата която аз успях да намеря за IGo беше отпреди три години.Магистрали-ама друг път.Сигурно някой има по свежи карти , ама си ги стиска и не ги качва.пробвах и Sygyc,резултата беше подобен,не че не работи изобщо,ама...Гармин въобще не тръгна като свят.Бих заложил на Garmin Nuvi и една легална карта ОФРМ,за предпочитане с доживотно обновяване.

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за GPS

          Първоначално публикуван от raptor213 Преглед на мнение
          Nuvi 1390 според мен не е лош избор.В Продавалник има такива за около 120 лева.Ползвам такъв вече втора година.Достатъчно функционален е за парите си.Не че 1490 с пет инчовия си диспей не е добър,но е по скъпичък при почти същите параметри.А колкото до китайските полуфабрикати-вярно може да им качиш каквото искаш като софтуер,но толкова и работят,като за 60 долара,/личен опит с diva 4305 с Win Ce 6/А и въпросът с актуалността на картите е доста спорен,поне най-новата която аз успях да намеря за IGo беше отпреди три години.Магистрали-ама друг път.Сигурно някой има по свежи карти , ама си ги стиска и не ги качва.пробвах и Sygyc,резултата беше подобен,не че не работи изобщо,ама...Гармин въобще не тръгна като свят.Бих заложил на Garmin Nuvi и една легална карта ОФРМ,за предпочитане с доживотно обновяване.
          Колега дай съвет тогава за конкретен модел на Garmin Nuvi с доживотно обновяване

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за GPS

            Ако няма да ти трябва ОФРМ и си свикнал с IGo, вземи си едно Престижо, пробвал съм го и у нас, и в чужбина, много приятна машинка с добри карти, на места - по-добри от Гарминските. За тези пари ще го вземеш ново, гаранционно и с видеорегистратор.
            Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за GPS

              Спирам се на тези двата модела GARMIN NUVI 1390T BG и GARMIN NUVI 2455 LM EU BG. Коя от двете е по добра. За GARMIN NUVI 2455 LM EU BG четох че има доживотна актуализация на картите. Вярно ли е това и как става, автоматично ли се обновявата или се влиза някъде в менюто и ги обновяваш ръчно.

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за GPS

                [QUOTE=icpart;2484679Лично винаги бих ги предпочел пред тъпия китаец който и да е бил той.[/QUOTE]

                Колега, Нувито също е произведено в Китай.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за GPS

                  Първоначално публикуван от raptor213 Преглед на мнение
                  Nuvi 1390 според мен не е лош избор.В Продавалник има такива за около 120 лева.Ползвам такъв вече втора година.Достатъчно функционален е за парите си.Не че 1490 с пет инчовия си диспей не е добър,но е по скъпичък при почти същите параметри.А колкото до китайските полуфабрикати-вярно може да им качиш каквото искаш като софтуер,но толкова и работят,като за 60 долара,/личен опит с diva 4305 с Win Ce 6/А и въпросът с актуалността на картите е доста спорен,поне най-новата която аз успях да намеря за IGo беше отпреди три години.Магистрали-ама друг път.Сигурно някой има по свежи карти , ама си ги стиска и не ги качва.пробвах и Sygyc,резултата беше подобен,не че не работи изобщо,ама...Гармин въобще не тръгна като свят.Бих заложил на Garmin Nuvi и една легална карта ОФРМ,за предпочитане с доживотно обновяване.

                  Аз също не бих взел китаец(особено с вин це) никога, по-скоро нещо(китаец/таблет) с андроид 4.1.2 и ще му лепна и гармин и иго и ще върви перфе.
                  Но ми стана чудно, как си качил иго, пък не си намерил карти и били стари ?
                  Какво значи някой ги крие ... картите за иго са в нета и всеки може да си ги свали/обнови.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за GPS

                    Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
                    Колега, Нувито също е произведено в Китай.
                    То така е ама виждал ли си например какво има вътре в китайски таблет за 50 долара и марков такъв пак произведен там но струващ 5 пъти повече. Качеството на изработка и вложените елементи са за като тези пари. Не ми се говори по този въпрос защото полемиките там могат да станат цяла нова тема.
                    Относно GARMIN NUVI 2455 LM EU BG смятам доживотен е със сигурност ъпдейта на БГ картата относно Европейската не е много ясно дали въобще има включен някакъв безплатен ъпдейт на нея. В предишни модели след регистрация на приемника в сайта на Гармин например имаш право на един или два безплатни ъпдейта. Ако питаш мен най-добре звъни в Геотрейд и ги питай конкретно дали е включен доживотен ъпдейт на европейската карта.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за GPS

                      Първоначално публикуван от kles Преглед на мнение
                      Аз също не бих взел китаец(особено с вин це) никога, по-скоро нещо(китаец/таблет) с андроид 4.1.2 и ще му лепна и гармин и иго и ще върви перфе.
                      Но ми стана чудно, как си качил иго, пък не си намерил карти и били стари ?
                      Какво значи някой ги крие ... картите за иго са в нета и всеки може да си ги свали/обнови.
                      Съжалявам,че разводнявам темата.Откога казваш е актуалната карта за IGo?Макар,че вероятно това ще бъде само просто твърдение без доказателства от твоя страна.Защото последната ОФРМ е от края на миналата година.A като говориш за Garmin на Android сигурно имаш в предвид StreetPilot.Това което съм виждал е доста далеч от Гармин на Нуви.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за GPS

                        Актуалната карта за Иго е от края на януари 2014 .
                        Какво да ти потвърждавам .. картите излизат на 3-4 месеца, както бг картата, явно не ги следиш и не си запознат .. форуми колко искаш има за тези карти.
                        И при сравнение между двете нещата са 50-50 .. не мога да кажа, че бг картата е победител, защото доста сравнения имам
                        А относно гармина .. приеми, че имах 3490 и го продадох в момента в който си сложих стрийт пилот на С2ката ... ще те оставя да намериш инфо в нета и да видиш сравнение между двете(жокер-използвай гугъл снимки и ще видиш как изглежда софта работещ перфектно с бг картата и европа)
                        Но пред избора да нося кабели,запалки и нуви и да го мисля да не го счупя и от това да имам същото 1:1 на тела си .. мисля, знаеш вече кое избрах.


                        п.п. щях да забравя, на С2ката гармина ми работи доста по-бързо от нувито,ама то е логично де .. имаш двуядрен тел все пак.
                        Последно редактирано от kles; 19-04-14, 20:42.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за GPS

                          Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                          То така е ама виждал ли си например какво има вътре в китайски таблет за 50 долара и марков такъв пак произведен там но струващ 5 пъти повече. Качеството на изработка и вложените елементи са за като тези пари. Не ми се говори по този въпрос защото полемиките там могат да станат цяла нова тема.
                          Относно GARMIN NUVI 2455 LM EU BG смятам доживотен е със сигурност ъпдейта на БГ картата относно Европейската не е много ясно дали въобще има включен някакъв безплатен ъпдейт на нея. В предишни модели след регистрация на приемника в сайта на Гармин например имаш право на един или два безплатни ъпдейта. Ако питаш мен най-добре звъни в Геотрейд и ги питай конкретно дали е включен доживотен ъпдейт на европейската карта.
                          мерси за отговора колега

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за GPS

                            Първоначално публикуван от kles Преглед на мнение
                            Актуалната карта за Иго е от края на януари 2014 .
                            Какво да ти потвърждавам .. картите излизат на 3-4 месеца, както бг картата, явно не ги следиш и не си запознат .. форуми колко искаш има за тези карти.
                            И при сравнение между двете нещата са 50-50 .. не мога да кажа, че бг картата е победител, защото доста сравнения имам
                            А относно гармина .. приеми, че имах 3490 и го продадох в момента в който си сложих стрийт пилот на С2ката ... ще те оставя да намериш инфо в нета и да видиш сравнение между двете(жокер-използвай гугъл снимки и ще видиш как изглежда софта работещ перфектно с бг картата и европа)
                            Но пред избора да нося кабели,запалки и нуви и да го мисля да не го счупя и от това да имам същото 1:1 на тела си .. мисля, знаеш вече кое избрах.


                            п.п. щях да забравя, на С2ката гармина ми работи доста по-бързо от нувито,ама то е логично де .. имаш двуядрен тел все пак.
                            Колега можеш ли да ми кажеш какъв точно ти е телефона и от къде точно свали стрийт пилота. Ще ти бъда много благодарен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за GPS

                              В допълнение на горното - колега си бе взел Нуви за над 400лв... След като му дадох на една от разходките му 'китаеца' с готов комплект карти и пълен комплект екстри (гласовите предупреждения, добри информационни добавки и т.н.), същия си сложи Нуви-то на трупчета и си взе китаец... Лично аз не съм имал проблеми с китаеца, а го ползвам повече от 6 години... Да, батерията му умря за една година (колата бе черна и се нагряваше вътре над 80С)...
                              Обаче все пак издържаше 5-10 секунди...
                              Миналата година реших да взема още един китаец с повечко RAM, за да тръгне последното PRIMO (на стария не му стигаше памет)... Сега отново всичко работи перфектно...
                              Затова съвета ми е да ги огледаш добре и двата варианта, пък който ти пасне на сърце... За мен IGO продължава да е по-отворената и позволяваща адаптация към изискванията на конкретния ползвател система...
                              А за картите - има доста информация...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X