Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Uconnect 8.4 (Jeep Grand Cherokee 2014)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Uconnect 8.4 (Jeep Grand Cherokee 2014)

    Здравейте колеги,
    Според информация от интернет системата Uconnect 8.4 е базирана на Гармин (а дали е така - гледам картата май е Навтек ако се съди по името и, така, че може да е истина)..
    Въпросите са 2 :
    1. Успявал ли е някой да качи Speed Camera (в менюто има 'чавка' дали да сработва алармата при спийд камера, така, че явно са обмисляли такива неща). Според някои форуми ако се запише на флашка X:/Garmin/POI/Poi.gpi (case sensitive), то точките щели да се качат. Поне при мен не се получава.
    2. Успявал ли е някой да качи по-нова карта. На моето устройство MAP DATABASE е: CMCVP4EU; NQFEU2012Q2 ; 20120928
    Последно редактирано от slowtraveler; 06-03-14, 21:19.
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

  • #2
    От: Uconnect 8.4 (Jeep Grand Cherokee 2014)

    Тъй-като явно информацията е много ограничена, а устройството все още не е широко разпространено, споделям докъде съм стигнал в 'ровичкането'....
    Съвсем не е много, но все пак.....

    Влизане в техническо меню : едновременно натискане и задържане на шофьорските 'температура +/-'...
    Показва версии на модулите (и версиите на софтуерите за тях), температури, някакви служебни настройки... Повечето не могат да се пипат. Другите - не исках да ги пипам...
    Температурите са на самото радио устройство...
    Например 'температурата на дисплея пред шофьора е 31С; МАХ 51@2835км; температура в купето 24С', или пък на големия дисплей... Или пък на усилвателя... (да, помни на колко километра е бил автомобила и каква е била температурата в купето когато е записана максималната стойност )

    Влизане в дилърското меню:едновременно натискане и задържане на шофьорските 'температура +/-' и обдухване на челното стъкло...
    Там менютата са по-постни. В смисъл - почти не споделят информация. А доста от тях са и празни... Има например настройки за радиомодема (който обаче в този модел навярно липсва за европейския пазар)...

    Принт-скрийн към флашка: едновременно натискане и задържане на шофьорските 'температура +/-' и нагревател на стъкло...

    =====

    Втората част от информацията - смъкнах и ъпдейтнах фирмуера...
    Смъква се ISO файл, пише се на флашка в главната директория. Устройството усеща ISO-то като му се включи флашката, и веднага предлага ъпдейт (около 20 минути на място при работещ автомобил)..

    Разархивирах на компа ISO-то разгледах структурата - прилича на линукска такава (bin, etc, lib, usr директории)... GARMIN потвърдиха, че са само доставчик на навигационния софтуер, но дилъра сглобявал целия софтуер, затова не можели да ми помогнат.
    Ровичкайки из директориите на ISO-то видях доста INI файлове, които могат да спомогнат за изясняване на някаква вътрешна организация на устройството...
    Например се среща: device_dir="/fs/mmc0/nav/NNG/content/apps"

    От друга страна в една директория има data.zip и вътре - почти IGO структура (с IGO системни файлове)... Луда работа...
    Май докато не се появи ъпдейт за картите (където да пробвам да се заровя и да видя дали има комплект с камери), няма да може да се напредне по въпроса със спийд камерите...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Uconnect 8.4 (Jeep Grand Cherokee 2014)

      ОС-а пишат че е QNX. Използват го и други авто производители.
      Намерих нещо за зареждане на POI, може би ще свърши работа. Обаче май за 2014-та моделите вече не са с Гармин, така че не знам дали ще стане.
      http://tinyurl.com/kw5tsug

      Коментар


      • #4
        От: Uconnect 8.4 (Jeep Grand Cherokee 2014)

        Тези начини за качване на POI и Speedcams ги пробвах, за съжаление без никакъв успех...
        Доколкото знам голямата промяна в програмното осигуряване е в средата на 2013г... И има доста разлики в сравнение с обявените възможности на монтираната в Крайслер през 2012г система...
        Лошото на такива затворени системи е че има много малко информация, а и доста малко хора могат да експериментират ... Затова и всяка информация е толкова ценна
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Uconnect 8.4 (Jeep Grand Cherokee 2014)

          При поредното обновяване на софтуера (не на картите) изведнъж се появи сигнализацията за камери.
          Това е един добър прогрес
          В района ни има само една камера и то от първите монтирани в БГ, и не мога да видя колко е актуална базата (навярно 2012г)....
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: Uconnect 8.4 (Jeep Grand Cherokee 2014)

            Поредна нова информация, до която достигнах след анализ на файлове/ъпдейти (на софтуера за европейската версия RG4, и на обновления на карти за модела RJ4, който е за Австралия, Ю.Амерка, Африка):

            1. В обновлението на програмното осигуряване има файлове с опис кои файлове да копира от ISO/SWDL файла - за камери е указано да копира само SPC формат

            2. Обновлението на картите като гледам е формат като за Примо : директория /usr/share/NAV/NNG/content Вътре структура както IGO
            building - файлове *.3dc и *.3dl
            dem - *.dem
            map - *.fbl, *.fda. *.fsp, *.hnr
            poi - *.poi
            speedcam - *.spc
            vr/_държава/ХХХ - където има файлове _cities.spb, _postal_codes_spb и _streets.zip (а в зипа има много файлове DDDDDDDDDDDDDD.spb, където 'D' - е цифра
            Ей тук общо представяне...
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:post-23530-0-51506200-1405150621.jpg
Прегледи:1
Размер:111.4 КБ
ID:5620957

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:post-23530-0-66470400-1405150630.jpg
Прегледи:1
Размер:63.2 КБ
ID:5620958

            На база на горното стигам до извода, че след излизане на официален ъпдейт, същия може да се ползва за основа за по-чести ъпдейти на конкретни карти и данни (в момента - края на 2014г няма ъпдейт от средата на 2012г), чрез подмяна на картовите/3Д и т.н. файлове, като само трябва да се преизчислят чек-сумите на файловете...
            По същия начин би могло да се експериментира и с файловете за камерите, но там проблема продължава да е SPC формата, който е единствения, на който обръща внимание устройството....
            Да, може да се подмени в ъпдейта на фирмуера да копира и например ТХТ файлове, но честно казано не ми се експериментира там - през същата конзолата се командват/настройват и системи за безопасност (включително автоматично командване на спирачките), та твърдо не ми се пипа там...
            Докато при грешка с ъпдейта за карти/POI/камери предполагам, че най-много може да откаже навигацията...



            Относно SPC файловия формат - доста народ се 'стряска', че е бил 'заключен', шифрован и т.н. формат, докато според мен става въпрос за объркване поради използване на същото разширение както файл със сертификат...
            Според мен файла си е обикновен архивиран/компресиран за използване на по-малко място SPeedCamera file.... Въпроса е с какъв алгоритъм е компресиран за да може да се генерира такъв файл, ползвайки за база от някой от познатите формати за камери...
            Последно редактирано от slowtraveler; 04-11-14, 12:36.
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Uconnect 8.4 (Jeep Grand Cherokee 2014)

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Относно SPC файловия формат - доста народ се 'стряска', че е бил 'заключен', шифрован и т.н. формат, докато според мен става въпрос за объркване поради използване на същото разширение както файл със сертификат...
              spc - е шифрован файл и изисква лиценз при Primo.
              Би ли ми дал линк към iso файла, за да погледна по обстойно?

              Коментар


              • #8
                От: Uconnect 8.4 (Jeep Grand Cherokee 2014)

                Инструкции за смъкване на картите има тук : http://www.jeepgarage.org/f155/softw...3-a-76056.html
                MAP UPDATE за RJ4
                ЕХЕ файла е 2.26GB (саморазархивиращ - към друг архив)...
                Архива съдържа директории (на линукс базирана система - май бе ORX), които явно директно копира в устройството...
                В ъпдейта на фирмуера имаше описателни файлчета, откъдето пък гледах къде какво копира...
                Ъпдейта на фирмуера също го има там (европейската секция, за RG4 има няколко ъпдейта - големия номер - най-актуален)...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  Здравейте, да разджива малко тази тема...
                  Имам Jeep Grand Cherokee 2014 с Uconnect 8.4. Ъпгрейднах навигацията до 18.45.01, но когато пробвам да инсталирам европейкса карта от горния линк, казва System market mismatch. stick contains EU, but target is NA.
                  Някой успявал ли е да инсталира EU карта на американски джип? По-добре ли е да се ориентирам към модул за Android Auto?

                  Коментар


                  • #10
                    Има китайци. След няколкомесечна борба с фабричното недоразумение на стария grand, което тръгва когато си поиска, предимно на студено време, се предадох и си поръчах китаец, който в момента чакам. За новия гранд като твоя има даже повече варианти.

                    За навигация друго освен google maps поне от 7-8 години насам не съм ползвал. Нито мислиш за ъпдейти, нито за прочие фирмени полюции.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      Жалко... Uconnect-ът има много хубави приложения.
                      И от Витоша Ауто не могат да сложат карта
                      А на тези китайци дали се показват настройките за колата - Климатик, System setup, или е само за навигация и музика?
                      И последно някой да е инсталирал Apple CarPlay/Android Auto - изглежда това е най-добрият компромис м/у мултимедия и настройките на колата?

                      Коментар


                      • #12
                        Не знам за настроийките при гранд след 2010-та. При WK1 тоя проблем не стои. Стои единствено проблемът с управление на фабричния Boston Acoustics усилвател, но това ще го преборя, дори китайците да не са.

                        Все пак има специфични модели точно за теб, вървящи си заедно с решетките, та има шанс и за такива екстри, макар да е съмнително.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          Здравей те, имам проблем с мултимедия на jeep grand cherokee 2018. Преди да я закупя от продавача се е свързал с юезби кабел с телефон андроид без проблем с андроид ауто. Но веднага след покупката синът ми се свързва с телефон айфон, и от тогава с андроид не става. Изписва една и съща грешка. Ако някой има идея моля да сподели.

                          Коментар


                          • #14
                            Ако мултимедията си има марка, може да се пита производителя за ъпдейти и връщане към заводско състояние. Из сервизните менюта също може да има функция за връщане към заводското състояние.

                            Продавача (ако иде реч за продавача на мултимедията), ако е читав, също би-могъл да вземе отношение.
                            Последно редактирано от sparkybg; 22-02-24, 15:39.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              Мултимедията е Панасоник и я вграждат от 2018 година. И има опция резет.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X