Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Zumo 390

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Garmin Zumo 390

    Напоследък ми влезе в главата идеята за взема да купя една такава машина, Zumo 350 или Zumo 390.
    В 390 ми харесва идеята за TPM сензора - меренето на налягането в гумите.
    Озадачава ме обаче един параметър в българският сайт:

    Основна карта: да
    Добавяне на карти: не

    Това последното какво точно означава? При модел 350 е да.
    Едва ли не може да работи с други карти освен тези, с които се продава?!?

    Изобщо по какъв начин зумото управлява картите си?
    Има ли значение името на IMG файла, има ли ограничение като брой такива или разпознава всичко?

    Наскоро имах удоволствието да разцъкам няколко дни Montana 600.
    Страхотна машинка но не ми допадна за целите, за които ми трябва.
    Враг усраине

  • #2
    От: Garmin Zumo 390

    Честит празник на всички

    Разбрах каквото ме интересуваше - българският сайт се оказа с невярно и непълно съдържание.
    390 работи с допълнителни карти, както и предполагах.
    Всичко е еднакво с 350 но има няколко допълнителни възможности на софтуера.
    Мисля, че има и малко екстри на хардуера основа като триосов компас но и за това не намерих еднозначна информация в нет-а.
    Пък и почти няма особено приложение на пътя.

    Малко ми е странна концепцията им и за захранване на TPMS сензорите за мерене налягането в гумите.
    Работят с литиева батерия тип копче и автономност в движение около 300 часа.
    Пише, че сензорите се приспиват в покой и предполагам реално с едни батерии ще изкара доста повече.
    Странно ми е че не се зареждат - един френд имаше едно време на жипката някаква китайска система за мерене.
    Датчиците бяха с акумулатор, който се зареждаше при въртене и не помня да ми е казвал, че е сменял нещо по тях.
    Вярно, че гармин са малко мухъли и консерватори, вярно, че именно затова ги харесвам но все пак...

    Ще се разходя до Геотрейд др. седмица да го пипна на живо.
    Нищо не е същото докато не се пипне с ръка.
    В случая с ръкавица, задължително
    Враг усраине

    Коментар


    • #3
      От: Garmin Zumo 390

      Геотрейд най-сетне го доставиха и от няколко дни разцъквам Zumo 390LM Plus, което ще рече 390 в комплект с 2 броя сензори за мерене налягането в гумите.
      Доста по-изгоден е Plus варианта, защото сензорите са направо неприлично скъпи по отделно.
      Все още е много рано за някакви генерални изводи но от няколко дни експлоатация мога да споделя само и единствено позитивни такива.

      Всички негативи, които прочетох в нета за Zumo 350/390 вече не са верни с последната версия на фърмуера 3.70.

      Естествено негатива свързан с цената му продължава да е актуален но все пак всеки решава за себе си.
      Все пак отделих известно време да прочета какво да очаквам от него и прецених за себе си дали цената е оправдана.
      Всъщност имаше съвсем приятна изненада от страна на Геотрейд точно по тази точка но това съвсем няма връзка с темата

      Ето няколко неща, които до последно не бяха ясни и без конкретна информация в нет-а:

      - Работи с няколко IMG файла като няма ограничения за името, както е при по-старите устройства.
      - Няма хардуерен компас, да не говорим за триосов такъв. Това няма значение при ползването му на пътя, за каквото всъщност е правено. Просто за да покаже посока му трябват сателити.
      - Това, за което глюеха най-много, че докато е в режим на навигация няма възможност да се разглежда картата вече се разрешава с чавка в настройките в последният фърмуер. Не че си представям как точно ще цъкам по дисплея докато карам ама... Може го вече.
      - Второто нещо, заради което устройството има доста негативи е факта, че са разделили клавиатурата на 3 страници, така, че да направят бутоните големи и удобни за натискане с ръкавица. С последната версия на фърмуера вече има възможност клавиатурата да се върне в нормален вид, т.е на една страница.
      - Третият по важност негатив беше, че устройството не работеше до момента с тракове, тоест не можеше да навигираш по трак освен функцията Track Back. С текущият фърмуер вече може, включително конвертиране на track в route от самото устройство.

      Доста впечатляващо е и като чувствителност... Намира сателитите от напълно изключено състояние много бързо и най-често пише че се позиционира с точност до 3м.
      Траковете, които изгледах бяха подозрително мазни и добри. Нещо за момента не намирам начин за изключване на Lock on Road и не мисля, че може.

      Та така...
      За момента си мисля, че е страхотно устройство. Изглежда здраво и солидно направено, сравнително компактно и добре работещо.
      Не мисля да го топя в леген с вода както и не мисля да го пазя от дъжд и прахоляк.
      На първо четене няма основание да го мисля, каквато беше и идеята му.
      Враг усраине

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X