Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бюджетен GPS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бюджетен GPS

    Предстои ми пътуване от София до Германия и за целта ми е необходимо подходящо GPS устройство, което да ме закара благополучно. Опитвам да чета форума и най-вече залепените теми, но просто не намирам нужната информация. Областа на GPS е тъмна Индия и затова моля за мнение при избора на устройство. Искам да е възмножно най-изгодния вариант, който ще може да ме закара до Германия и да може да ме разхожда из нея също. Нямам особено големи претенции. Искам по възможност да мога да избирам маршрута и да не го изхвърля през прозореца от нерви. Прочетох двете теми, които разискват сходния проблем, но те първо са стари, второ там войната между марките взима превес . Марката не ме интересува и се надявам с до 300 лева и малко отгоре да се оправя. Интересно е, защо в този раздел няма тема, каквато в другите части на форума. Например "Какъв джип да избера"...

  • #2
    От: Бюджетен GPS

    Взимаш едно Нюви 40/50 и си готов. Под 300лв е, а ако го вземеш от Сабин - ввв,карта.бг имаш и Оффроуд картата на него. Даже и на Български шпреха.

    Коментар


    • #3
      От: Бюджетен GPS

      С тая малка разлика, че Гармин през Сърбия те мята у киреча, за разлика от АйГоу.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #4
        От: Бюджетен GPS

        Първоначално публикуван от kros Преглед на мнение
        Предстои ми пътуване от София до Германия и за целта ми е необходимо подходящо GPS устройство, което да ме закара благополучно. Опитвам да чета форума и най-вече залепените теми, но просто не намирам нужната информация. Областа на GPS е тъмна Индия и затова моля за мнение при избора на устройство. Искам да е възмножно най-изгодния вариант, който ще може да ме закара до Германия и да може да ме разхожда из нея също. Нямам особено големи претенции. Искам по възможност да мога да избирам маршрута и да не го изхвърля през прозореца от нерви. Прочетох двете теми, които разискват сходния проблем, но те първо са стари, второ там войната между марките взима превес . Марката не ме интересува и се надявам с до 300 лева и малко отгоре да се оправя. Интересно е, защо в този раздел няма тема, каквато в другите части на форума. Например "Какъв джип да избера"...
        Най-бюджетното е с телефон... Ако нямаш, предполагам втора ръка с ГПС може да се намери за под 100 лв

        Коментар


        • #5
          От: Бюджетен GPS

          С телефон не е много удачно, дори и неудобно..
          Батерията се скапва от това да стой постоянно на зарядно..
          Подкрепям мнението на Пенчо.. Имал съм възможността да държа в ръцете си нуви 40/50 и бих казал, че са страхотни модели, които и за в бъдеще ще вършат идеална работа, а като цена - идеална е!

          Коментар


          • #6
            От: Бюджетен GPS

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Взимаш едно Нюви 40/50 и си готов. Под 300лв е, а ако го вземеш от Сабин - ввв,карта.бг имаш и Оффроуд картата на него. Даже и на Български шпреха.
            Погледнах в сайта и не можах да намеря нито Нюви 40 нито 50 с инсталирана EU карта. Най-евтиния на този сайт с EU карта е 2405, но ще трябва маи да плащам за карти след време. Иначе е под 300.
            Телефон има, но ме е страх само с него. Нокиа 5230.

            Коментар


            • #7
              От: Бюджетен GPS

              Погледни този модел

              Коментар


              • #8
                От: Бюджетен GPS

                Аз лично из Германия съм се разхождал и с китайска навигация за 150 лева от коя да е верига за техника.
                Дори и да не е най-подробната карта, която ти е необходима, поне големите градове ги има, основните пътища също а и всяка навигация подлежи на донастройка след като я купиш. В случай че ти е само за това пътуване, няма никакъв смисъл да даваш много пари. До Германия няма как да се объркаш, защото пътищата са само първокласни и магистрали, с достатъчно табели, а в Германия просто гледай кой голям град ти е по пътя или малко след крайната точка и ще си перфектен.
                Съмнявам се, че офроуд карта там ще ти трябва

                Коментар


                • #9
                  От: Бюджетен GPS

                  По-хубаво от добрия стар хартиен атлас няма. Не му пада батерията, не забива баш кога не требе и имаш обзор на поне 100-200 км. радиус.
                  GPS-а е само помощно средство, да има с кого да спориш в колата.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бюджетен GPS

                    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                    По-хубаво от добрия стар хартиен атлас няма. Не му пада батерията, не забива баш кога не требе и имаш обзор на поне 100-200 км. радиус.
                    GPS-а е само помощно средство, да има с кого да спориш в колата.

                    Аааааа, харно си е!!! Вместо навигатора да се дзвери с фенерчето и покланящ се на жабката. И после ОППа изпуснАхме отклонението, айде още 100тина километра, та да се върнем пак там, ама от другата страна.
                    Атласа си е хубаво нещо, ама като си седнал вечер в кръчмата, да правиш плана за утре!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бюджетен GPS

                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      С тая малка разлика, че Гармин през Сърбия те мята у киреча, за разлика от АйГоу.
                      Не съм съгласен с теб. С Нуви 265 съм ходил до Холандско и назад, без проблем с еврокартата.
                      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бюджетен GPS

                        Колега,на този телефон можеш да качиш,още минимум 5 навигаций освен вграденият нокия мапс които е доста добър,не ти трябва да се набутваш с навигация, която е брандирана,и ползва само едни карти,сега сигурно ще получа доста червени точки но мен гармина в Румъния и Македония ми даваше все че съм в полето,а си карах по чудесни пътища!!!А на тела можеш да си качиш няколко и да избираш коя и най удачна за момента.Ако те интересува ще ти дам линк на ЛС!!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бюджетен GPS

                          Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                          Колега,на този телефон можеш да качиш,още минимум 5 навигаций освен вграденият нокия мапс които е доста добър,не ти трябва да се набутваш с навигация, която е брандирана,и ползва само едни карти,сега сигурно ще получа доста червени точки но мен гармина в Румъния и Македония ми даваше все че съм в полето,а си карах по чудесни пътища!!!А на тела можеш да си качиш няколко и да избираш коя и най удачна за момента.Ако те интересува ще ти дам линк на ЛС!!!!
                          То с вехти кракнати карти - така става.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бюджетен GPS

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            То с вехти кракнати карти - така става.

                            Нещо колега се изказваш неподготвен,вехти -ниокога,за другото,да, все пак ако си купя карти на 5 оператора-къде отивам,но за всяка страна има разлики,става въпрос за източният блок,....а това да я купя и после да видя че ме праща у полето-не.Бг картата на Събин е жестока,но в Европата сити навигатора има доста грешки!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бюджетен GPS

                              За да не съм голословен, ето приключенията на колега от друг форум:
                              "с най-новите карти, обаче гармина има бели петна около Белград. Може да ви закара в нищото. Още от Будапеща ви подвежда по един стар аутобан, и в Сърбия по един скапан двупосочен път. И ако успеете да се домогнете до Белград ви прекарва през едни цигански квартали. Така беше първите два пъти.
                              Примото ме води перфектно през най-новите аутобани."
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X