Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с китайска навигация - не иска да "хваща" спътници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с китайска навигация - не иска да "хваща" спътници

    Здравейте,колеги!
    Преди около 2 години ми подариха навигация за кола ( от китайските ) с качена IGO 8. Не съм я използвал често,но винаги,когато се е налагало ми правеше впечатление,че се чака съмнително дълго време да "захапе" спътниците.Тогава това време варираше около 3 мин. Казвам съмнително дълго,защото имам Oregon 450 и там времето за локализиране от спътниците е под 15 сек. Разбира се,смешно и несериозно е да се сравняват Гармин с китайски автомобилни навигации.
    Проблема е следния : от скоро започнах да ползвам китайската навигация по - често в колата и направо ме подлудява. Днес докато пътувах из София си направих експеримент - за 45 мин. беше фиксирал едва 3 спътника, които междувременно ту се появяваха,ту изчезваха , а с тези 3 спътника тотално мога да забравя да бъда навигиран.
    Прегледах менюто,видях,че GPS му е активен,но въпреки това не искаше да ме позиционира. Тук искам да вметна,че това огромно забавяне се получава,както в кола,така и извън нея, тоест не е от евентуално предното стъкло на автомобила...Както и да е ,обадих се на познат,който разбира от навигации, попитах го дали не е от фърмуер,но той каза,че на китайски навигации (които са без име на модела) не сменя фърмуер.
    Пред мен стои дилемата дали да се занимавам с тази глупост или най-добре да поизчакам малко и да си купя нещо качествено и реномирано...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0397.jpg
Прегледи:1
Размер:58.5 КБ
ID:5972948 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0400.jpg
Прегледи:1
Размер:63.1 КБ
ID:5972949
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

  • #2
    От: Проблем с китайска навигация - не иска да "хваща" спътници

    Меню-->Настройки-->GPS-->Махаш тикчето на ГПС Активиран, Порт-а го нагласяш на 6, Скорост пред. на 4800--> Слагаш тикчето--> Чакаш. Ако не стане-купувай нова... мое мнение. Играл съм си много с IGO, като навигация е доста добра, стига гпс-а ти да е качествен. Продават разни Goclever-и по 100-120лв. От ниския клас те са най-добри. Мой приятел си купи такъв преди време за 140лв, сложих му IGO 8 и няма грижи за сега.
    Ако ти се харчат повече пари-знаеш къде е истината
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    08седем9010З60
    MAKE RALLY NOT WAR
    Confidence in Motion

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с китайска навигация - не иска да "хваща" спътници

      Благодаря,колега за отговора! Малко по-късно като взема навигацията ще пиша какъв е резултата.
      First Man, then Machine!
      Lada Niva
      Honda XR 400

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с китайска навигация - не иска да "хваща" спътници

        Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
        Меню-->Настройки-->GPS-->Махаш тикчето на ГПС Активиран, Порт-а го нагласяш на 6, Скорост пред. на 4800--> Слагаш тикчето--> Чакаш. Ако не стане-купувай нова... мое мнение. Играл съм си много с IGO, като навигация е доста добра, стига гпс-а ти да е качествен. Продават разни Goclever-и по 100-120лв. От ниския клас те са най-добри. Мой приятел си купи такъв преди време за 140лв, сложих му IGO 8 и няма грижи за сега.
        Ако ти се харчат повече пари-знаеш къде е истината
        Как реши , че трябва да е на 6-ти порт? Имаш същия модел ли? Освен това на снимката се вижда , че приемника работи , а и колегата казва , че вижда 3 спътника.

        Възможно е самото устройство да е доста " глухо" , но направи проба да изчакаш на място колкото е нужно да види повечко сателита.

        П.П. Виж във файла SYS.txt на IGO дали в секцията [GPS] има ред :

        set_messages=0

        Ако няма , го постави.
        Последно редактирано от milstan; 24-05-12, 16:04.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с китайска навигация - не иска да "хваща" спътници

          Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
          Как реши , че трябва да е на 6-ти порт? Имаш същия модел ли? Освен това на снимката се вижда , че приемника работи , а и колегата казва , че вижда 3 спътника.

          Възможно е самото устройство да е доста " глухо" , но направи проба да изчакаш на място колкото е нужно да види повечко сателита.
          И аз като го разбутам показва, че работи, ама спътници достатъчно нЕма.
          Нека пробва и другите портове, от пробване глава не боли, ама едва ли. Чакай да видим какво ще каже като вземе навигацията.
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          08седем9010З60
          MAKE RALLY NOT WAR
          Confidence in Motion

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с китайска навигация - не иска да "хваща" спътници

            Ако има някоя вградена програмка в самия уред за показване на GPS данни може да пробва с нея как го позиционира. А порта по принцип е само един.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с китайска навигация - не иска да "хваща" спътници

              Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
              А порта по принцип е само един.
              Едно време имах едно HTC Touch Diamond 2 (Windows 6.5) и Гармин-а дето му бях сложил хващаше на 4,5,6 ако не се лъжа. 100% съм сигурен, че бяха няколко, нямам представа кои точно. Нагласях ги от настройките на телефона, щото Гармина нямаше такива чудесии.
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              08седем9010З60
              MAKE RALLY NOT WAR
              Confidence in Motion

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с китайска навигация - не иска да "хваща" спътници

                И така, навигацията е при мен. При зададен 6-ти порт, скорост 4800 , изревава,че "няма джи пи ес сигнал" и въобще не показва спътници на небесната карта.
                Като го оставих той да намери автоматично изписа,че е намерен gps, но вече близо 20 мин нито един "хванат"
                Колега,milstan, отваряйки файла,който сте посочил не откривам нито секция [ GPS ] ,нито set_messages=0.
                При тези обстоятелства,трябва ли да си напиша ред [ GPS ] , в който да поставя set_messages=0.
                Другото,което ме учуди е,че при [device] показва някакво HTC, а навигацията 100% не е такава ... дали от там не се бъркат нещата?
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:off.jpg
Прегледи:1
Размер:85.6 КБ
ID:5377851
                First Man, then Machine!
                Lada Niva
                Honda XR 400

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с китайска навигация - не иска да "хваща" спътници

                  Както написах по -горе , ако имаш някакво вградено приложение за GPS пробвай с него как ще те позиционира за да се знае дали проблема е в IGO.
                  Пред секцията [device] имаш ";" (точка и запетая) , по този начин програмата не обръща внимание на този запис.
                  Сложи този запис :

                  [gps]
                  set_messages=0

                  Може да си поиграеш и с разлини стойности на baudrate : 4800 , 9600 и т.н.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с китайска навигация - не иска да "хваща" спътници

                    След направените промени - отново не иска да хване спътници, само ги вижда на небето.
                    Установих,че няма вградена програма, така че само на Aй Го се разчита.
                    Поиграх си и с baudrate-а, отново без ефект.
                    Като заключение : Големи благодарности на peichev68 и milstan за техните мнения и препоръки. А относно навигацията - захвърлям я в някой шкаф, пък, когато имам възможност ще си купя нова,но вече от правилната марка!
                    Колеги, още веднъж - Благодаря!
                    First Man, then Machine!
                    Lada Niva
                    Honda XR 400

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с китайска навигация - не иска да "хваща" спътници

                      Не трябва да я хвърляш. Може да се пробва с друга версия на IGO или с друга програма. Например Sygic.
                      В крайна сметка пак може да се стигне до хвърляне , но " надеждата умира последна".

                      П.П. Малко странно е да няма приложение. Виж в настройки , в System , разрови.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с китайска навигация - не иска да "хваща" спътници

                        Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                        Не трябва да я хвърляш. Може да се пробва с друга версия на IGO или с друга програма. Например Sygic.
                        В крайна сметка пак може да се стигне до хвърляне , но " надеждата умира последна".

                        П.П. Малко странно е да няма приложение. Виж в настройки , в System , разрови.
                        при мен е същото, но аз имам на андроид 4.4.2 качен джи пи ес статус от андроид маркет - а и там ги ловеше спътниците, после пробвах да сложа сиджик и край, махнахя, сложих айго - пак не става, и аз не разбирам защо

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X