Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скрити менюта в Nuvi моделите!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Скрити менюта в Nuvi модели !

    След като прегледах клипа смятам, че това са демонстрации на закрито т.е. със симулатора. Аз също съм ги пробвал като включа картата на Европа и лайн асистан и 3d сградите, не беше ми показала до сега само камерите на вън, но може би е въпрос на опция, която не съм включил. Иначе долових добри думи за модела - защото ползвам същия.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #77
      До: Скрити менюта в Nuvi модели !

      Може да се пробва със зареждане на карта от MapSource в DEMO режим .
      Само предположение...
      Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
      GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

      Коментар


      • #78
        До: Скрити менюта в Nuvi модели !

        Виждал съм ДЕМО режима приложен на 250В но не е същото. По принцип трябва да има файл в папка [unit]:\Garmin\Demo\Demo.srf но никъде из нетая не открих информация какво съдържа този файл. Плюс това такива гладки движения не могат да се постигнат в симулатора.
        Въпрос 2: някой да е попадал на uCDrive или uCSynch? Ако някой е попадал на линк за сваляне нека да го приложи.

        Коментар


        • #79
          До: Скрити менюта в Nuvi модели !

          Здравейте,

          Още една скритa комбинация за траклог (поне за мен) - http://www.garniak.pl/viewtopic.php?p=65821#p65821. Не мога да напиша за които точно модели е приложима, но на nuvi 255w пробвано става.

          Последно редактирано от asterix85; 08-10-09, 18:29.

          Коментар


          • #80
            До: Скрити менюта в Nuvi моделите!

            Мога да споделя, че при мен траклога не е с обичайната комбинация.

            Ако номерираме данните от 1-3(отгоре-надолу), при мен комбинацията е:
            3 -> 1 -> 1 -> 3

            Коментар


            • #81
              До: Скрити менюта в Nuvi моделите!

              Първоначално публикуван от penkomitev Преглед на мнение
              Мога да споделя, че при мен траклога не е с обичайната комбинация.

              Ако номерираме данните от 1-3(отгоре-надолу), при мен комбинацията е:
              3 -> 1 -> 1 -> 3
              То по принцип лога се пуска както е при теб (ако съм те разбрал правилно) - важна е поредността на натискане на редовете а не на думите.

              Коментар


              • #82
                До: Скрити менюта в Nuvi моделите!

                Здрасти,
                ами по-нагоре някъде останах с впечатлението, че се цитира комбинация включваща 2, която като пробвах не стана и с опити накрая докарах до тази . Може да съм пропуснал да прочета нещо.

                Поздрави

                Коментар


                • #83
                  До: Скрити менюта в Nuvi моделите!

                  Аз съм с Nuvi 255 BG и при мен комбинацията се оказа 2-1-1-2 отгоре надолу!

                  Коментар


                  • #84
                    До: Скрити менюта в Nuvi моделите!

                    Така-а-а. Следното не е скрито меню, но е скрита възможност или бъг в софтуера (открито е при модел 205 с версия 6.00).
                    Днес пътувах за София и забелязах, че в тунелите не губи обхват или по-точно губи но не го съобщава. Т.е. - променят се координатите на количката на картата, тя се движи по предначертания маршрут, НО (голямото но ) скоростта остава постоянна т.е. последната актуализирана при триангулацията. Намалих скоростта на колата от 80 на 60 (разликата м/у скоростомера е от порядъка на 5-15 км/ч в зависимост от реалната и в случая беше 7 и показанието на гпс-а би трябвало да падне на 54-56, но не падна.
                    Изглежда софтуера използва някакъв алгоритъм за "предсказване" на движението. В нито един тунел от четирите (дори и в най-дългия( не чух "спътников сигнал изгубен. Интересното е че наскоро пътувах по същия маршрут но с 250W и там си го съобщава след първите 30-40 метра в тунела. Единственото ми обяснение HotFix-а при хх5 сериите.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Скрити менюта в Nuvi моделите!

                      Първоначално публикуван от mushupat Преглед на мнение
                      Така-а-а. Следното не е скрито меню, но е скрита възможност или бъг в софтуера (открито е при модел 205 с версия 6.00).
                      Днес пътувах за София и забелязах, че в тунелите не губи обхват или по-точно губи но не го съобщава. Т.е. - променят се координатите на количката на картата, тя се движи по предначертания маршрут, НО (голямото но ) скоростта остава постоянна т.е. последната актуализирана при триангулацията. Намалих скоростта на колата от 80 на 60 (разликата м/у скоростомера е от порядъка на 5-15 км/ч в зависимост от реалната и в случая беше 7 и показанието на гпс-а би трябвало да падне на 54-56, но не падна.
                      Изглежда софтуера използва някакъв алгоритъм за "предсказване" на движението. В нито един тунел от четирите (дори и в най-дългия( не чух "спътников сигнал изгубен. Интересното е че наскоро пътувах по същия маршрут но с 250W и там си го съобщава след първите 30-40 метра в тунела. Единственото ми обяснение HotFix-а при хх5 сериите.
                      Добре е да кажеш и с коя версия на коя карта са двата уреда. Аз съм с 250W, и от известно време (не помня от коя версия насам на OFRM България - Събин беше писал) не чувам това за изгубения спътников сигнал.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Скрити менюта в Nuvi моделите!

                        Първоначално публикуван от gr_kanev Преглед на мнение
                        Добре е да кажеш и с коя версия на коя карта са двата уреда. Аз съм с 250W, и от известно време (не помня от коя версия насам на OFRM България - Събин беше писал) не чувам това за изгубения спътников сигнал.
                        Възможно е. ОС-а е 6.0 а картата е 5.01

                        Коментар


                        • #87
                          До: Скрити менюта в Nuvi моделите!

                          Първоначално публикуван от mushupat Преглед на мнение
                          Възможно е. ОС-а е 6.0 а картата е 5.01
                          това е опция зависеща от картата и уреда. информацията за тунелите е вкарана в картата и ако уреда го поддържа не пищи при загубен сигнал в тунела, а продължава "по счисление" за участъка на тунела. беше описано някъде по форума.
                          последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                          Коментар


                          • #88
                            До: Скрити менюта в Nuvi моделите!

                            Аз съм с 250W,софт.-4.0 и карта 5.01-винаги си губя сигнала,явно е от GPS-то.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Скрити менюта в Nuvi моделите!

                              Зависи от картата, при мен на тунелите посока Ботевград не губи сигнал.
                              Но на тунела за Люлин губи ако се движа бавно при натоварен трафик.
                              Ако изляза бързо не остава време да загуби сигнала.
                              Става дума за 255W.
                              Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                              Коментар


                              • #90
                                До: Скрити менюта в Nuvi моделите!

                                Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                                това е опция зависеща от картата и уреда. информацията за тунелите е вкарана в картата и ако уреда го поддържа не пищи при загубен сигнал в тунела, а продължава "по счисление" за участъка на тунела. беше описано някъде по форума.
                                Аз съм с 255 и винаги губи сигнал, но само ако примерно в тунела има задръстване и се застоя вътре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X