Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ:Гармин губи сигнал от сателит

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ:Гармин губи сигнал от сателит

    Garmin Nuvi 255 W 1300 както си върви и губи сигнал от сателит.
    реших, че е повреден и си купих Nuvi 1300 с надеждата, че всико е решено. но на връщане от Варна като загуби сигнал на магистралата се появи чак в Търново. Взех и двата GPSа и ги изкарах на 3 м от колата ( Ситроен брлинго ). Появи се сигнал веднага. Вкарах ги в колата, веднага изчезна. и така 3-4 пъти. Сега имам две навигации и нито една не работи. В колата на жена ми работят безотказно.

    Каква може да е причината, моля помогнете. Колата е с инсталиран GPS na Mtel. интересно, че доближавайки Гармина до колата макар и отвън сигнала намалява и се изгубва. Отдалечавайки се се появява. Откачах и акумулатора все същия проблем ( не знам ГПС на МТЕЛ да не е с акумулатор и тя ). Просто не знам накъде да се насоча.

    Очаквам мнения.

  • #2
    От: Помощ:Гармин губи сигнал от сателит

    Смени местоположението. Някъде пишеше, че някои предни стъкла били "екранирани". На микробуса радар детектора като го вдигна от средата нагоре и умира, а в долната част работи. На реното където и да го сложа работи. Нувито и в биса работеше ама го слагах в долноя край на стъклото като ми върнат буса ще видя как е и ще пиша.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ:Гармин губи сигнал от сателит

      При някои коли е така. Нямам научно обяснение, но решението е ГПС със външна антена.

      Коментар


      • #4
        От: Помощ:Гармин губи сигнал от сателит

        Човека пише,че като го доближи само губи спътниците,да не би тоя мтел-ския GPS да заглушава нещо сигнала? Няма да е лошо да попиташ в сервиза откъдето е монтиран.
        Garmin nuvi 765T

        Коментар


        • #5
          От: Помощ:Гармин губи сигнал от сателит

          Това е от предното стъкло на Ситроена - има метализиран слой. При мен се наблюдаваше същия ефект при Ситроен С8.
          С новия Гармин 3790 е много по-добре сигнала.
          Show must go on!
          LZ1VES

          Коментар


          • #6
            От: Помощ:Гармин губи сигнал от сателит

            Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
            Това е от предното стъкло на Ситроена - има метализиран слой. При мен се наблюдаваше същия ефект при Ситроен С8.
            С новия Гармин 3790 е много по-добре сигнала.
            И при С5 е така /има си метализиран слой/- 3790Т работи добре. Иначе през последните 2 седмици и на мен ми прави магарии сигнала, но определено не е от колата. Ако смениш стъклото с китайско би следвало да се оправи - там няма такива екстри...
            Nothing comes from nothing...

            Коментар


            • #7
              От: Помощ:Гармин губи сигнал от сателит

              Кой ги знае тези Мтелски предаватели какви радиорелейки са.
              Пробвай преди всичко да го изолираш него. 99% съм сигурен че е с акумулаторна батерия. Един такъв скрит застраховтелски ГПС докара до демонтирана тапицерията на тавана на една лъскава Тойота. Батерията му с годините беше заминала и колата смазваше чисто нови акумулатори за норматив.
              Успех.
              Георги Тонев

              Коментар


              • #8
                От: Помощ:Гармин губи сигнал от сателит

                Колегата най вероятно има предвид гпс служебен ,който работи на принципа с една антена позиционира а през gprs в случая на мтел изпраща координатите.....Нищо интересно...имаш в колата постоянно работещ гсм апарат в режим gprs ...какви релейки ??
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ:Гармин губи сигнал от сателит

                  Карам бус служебен Ситроен Джъмпер 4 с М-телски GPS нямам проблеми.
                  GPSа ми е Гармин нуви 265W.
                  Монтирам го на средата на стъклото.
                  Ще пробвам но другата седмица на Ситроен Берлинго как се държи
                  Още с изваждането на клемата ще го потърсят от оператора какъв е проблема,
                  защото веднага блокират запалването!!!
                  Последно редактирано от Sam40; 01-12-11, 16:39.
                  [SIGPIC][/SIGPIC]
                  SJ 413

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X