Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TTS на Нуви 205

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TTS на Нуви 205

    Какво ми се случи днес...
    Реших да се възползвам от свободния ънлок на Loc8 за нуви 205 през официалния сайт (промоцията е до 31.01.2011). Естествено поиска ми комуникационен плъгин на Гармин за браузъра. По принцип избягвам да го слагам, тъй като създаваше проблеми. Реших по изключение да го инсталирам за да добавя един вид нова опция към гпс-а.
    Ком=лъгина създаде проблем и този път - изчезна ми картинката при бутването на гпс-а независимо коя картинка задавам и независимо, че до преди това работеше нормално със същите картинки (версията на уреда е официална 7.10 ъпдейтвана преди около 2 седмици).
    Влязох в WebUpdater с надеждата да сваля оригиналния софт и да го презаредя наново (въпреки че знам че оригиналния GCD файл стои в уреда и се задейства само когато действително има генерален проблем, тъй че действието ми беше малко безмислено). За всеки случай реших да сваля и някой допълнителен ъпдейт един вид за да форсирам обновяване/промяна на фърмуера в гпс-а и проблема с картинката да се оправи.
    Обаче ... изненада ... след един скрол надолу в допълнителния софтуер се отказах да оправям проблема с картинката.
    Страшно се учудих когато ми предложи да свалям TTS гласове независимо че според официалното описание на уреда и ъпдейтите не се поддържа навигация с имена на улиците на Нуви 205.
    На всичкото отгоре гласовете работят перфектно. Само дето се наложи да свалям латинската карта защото на кирилската се получаваше нещо от сорта на "In four hundred meters turn right on [празно]".
    Имам само 2 притеснения и 1 въпрос а те са:
    - дали с бъдещ ъпдейт Гармин ще се усетят и ще "поправят" дупката?
    - дали гпс-а няма да ми даде проблем и да ме "остави" на пътя заради проблема с буут-логото

    и въпроса е:
    - Някой от вас колеги да е преминал през същото приключение с официално NonTTS уредите?

  • #2
    От: TTS на Нуви 205

    Прикачвам ти китайско лого активиращо ТТС. Мързи ме да му оправям картинката. Ако ти се занимава оправяй се. Инсталация - ползваш тази хубава програмка

    С нея обединяваш фърмуера с логото и записваш в ргн. След това флашкаш.

    Ако всичко е наред в сервизното меню би трябвало да имаш Splash - Pass.

    logo_nuvi2x5CHN_Splash_2.20.zip

    Само дето се наложи да свалям латинската карта защото на кирилската се получаваше нещо от сорта на "In four hundred meters turn right on [празно]".
    Има и руско ТТС.
    Последно редактирано от asterix85; 23-01-11, 00:59.

    Коментар


    • #3
      От: TTS на Нуви 205

      Ти не си разбрал.
      Номера е че не знам има ли връзка между пропадането на логото и "бъгването" на гпс-а с ТТС? Изобщо не знам бъг ли е или логото е пропаднало случайно а ТТС си е бил разрешен в някоя от последните версии и просто не е бил обявен.
      Споменал съм, че ПО е оригинално - версия 7.10 и не съм правил никакви машинации по софтуера.
      Интересуваше ме дали някой се е опитвал наскоро да дърпа допълнителен софт с уебъпдейтъра при версия на ПО 7.10...?

      Коментар


      • #4
        От: TTS на Нуви 205

        На 22.01.2011г. софт 7.10b

        Коментар


        • #5
          От: TTS на Нуви 205

          За първи път виждам софт с буква накрая. Моя е само 7.10.

          Коментар


          • #6
            От: TTS на Нуви 205

            @mushupat

            По скоро ти не ме разбра. Няма значение. Действително не знам дали последната версия 7.10 дава ТТС. Но както казах това е без значение. Прочети последните няколко коментара:

            http://www.gpspassion.com/forumsen/t...07&whichpage=6

            Нали като влезеш тук на частта Splash ти дава Fail:



            Трябва да го оправиш, защото...просто не е хубаво. За да ти дава Pass трябва да флашнеш на ново логото. Оригинално лого няма, защото то е предварително инсталирано и в никой американски/европейски фърмуер го няма. Логото към което ти дадох линк е от китайски фърмуер на 2х5 и със сигурност активира TTS. Та с един удар два заека. Повече няма да обяснявам.

            За да оправиш картинката на логото ползвай GIR Editor, към който дадох линк по горе.
            Последно редактирано от asterix85; 23-01-11, 22:02.

            Коментар


            • #7
              От: TTS на Нуви 205

              Никога не ми е давало PASS дори когато логото си беше наред. Винаги е давало ERASED. И изобщо не знам някой с NonWideScreen да е имал PASS на SPLASH...

              Коментар


              • #8
                От: TTS на Нуви 205

                Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                Има и руско ТТС.
                Да, ама не - "Непознат аудио формат". Направи ми впечатление, че старите ТТС гласове са около 10-15МБ големи а тези които издърпах аз са около 2-3 МБ.

                Коментар


                • #9
                  От: TTS на Нуви 205

                  Последвах съвета ти и се опитах да оправя логото с посочените програми.
                  Не стана. И "бъга" се изгуби т.е. и ТТС поддръжката изчезна...
                  Или аз не правя нещо ато хората или метода е много "комплексен" и иска поне няколко часа ровене по форуми и блогове.
                  Не успях да възпрозведа условията по "бъгясването" отново.
                  Затова пък намерих нещо много по-лесно и оригинално. За всички коитоискат лесен начин за добавяне на ТТС на 2х5 уредите си последвайте този линк:
                  http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=14&t=9439

                  Коментар


                  • #10
                    От: TTS на Нуви 205

                    вЕрвай ми същото е. Човекът само дето е обединил буутлоадера с логото (същото към което ти дадох линк) и го е направил на готов rgn. Не знам защо след следване на инструкциите ми не си се справил. Но това няма значение важното е, че си го активирал.

                    Коментар


                    • #11
                      От: TTS на Нуви 205

                      Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                      ...Не знам защо след следване на инструкциите ми не си се справил...
                      Може би просто не ми се занимаваше да си припомням неща правени преди половин и повече година за последен път. Все пак благодаря за помощта и обясненията.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X