Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първо зареждане на nuvi?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първо зареждане на nuvi?

    Вчера си купих nuvi 205, бързо се разреди батерията и го сложих да се зарежда вкъщи със стандартно зарядно с mini USB накрайник, вече се зарежда 10ч и индикатора показва че не е напълно зареден. Включих го, и четирите чертички за пълни, но това не е гаранция че е зареден и до колкото знам li-ion батерии, като се зареждат за първи път трябва да е по-дълго от нормалното, поне 12часа.
    Затова се чудя кога да го изключвам?

  • #2
    От: Първо зареждане на nuvi?

    Как се разбира, че не е напълно зареден?
    Няма индикация за край на заряда.
    Времето за заряд много зависи от какъв източник се зарежда.
    Например от зарядното за кола или от мощен USB порт (1-2A) се зарежда за около 2 часа.
    От по-слаб USB порт (0.5A) се зарежда за около 3-4 часа.
    От съвсем слаб USB порт (0.2A) ще се зарежда над 5 часа.
    Точно Li-Ion батериите нямат нужда от специални мерки, нито при първоначално зареждане, нито след това.
    Впечатленията са ти от Ni-MH батериите.
    При всяко положение 12 часа са предостатъчни, но не вреди да постои и повече, но не над 72 часа непрекъснато.
    Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
    GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

    Коментар


    • #3
      От: Първо зареждане на nuvi?

      Разбирам, че не е напълно зареден от индикатор, който има на самото зарядно, а то е слабо 0.2A.
      За Li-Ion батерии, не си прав, когато купуваш GSM първия път се зарежда поне 12часа, чувал съм различни мнения 1-2, че и 3 пъти.

      Коментар


      • #4
        От: Първо зареждане на nuvi?

        Тези "мнения" за GSM са от бабичките пред входа на блока които разбират от всичко. "Градски легенди"!
        Виж примерно тази статия , макар , че и тя не е претендент за "голяма наука" :
        http://4pda.ru/2008/10/08/1155/
        Последно редактирано от milstan; 31-12-10, 10:48.

        Коментар


        • #5
          От: Първо зареждане на nuvi?

          Може и така да е, не съм специалист, но това го казват продавачите всеки път като съм купувал GSM. Ако не се лъжа го пишеше и в инструкция за употреба.

          Коментар


          • #6
            От: Първо зареждане на nuvi?

            Не се лъжеш,продължават да го пишат.
            Garmin nuvi 765T

            Коментар


            • #7
              От: Първо зареждане на nuvi?

              200mA ми се струват слаб ток за първоначално зареждане на Li-Ion батерия. Тооо... вярно, че най-добрия заряден ток е 10%-ия от капацитета на батерията, но това важи най-вече за NiMH, NiCd и оловните акумулатори. За Li-Ion общо взето няма значение. Единствената по-специална грижа за тези батерии е да се следи (до колкото е възможно) да не се разреждат до край, а най-много до 20-30% с цел удължаване на живота. Пък и да не забравяме, че все пак батерията е само консуматив.

              Коментар


              • #8
                От: Първо зареждане на nuvi?

                200mA ми се струват слаб ток за първоначално зареждане на Li-Ion батерия. Тооо... вярно, че най-добрия заряден ток е 10%-ия от капацитета на батерията, но това важи най-вече за NiMH, NiCd и оловните акумулатори. За Li-Ion общо взето няма значение. Единствената по-специална грижа за тези батерии е да се следи (до колкото е възможно) да не се разреждат до край, а най-много до 20-30% с цел удължаване на живота. Пък и да не забравяме, че все пак батерията е само консуматив.
                По принцип не е малко просто времето за зареждане ще е по дълго и ще отнеме повече време докато напрежението на батерията достигне необходимото ниво при което тя се смята за пълно заредена, единствено може би ще представлява проблем ако дадения апарат (телефони или GPS) се ползва включен докато се зарежда тъй като част от тока ще се консумира то самия уред.
                Оптималното ниво на зареждане е 40% ако се оставя батерията да стои извън дадения апарат продължително време. Както е посочил Милстан в руската тема са дадени доста полезни съвети относно експлоатацията на батериите. Ако някой му е интересно може да разгледа и този сайт на английски език относно зареждането на литиево-йонните батерии http://batteryuniversity.com/learn/a..._ion_batteries. Въобще в целия сайт може да се намери доста полезна информация относно вскички видове батерии.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X