Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GPS програма за мерене на площ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • GPS програма за мерене на площ?

    Използвам HTC HD2 pPC,
    рових се много из нета, но така и не успях да намеря програма, която да мери площ с малка грешка , преминах през GPS-meter и прочие, но всички дават грешка от поне 5дка!!! Моля ви помогнете, свързано е с работата ми, а не мога да си позволя да дам 5-6 хил лв за GPS.

    Благодаря ви предварително!!!

  • #2
    От: GPS програма за мерене на площ?

    Няма да намериш туристически или автомобилен GPS, който да ти помогне в работата. Точността , която предлагат в най-добрия случай е 2-3 м. Статистически погледнато в най-благоприатния случай ако GPS приема точна и неточна стойност вероятността е 1 към 16 да си на точните места. Така че снабди се от тези, които струват 5000 лв. Но мисля че те са с точност 0.3 м. Ако стойностите на две точки са в горния интервал т.е. има максималма грешка между двете точки 0.6 м., то при 1000 м дължина между тях, направи сметка какво ще получи и при дължина 10 км също какво. Въпроса е каква точност се иска при пресмятане на площа и тогава се пристъпва към избор на инструмент за измерване.
    По-долу връзка към този въпрос

    http://www.offroad-bulgaria.com/show...93#post1164093
    Последно редактирано от tabak; 27-06-10, 21:16.

    Коментар


    • #3
      От: GPS програма за мерене на площ?

      Да, хубаво е посочил Табак. Междудругото се питам дали не може грешката, при пресмятане на големи площи с цивилен GPS, да се намали чрез използването примерно и на мерно колело

      Коментар


      • #4
        От: GPS програма за мерене на площ?

        Миналата година мерих с GPS малки (1-5 дка) горски площи - под склопа грешките огромни, понякога отчиташе площи в пъти по-малки от истинските.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          От: GPS програма за мерене на площ?

          Първоначално публикуван от dimitarpd Преглед на мнение
          Използвам HTC HD2 pPC,
          рових се много из нета, но така и не успях да намеря програма, която да мери площ с малка грешка , преминах през GPS-meter и прочие, но всички дават грешка от поне 5дка!!! Моля ви помогнете, свързано е с работата ми, а не мога да си позволя да дам 5-6 хил лв за GPS.

          Благодаря ви предварително!!!
          може да ползваш ArcPad или gvSIG Mobile http://www.gvsig.org/web/projects/gv...ig-mobile-0.3/ с малко работа ще направиш полигоните и с данни за площите не би трябвало да имаш проблеми. Относно точността на взетите чрез джипиеса данни обаче съм с мнението на колегите.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X