Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin vs. IGO 8.x.x vs. .....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Garmin vs. IGO 8.x.x vs. .....

    Здравейте колеги,

    Нека тук да споделим, кой какъв навигационен софтуер ползва, от какво е доволен или недоволен при използването на единия или другия.
    Многоточието съм добавил , ако някой иска да вмъкне за сравнение и друг софтуер не споменат в заглавието на темата.
    Като начало нека започна с това, този weekend ходих на гости във В.Търново и реших да започна с Garmin (карта - OFRM Geotrade TOPO v5.11 CYR) и му зададох бул."България" 45, най близкото, което ми предложи май и единственото беше No40 на около 300-400м. , но това е въпрос на карта и допълването и. Лошото беше, че навигацийката "каза" - "Карайте 78км" т.е. до разклона за Г.Оряховица и млъкна. Единственият звук беше не толкова силно пискане и "ДРЕБЕН" (5" дисплей все пак) надпис при превишаване на скоростта, май и при Speedcams, но не съм сигурен. На следващия ден при обикаляне в града IGO 8.3.4 с последната карта на TeleAtlas ме закара точно на No45.
    На връщане използвах IGO 8.4 (Amigo) със същата карта. Освен ,че говори при превишаване на скоростта, и показаваше (достатъчно едро и със символ), че се наближава евентуална камера за контролиране на скоростта и това от 1000м. с обратно броене през 100м.
    И понеже мога да пиша още много ще спра дотук. Като само в + на Garmin ще вметна, че много добре се оправя с POI, на предишно ходене до Варна IGO не беше чувало за Бриз1, 2 и 3, докато гармина ми показа и такива хотели , за които не подозирах, че съществуват.
    [B]Land Rover Discovery 300 tdi , 1995[/B]

  • #2
    До: Garmin vs. IGO 8.x.x vs. .....

    Моля, да си изясните .... какво точно сравнявате:

    1. Картите на TeleAtlas и OFRM Geotrade TOPO v5.11 CYR .....
    или
    2. Навигационния софтуер на iGO със този на Garmin!
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      До: Garmin vs. IGO 8.x.x vs. .....

      Също нека добавя към забележки от колегата CarTest и тези няколко категории:
      Какъв тип навигационен софтуер сравняваме?:

      1.Сухоземен
      2.Морски
      3.Авиационен

      ...пожелание и още две категории:

      4.Офроуд
      5.Спорт
      ...
      Също според мен трябва да се уточни:
      6.Вграден навигационен софтуер в уреди или
      7.Мобилен

      За не запознатите - има разлика между Garmin Mobile XT и софтуера в nuvi, GPSMAP 60CSX и т.н.
      ...
      8. Възможности и приложение

      Коментар


      • #4
        До: Garmin vs. IGO 8.x.x vs. .....

        Заглавието предполага да се прави сравнение м/у двата софтуера, а със споменаването на конкретните карти обхвата и се разширява, т.е. може да се сравнят и те.

        Колегата asterix85 може да се включи с разяснение по въпроса за разликите между Garmin Mobile XT и софтуера в nuvi.

        Аз лично съм с Garmin Mobile XT, и си признавам, че незнам каква е разликата.

        А щом е фен на авиацията и ветроходството, може да сподели интересни подробности и за такъв вид софтуер.
        [B]Land Rover Discovery 300 tdi , 1995[/B]

        Коментар


        • #5
          До: Garmin vs. IGO 8.x.x vs. .....

          Няма "smi" да се сравняват програми, които могат да работят едновременно. А и този въпрос е дъвкан от години, и тук и в други форуми.

          Може да е полезно за някой, който тепърва се чуди какво да инсталира. Обаче каквито и препоръки да се дадат - накрая се оказва, че все повече програми инсталира човек, и не се спира на някоя.

          Ако на някой му се занимава - може да направи някаква статийка -със скриншони, със сравнителна таблица. Стига да прецени че си струва труда.

          Коментар


          • #6
            До: Garmin vs. IGO 8.x.x vs. .....

            Не е ли по-лесно първо да се каже за какво ще се ползва тая навигация.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #7
              До: Garmin vs. IGO 8.x.x vs. .....

              Е, то "навигация" се ползва за едно: да ти казва "завий наляво, завий надясно..."


              Между другото, iGO има фонов режим, при който навигира с глас, но може през това време да е отворена друга програма. Удобно е да гледаш спътниковите снимки с някоя друга програма, и да слушаш инструкциите от iGO. Не съм пробвал обаче garminXT+iGO във фонов режим.

              Абе основния проблем са си картите - iGO е много по-добър софтуер, но това не компенсира постната карта. Върши работа само ако искаш да се ориентираш в големите градове и по големите пътища. Ето, както са казали тук - София-Търново.

              Принципно това поражда един такъв проблем (философски е, естествено мястото му не е за обсъждане):
              - какво му трябва на чужденец в България: карта на магистралите и местата, които са интересни за посещение (големите градове, хубавите пътища, курартите);
              - какво му трябва на един българин? Съвсем друго нещо, защото той може да си се оправи по магистралите и големите градове. Често на "нашенеца" му трябва "оптималният път" - най-бързият, най-икономичният. Трябва му да намери как се стига до някое село, някоя улица в малко градче/селце, да намери точен адрес (едва ли някой чужденец иска да отиде до 35-ти блок в някой квартал, но на българина му трябва това).

              Кофтито на iGO е, че картата на TeleaAtlas е "за чужденци". Картата на ММС(както беше там името) - нещо се развива с доста мудни темпове, и има някои изцепки, които не винаги са невинни.

              Аз предполагам, че малко ще се промени картината, след като излезе нова карта за Navitel. Но пък няма да е "безплатна".

              Коментар


              • #8
                До: Garmin vs. IGO 8.x.x vs. .....

                Първоначално публикуван от ynopum Преглед на мнение
                Е, то "навигация" се ползва за едно: да ти казва "завий наляво, завий надясно..."...
                Баси. Не знаех.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #9
                  До: Garmin vs. IGO 8.x.x vs. .....

                  Брех да му се не види!
                  Е, то "навигация" се ползва за едно: да ти казва "завий наляво, завий надясно..."
                  Това ли било навигацията?
                  Значи сума години са ме лъгали по разни училища и накрая все аз трябваше да казвам, кога и на къде да завивам.
                  "Притежател на ГПС" не е тъждествено на "навигатор". Учудващо е колко хора упорито отказват да го осъзнаят. Крайно време е да се добави команда: "Върви на майната си..."
                  There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                  No wahalla.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Garmin vs. IGO 8.x.x vs. .....

                    И аз да се обадя неподготвен Има ли офроуд карта на България за IGO???
                    Positive and free spirit
                    И нека бъде светлина,
                    нека бъде звук,
                    нека бъда себе си,
                    а не някой друг !!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Garmin vs. IGO 8.x.x vs. .....

                      Първоначално публикуван от illmatic Преглед на мнение
                      .....Има ли офроуд карта на България за IGO???
                      Ако намериш, и аз искам.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #12
                        До: Garmin vs. IGO 8.x.x vs. .....

                        Принципно iGO е насочено към тези, които планират да пътуват с кола/камион по асфалт.

                        За iGO има само три карти за българия, съответно с "материал" от фирмите: MMCN (Българска фирма от Русе), TeleAtlas, и Navteq.

                        Не знам повтарям ли - това са многократно обсъждани на много места дискусии - има търсачки - те ще ви дадат всичката информация. Ясно е, че е много по-лесно да се пита директно нещо, но доста по-бързо ще получите сами отговор на питането, ако проверите какво е писано преди това.
                        ________________________________________________

                        Аз не съм чул да има топографска карта за iGO на която и да е държава. единственото, което го има (за целия сухоземен свят) е височинен модел на терена, която обаче се ползва само при изобразяване на екрана - за да се ориентирате къде сте спрямо планините - примерно.

                        Няма версия на OFRM Геотрейд картата за iGO.
                        (предполагам няма и да има такава, докато не започнат да продават навигаторчета с iGO)

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X